Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Механизирано (роботизирано) ЦПУ заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Механизирано (роботизирано) ЦПУ заваряване

    Здравейте,абе аз се заиграх тука и на една плазмичка която имам в работилницата и присадих телоподаващото с горелката му и позаварих някои неща(лесни за щастие) хоризонтално отгоре.После обаче ми хареса и се заиграх допълнително и си направих въртяща ос и .... ето снимки.Смисъла от темата е, че очаквам доста по светнатите в заваряването от мен, в този форум да споделят опит с такова заваряване или някой, който се е ебавал с това, евентуално да ме светне за софт за подготовка на код.Иначе сега си го правя наръка ... е с ексел за по лесно де.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:99.5 КБ
ID:6123830Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:123.2 КБ
ID:6123828
    Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

  • #2
    От: Механизирано (роботизирано) ЦПУ заваряване

    Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
    Здравейте,абе аз се заиграх тука и на една плазмичка която имам в работилницата и присадих телоподаващото с горелката му и позаварих някои неща(лесни за щастие) хоризонтално отгоре.После обаче ми хареса и се заиграх допълнително и си направих въртяща ос и .... ето снимки.Смисъла от темата е, че очаквам доста по светнатите в заваряването от мен, в този форум да споделят опит с такова заваряване или някой, който се е ебавал с това, евентуално да ме светне за софт за подготовка на код.Иначе сега си го правя наръка ... е с ексел за по лесно де.

    [ATTACH=CONFIG]891552[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]891550[/ATTACH]
    Първо , тук едва ли ще намериш подобен човек . Изключвам Спарки , но той е друга бира .

    Второ , утре като отида на работа , ако искаш ще ти наснимам кафез 1 кубик , пълен с подобни изделия . Правя по 2-3 000 месечно , според заявката . На един ротатор и застопорена на стойка горелка , със синхронизирани команди .
    С други думи : силата на роботизираните системи за заваряване не е в подобни изделия - имам предвид с ротационни шевове .
    Е , ако имаш достатъчно свободно време (за което бих ти завидил) и лукса да си позволиш да преоткриваш топлата вода ( за което също бих ти завидил ) , това вече е друго
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #3
      От: Механизирано (роботизирано) ЦПУ заваряване

      Ако успея да сваля снимките от телефона ще ти покажа истински робот за заваряване.
      "Fanuc" нещо си, през почивките вместо да ида да говоря за курви и ракия-влизам в клетката на робота, и се кефя на фините и рафинирани движения които прави.

      Обаче!!!
      Котлите които излизат от робота имат доста течове, та се налага да се поправят шевовете му.
      А нашите-на грубите човеци почти винаги са си здрави и не текат.

      Заваряването на криви детайли засега е по-добре да се прави ръчно, там усета и навременното реагиране на човека не могат да се заменят от робот.
      Роботите са силни при едросерийно производство на еднакви детайли, които на всичко отгоре трябва да са с еднакви размери, и стиковани по абсолютно еднакъв начин, с минимални допуски в междини и разположение в пространството.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Механизирано (роботизирано) ЦПУ заваряване

        Иначе ето ти малко други снимки от една друга фирма, в която с обикновена телоподавка(Харко) и обикновен ротатор заваряваха муфи към дъна за бойлери:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SN850244 (Medium).JPG
Прегледи:1
Размер:135.4 КБ
ID:5735158Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SN850243 (Medium).JPG
Прегледи:1
Размер:92.8 КБ
ID:5735157Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SN850242 (Medium).JPG
Прегледи:1
Размер:110.2 КБ
ID:5735156Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SN853680 (Medium).JPG
Прегледи:1
Размер:182.4 КБ
ID:5735159
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Механизирано (роботизирано) ЦПУ заваряване

          Много пръски прави този "Харко"! Все едно , че аз съм го настройвал.

          Коментар


          • #6
            От: Механизирано (роботизирано) ЦПУ заваряване

            Пъските знаеш защо са, от икономия,ама те май не са единствените забележки към детайла.Края на шева е почти два пъти по дебел от началото му.

            Ако взема пример от Владо, със същата надменност мога просто да отмина мнението му, защото в разрез с претенциите му,вместо да забележи недостатъчно правилните движения при осцилациите на горелката (оказва се че ако осцилира нагоре и надолу, движенията не трябва да са симетрични, защото течния метал се стича надолу) или това че шева (декоративния) е "студен" защото не достига мощност на телоподаващото,той пак отдели няколко реда за самореклама и демонстрация на коктейл от надменност ,презрение и подценяване.
            А към Кольо,аз въртяща маса съм виждал колега и то по добра от тази която си постнал.Германска,с възможност за задаване на градуси въртене,с моторче за осцилации с настройка на скорост и амплитуда.Също така ръчни задвижки на държача на горелката и на масата .Контролерно управление на старт и стоп на телоподаващото и т.н.И всичко това на прекрасната цена от 12000Е.
            Но това си е една въртяща маса с екстри,чудно ми е как може изобщо да се сравнява такава маса, с каквато и да е ЦПУ машина.Ами това че съм показал цилиндричен детайл (оставяме настрана това че детайла е лагерно тяно с вид на макара и се заварява от двете страни на двата фланеца и аз мога с една установка да направя трите шева с различни диаметри, което ще е малко по иначе с обикновена маса) означава ли че не мога да кача паралелeпипед, призматичен, тороидален или маргариткоидален детайл ?Ами ако поставя и другите две оси които правя, нали няма да има нужда от въртене изобщо ? С цифрови потенциометри, мога да задавам, както мощността така и подаването на телоподаващото.
            Ама що се хабя да обяснявам ?За мен важното е да оттренирам засега с 4 оси после с 6 и накрая да си взема нещо такова ,нищо че не може да докара вдоплътност на котлите.
            Последно редактирано от stivemaster; 22-11-16, 21:42.
            Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

            Коментар


            • #7
              От: Механизирано (роботизирано) ЦПУ заваряване

              1. С какъв газ работиш?
              2. На дърпане или на бутане?
              3. Какъв катет или височина трябва да се получи? а или z e зададено?
              4. Каква ти е машината като ампераж?
              5. Диаметър на тела?
              6. Колко бройки трябва да се изработят?
              7. Колко време за изработка на бройка има?
              8. На един или повече преходи?
              9. Каква е повърхността - обработена или сурова с окалина

              Обади ми се 0889 522 036 Асен
              АИГ-Заваряване ООД
              Производител на заваръчни апарати "DEL"
              http://www.aigwelding.com
              0889 522 036

              Коментар


              • #8
                От: Механизирано (роботизирано) ЦПУ заваряване

                С друго телоподаващо е по друга работа ,сега остана да сменя и газа с Феролайн С10 и ...
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:120.8 КБ
ID:5735367Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.jpg
Прегледи:1
Размер:137.0 КБ
ID:5735368
                Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                Коментар


                • #9
                  От: Механизирано (роботизирано) ЦПУ заваряване

                  Така като виждам,нито тегли нито бута?
                  Тела 1 или 1.2 ?
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Механизирано (роботизирано) ЦПУ заваряване

                    Ами трябва да бута с около 30о но може би трябва още да я завъртя,тоест да увелича ъгъла.Какво би трябвало да се наблюдава ако се получава ?Тела е 1 и е китайски. Някакво мнение Бьолер или Есаб.
                    Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                    Коментар


                    • #11
                      От: Механизирано (роботизирано) ЦПУ заваряване

                      Бе не е ли прекалено широко?Такъв катет на един пас...И ми се струва че трябва да задържа малко в двата края и дюзата да прави дъгообразни движения.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Механизирано (роботизирано) ЦПУ заваряване

                        На мен този шев не ми харесва. Прекалено много "клатене" има в горелката докато работи.
                        Перфектния шев не е къдрав, а равен, което се постига не с осцилации, а с равномерно движение на горелката.
                        Пак да не забравя, ама ще снимам такъв шев, правен на ръка, с равномерно движение само напред. Дали на бутане или дърпане-зависи какво искаш да постигнеш-провар, или скорост на работа, както и други неща.

                        Да, и аз размахвам горелката когато се наложи, понякога доста често, но това е защото се налага-заради недобро стиковане , и аха ваната да протече...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Механизирано (роботизирано) ЦПУ заваряване

                          30° вертикално,хоризонтално 90° може би?
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Механизирано (роботизирано) ЦПУ заваряване

                            Първоначално публикуван от stivemaster Преглед на мнение
                            Ама що се хабя да обяснявам ?За мен важното е да оттренирам засега с 4 оси после с 6 и накрая да си взема нещо такова ,нищо че не може да докара вдоплътност на котлите.
                            На мен пък що ми си струва че нещо не си наясно с концепцията си ?Нещо такова ти е напълно излишно, ако имаш намерение да произвеждаш изделия като от снимките със стотици бройки дневно.Мисля че Владо съвсем кратко но много точно ти е отговорил. За такива изделия ти е нужен само ротатор ,а ЦПУ -то ще управлява само скоростта на въртене на детайла и застъпването на шева ,нищо повече не ти трябва.А това как ще изглежда шева,колко ще е наклона на горелката и скоростта е въпрос на технология ,ако няма технолог - проби. Останалото е съчинение по картинки.
                            Последно редактирано от welderargon; 24-11-16, 23:54.
                            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Механизирано (роботизирано) ЦПУ заваряване

                              Ами аз съм писал, че не се занимавам с производството на такива детайли, особено стотици бройки дневно, както и Владо според мен го прави единствено във форума, на приказки .Може и да не съм прав, но така изглежда.А на прословутия ви ротатор, могат да се заваряват само елементарни ротациони детайли и в присъствието на добър заварчик.
                              Много ми е чудно, за колко време би направил на такъв ротатор детайл, който трябва да бъде стегнат в приспособлението, за да бъде прихванат от първата страна,после трябва да се изпълни прав шев от другата страна ,после да се изпълни цялата първа страна с 3 прави или един прав и един осцилиращ шев и накрая да се довърши втората страна.И сравни времето с това на робот с приспособление с хоризонтална ос.
                              Не забравяй и друго, aз съм от Варна, а тук вече ако ти потрябва сериозен заварчик, по вероятно е да си останеш с търсенето,докато с робота не че по лесно ще си намериш човек, но този който ще може да работи с него, ще можe да заварява,да реже ,да зачиства и т.н. на същата заплата като на квалифициран заварчик, но много по производително и качествено.
                              По интересното е, че въпреки че тази истина е известна на всички по света, сега ще се намери кой да ме обори ,че човека си е човек и т.н.
                              Посетете сайта ми : http://mashini-plazmeno-riazane.com

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X