Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво си причиних!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Какво си причиних!

    Аз визирах тези които могат.
    Тези дето не могат........
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #62
      От: Какво си причиних!

      Спарки е напълно прав тука!

      Коментар


      • #63
        От: Какво си причиних!

        И обикновено като е студено те връщат освен ако не е много спешно. Това от личен опит свързан с майстори които трябваше да свалят доста неща на щипки.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #64
          От: Какво си причиних!

          Коле, единици на хиляда, ако въобще ги има са които ще се захванат да ти се занимават с такива неща. Тва не е като да сменяш тампони, шарнири, биалетки, накладки и съединители. Нема чук.
          Преди две години питах моя майстор, дали иска да ми смени радиаторчето на парното на Ситроена. Вика, правил съм го веднъж на моя, но не ми се занимава. Не ми искай това.
          Така стоят нещата.
          Та и аз днеска си свалих панела на парното на Ксантията да си сменям крушчиците сам. Много пипкава работа, псуване, топави пръсти, ама няма как.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #65
            От: Какво си причиних!

            Сашо,отказал ти е защото на която и да е кола,за да се смени радиаторчето на парното трябва да разкачи,ако не цялото,то половината табло!А аз напротив,обичам да се занимавам със сръткави работи!Е да,не е като да приклекнеш отстрани и да смениш накладките,или да я качиш на стенда и да свалиш гърнето или на канала за да смениш семеринг на раздатката!Тука се чупиш в кръста,краката по седалките,или изхвърляш седалките,главата под таблото,а бе не е лесно!

            Коментар


            • #66
              От: Какво си причиних!

              Много добре знам каква е данданията, просто нямах време. Един ден разглобяване, една кофа винтчета и после един ден обратно. Всичко вънка, волан, табло, еърбеци, кора под чистачките, камара тръболяци дето пречат в коша. За такава работа вземат 150 пари само за труд и бях готов да ги дам. Ама на никой не му се занимава. Затова, едно лики моли и теча спря.

              ПП:
              Забравих да добавя: Стотици щипки, и букси...
              А нали се сещаш, че тия неща се случват все в най-големите студове. Аз гараж немам. Всичко на поляната пред вилата.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #67
                От: Какво си причиних!

                Знам че си на ясно,и добре че си решил проблема с Ликито,по някога помагат тези неща!Моя милост си,и аз съм на ливадата,но на пролет да не се заричам ама ще го правя гаража(имам сандвич панели от етернитовите).Може да ви викам и на помощ,после ще извършвам безплатни услуги в него за помагалите, а тъкмо и ще се запознаем!Стига с това ОнЛайн!!!При мен времето не е проблем,за сега поне!

                Коментар


                • #68
                  От: Какво си причиних!

                  В момента е -20 при мен,джипа работи защото днес реших да ги припалвам и двата да поработят при -14 и на Ферозата установих че антифриза в радиатора е замръзнал!Сега ще го паля до утре през два-три часа че при тази температура не ми се мисли какво може да стане,и утре на Перник за читав антифриз!Най лошото е че при каране и работа на място долната тръба не иска да загрее,т.е.,неможа да завърти пълният кръг и сега сложих велпапе отпред на радиатора и утре така ще я карам,белким обърне и завърти големия кръг!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Какво си причиних!

                    Същата работа... Е къ мое да ти замръзне антифриза бе, баце?
                    Ся е надул и горния и долния маркуч, като хамстер бузите. Огасих го и го оставих.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Какво си причиних!

                      Е те така,баце!Ходих и купих до -80гр.,източих известно количество от радиатора и цялото количество от разширителния съд.Налях в радиатора и в разширителния и запалих да поработи,дано да съм оправил положението с този антифриз,че трески ме тресат какво може да стане!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Какво си причиних!

                        Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                        ...Ходих и купих до -80гр...
                        Надявам се не от същото място от което си купил тоя, дето замръзва.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Какво си причиних!

                          Не Спарки,от Кауфланд го взех и не е никак евтин,10лв./л!За разлика от другите този беше много гъст,а бе точи се като олио!Дано да съм случил,сега ходих да погледна,добре е но навън е само-14гр. а до -25 има още да набира.Може да се смеете,ама хвърлих върху двигателя и едно вълнено одеало сгънато от четири.така ли иначе не я карам тази джипка,само я подгрявам.А м/ду другото и я продавам!
                          А вчера и жилото се скъса за предния капак,та днеска разглобявах кората под волана за да го докопам и да отворя капака,но се справих за сега.Утре ще търся жилце да го оправям.А бе зима,да не я видя,нема да се сетя за нея!!!Беше ми кеф зимата като ходех на ски,а сега само ядове ми създава.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Какво си причиних!

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Студ 1.jpg
Прегледи:1
Размер:87.0 КБ
ID:5739965

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Студ 2.jpg
Прегледи:1
Размер:96.2 КБ
ID:5739966


                            Реших да споделя опит как се пали Фероза с акумулатор на 70% на - 31 % - мерено.
                            Снимките са от сутринта на 8.01.2017г. в с. Бобешино, Кюстендилско - закриването на ловния сезон.
                            Местността е един усояк до река.
                            Вратите се отвориха почти без проблем.
                            Патронника на стартера беше замръзнал и не се въртеше.
                            С многократно загряване на ключа със запалка и вкарването му в гнездото - отдаде топлина и завъртя.
                            Не съм духал в ключалката, защото хептен щеше да се обледени.
                            Едвам изключих от 1-ва скорост - здраво замръзване.
                            Не помогна и внасянето на акумулатора на топло за 1 час.
                            Не бях сам - още два джипа не запалиха - Витара и едно HRV, не че е джип де.
                            Кофтито в случая с огъня под картера при Ферозата е наличието на предпазната ламарина - по-бавно става - не за друго.
                            Докато при Витарата нагряването стана доста по-бързо.
                            Резултата от около 3 часа огън беше палене от раз - и размръзване на скоростите.
                            Дано не се налага на никой, но да знаете че стария руски обичай върши работа!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Какво си причиних!

                              Кире изтепа рибата! Те т'ва не сАм се сетИл да направа.
                              Майтапа настрана. Днеска пак беше замръзнал радиатора. Неколкократно припалване за по малко и проби. Последва източване на около 2 литра от пробката на самия радиатор и доливане на концентрат същото количество.
                              Това хубаво, ама тоя път вече ще се търси радиатор, че тоя сълзи и то добре че не е се е пръснал тотално...
                              Мани, ми и други перипетиЙ. След един час играчка, подкарвам да разбивам преспи и се оказва че оня ден съм строшил ляво външно каре. Пак след злобно разбиване на преспи.
                              Бащата вика, бе таа джипка нема предно, бе!
                              Та, те така те...
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Какво си причиних!

                                Нали знаеш - викаш Неволята и това е.
                                Такъв зверски студ -31 градуса ...
                                Пръвата идея беше да включим калорифера от хижата да подгрее, ама напрежението беше сигурно не повече от 100 волта - лампите мъждукаха.
                                Отдолу картера и щанги-манги се позагряха, но изпаренията от стопения сняг се заскрежиха по капака на двигателя докато гореше огъня. Цирк!
                                Добре, че антифриза ми е перфектен та не съм брал ядове и с това.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X