Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво си причиних!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Какво си причиних!

    Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
    Реших да пиша тук,в последната ми тема за сега в този форум,тъй като тука съм срещнал хора с разнородни интереси,специалности и скрити заложби,със стаж на различни автомобили:"-Съществува дилема какъв автомобил да избера като покупка до довечера,Голф-3 с метан или Фиат Браво автоматик с газов инжекцион?"Моля колегите които имат мнение за двата автомобила,да ми препоръчат по подходящия!
    Това Браво автоматик от коя година е?

    Коментар


    • #92
      От: Какво си причиних!

      Мисля че Дора ми каза 1996или и 97год.но е бетон здраво като купе и двигател,шасито също!

      Коментар


      • #93
        От: Какво си причиних!

        Извинявайте колеги,забравих да пиша и тук,че сина ми взема Голфа.Не ми се коментира,защото аз бих го вземал само за вторични суровини!Но както казах и в КИА-форума,едни хора и вързано куче ги хапе!!!

        Коментар


        • #94
          От: Какво си причиних!

          Здравейте, днес ми дойде музата и свалих централната конзола, при управлението за парното и след получената помощта от колегите, мисля че е редно да дам доклад. Процедирах по начина предложен от Жоро Тенев и нещата се получиха сравнително лесно, но в допълнение се наложи да извадя пепелника и неговият водач, за да освободя най-крайната долна щипка.
          Това е снимка на задната част на панела за управление на парното:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4195.jpg
Прегледи:1
Размер:95.1 КБ
ID:5744172

          Тъй като се наложи да разглобя и таблото при скоростомера(въпросният отказа да работи) мога и аз да покажа крушките които се ползват:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4189.jpg
Прегледи:1
Размер:115.2 КБ
ID:5744173

          Както се вижда, при мен "чорапчето" излезе с малко помощ от пистолета за горещ въздух, но когато отидох да купувам крушки за по-голямата имаше два варианта - 3W и 5W. Взех по няколко и утре ще видя коя е правилната, тъй като на оригиналната нищо не пишеше. Ако някой знае, може да сподели.
          За да не съм напълно "капо", да попитам за водача или "шейната" на пепелника - на него има закачено едно кабелче, което няма идея за какво служи:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:112.6 КБ
ID:5744174

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:75.7 КБ
ID:5744175

          Ако някой може да помогне и с това, ще съм благодарен.
          Поздрави!
          Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
          Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

          Коментар


          • #95
            От: Какво си причиних!

            Вероятно си засича кога пепелника е затворен и гаси лампата за осветлението му.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #96
              От: Какво си причиних!

              Споменавал съм по-напред в темата. Осветлението на пепелника е чрез световоден кабел, т.е, снопче светлинни влакна.
              Не си спомням от коя крушчица вземаше светлината.
              Виж да не е то.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #97
                От: Какво си причиних!

                На въпросното кабелче нямаше нищо - нито крушка, нито нищо друго. Трябва да проверя,предположението на Спарки, въпреки че както Сашо каза - пепелника няма собствена подсветка. Не направих връзката за световодния кабел, въпреки че съм чел за него няколко пъти - ще проверя.
                Последно редактирано от Vani4a; 25-02-17, 13:08.
                Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                Коментар


                • #98
                  От: Какво си причиних!

                  Кабелчето би трябвало да е просто снопче светлопроводни влакна, в обща изолация. Единият му край е някъде близо до крушка, а другият закрепен в онази гумичка с отвора. То просто провежда светлината. Нищо не е закрепено на него. Важното е къде са закрепени краищата му.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Какво си причиних!

                    Мисля че пепелника взима светлина от запалката,а запалката светва щом запалиш светлините!

                    Коментар


                    • От: Какво си причиних!

                      Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                      Мисля че пепелника взима светлина от запалката,а запалката светва щом запалиш светлините!
                      Прав си и комшията е прав за въпросното кабелче - провежда светлина от запалката към пепелника.
                      Относно мощността на по-големите крушки за таблото при скоростомера - пробвах с 3W и с 5W, съществена разлика не намерих, но в крайна сметка оставих 3W-та.
                      Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                      Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                      Коментар


                      • От: Какво си причиних!

                        Колеги,по нагоре бях написал че коментара ми е последен в този форум,но съм се излъгал!Човека на който продадох моята Фероза,ми се обади да ме пита защо след като свършил газта в бутилката,не можел да запали на бензин?Наложило му се да зареди газ и да запали на газ,след което прехвърлил на бензин без проблеми!Някой има ли идея на какво може да се дължи това???
                        P.S. И все пак,се убеждавам че ферозата,като се изключи"любовта"и към ръждата,е страхотна джипка,дуракоустойчива,която не създава проблеми и с подходящи гуми е доста проходима!!!

                        Коментар


                        • От: Какво си причиних!

                          Не знам каква е газовата и кое "клати" (емулира), но му препоръчай да я покарва от време на време на бензин, за да не бере ядове с инжектори и помпа.
                          Ако работи помпата, е трудно да НЕ запали на бензин. Подозирам някоя от перифериите на газовата.
                          Валка, и Кията не е като да не обича корозията. Просто Фероза под 20 години вече няма.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • От: Какво си причиних!

                            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                            Не знам каква е газовата и кое "клати" (емулира), но му препоръчай да я покарва от време на време на бензин, за да не бере ядове с инжектори и помпа.
                            Ако работи помпата, е трудно да НЕ запали на бензин. Подозирам някоя от перифериите на газовата.
                            Валка, и Кията не е като да не обича корозията. Просто Фероза под 20 години вече няма.
                            Помпата му работела и създавала налягане,но не искала да запали на бензин,докато не заредили газ(сигурно са я дърпали до газстанцията)след което запалила на газ,след което прехвърлили на бензин без проблеми!
                            На мен никога докато я имах не ми е правила подобен номер и не мога да дам адекватно обяснение на проблема!
                            Ще му кажа да я издуха извън града малко на бензин за да няма подобни проблеми!
                            А за другото си прав напълно,всички японки и корейки са на ти с ръждите!!!А има Ферози на 19год.,последните които слизат от конвейра са от 1998г!В това в кръга на майтапа Сашо,не съм, чак толкова дребнав.Ха-ха-ха.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X