Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво си причиних!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какво си причиних!

    Ето го и резултатът макар и малко размазано се вижда че свети.
    А за счупването е съвсем малко дори не се вижда.
    Според мен се чупят не заради температурите, а заради това че е стара пластмаса и заради парното е станала много рохкава. Още докато я пипнеш с отверката и цък.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161228_171405.jpg
Прегледи:1
Размер:27.0 КБ
ID:5739103

    Коментар


    • #47
      От: Какво си причиних!

      Не знам защо се шашкате от температурите...
      Колите ви нямат ли парно, баси...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #48
        От: Какво си причиних!

        Абе, 20 и кусур годишни пластмаси със студа стават "еластични" като кристал. Мойта има парно да те свари, за разлика от другите ми дизеляци.
        Нещо не виждам пепелника и запалката да светят. Вероятно заради трансмитера не се вижда. Или световода е разместен.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #49
          От: Какво си причиних!

          Екстра свети,браво!И запалката свети ама от светлината на трансмитера се вижда слабо!

          Коментар


          • #50
            От: Какво си причиних!

            Саше, годините си казват думата, няма как.
            Ама да ми се жалват от температурите, при положение, че се работи ВЪТРЕ, В КУПЕТО-не го разбирам.

            Или просто по инерция-щото на студено пластмасата се била чупела.
            Чупи се на баба ми... Като не можете-идете при тези които могат.
            Ама те искали пари... Искат я, щото не ги е страх от чупливи пластмаси.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #51
              От: Какво си причиних!

              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              Нещо не виждам пепелника и запалката да светят. Вероятно заради трансмитера не се вижда. Или световода е разместен.
              Като съм тръгнал да питам, да си довърша - за запалката и пепелника 2 отделни крушки ли са? До тук в темата Спарки написа, че на запалката се сменя лесно, а Валери(буклас) е описал не много приятна процедура, но за крушката на пепелника никой нищо не каза - къде се намира, как се достига до нея?

              П.п. При мен на централната конзола нито една не свети, та разпитвам, за да се ориентирам. Не карам джипа често, така че ще изчакам топлите месеци защото едно е парното да топли, а съвсем друго е околната температура да е висока и слънцето да я напече.
              Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
              Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

              Коментар


              • #52
                От: Какво си причиних!

                Мисля че една крушка на запалката която осветява и пепелника.

                Коментар


                • #53
                  От: Какво си причиних!

                  Пепелника и запалката са с една крушка. Пепелника се осветява от сноп светлинни влакна, подобен на кабелче.
                  Вижда се като се разглоби, но трябва да си е на мястото. Не си спомням как беше закрепен.
                  И през лятото, пластмасите пак са си трошливи.
                  Мисля че идеята на Кольо ще действа.
                  Мен не ме е...ъъъъъ такова осопбено дали е чуплива ако реша да го правя. Просто го споменавам.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какво си причиних!

                    Първоначално публикуван от Vani4a Преглед на мнение
                    едно е парното да топли, а съвсем друго е околната температура да е висока и слънцето да я напече.
                    Няма абсолютно никаква разлика, стига да се постигне еднаква температура на пластмасата. Физиката не се интересува от човешките възприятия.
                    Да, слънцето през лятото стопля много повече, но и парното през зимата, след половин час пътуване е стоплило пластмасата до температура в която да не се наблюдава крехкост.
                    Другото е от сръчността.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какво си причиних!

                      Не само, Коле.
                      Има си и Локтайт. Не си правя много проблеми да го ползвам.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Какво си причиних!

                        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                        Пепелника и запалката са с една крушка. Пепелника се осветява от сноп светлинни влакна, подобен на кабелче.
                        Вижда се като се разглоби, но трябва да си е на мястото. Не си спомням как беше закрепен.
                        И през лятото, пластмасите пак са си трошливи.
                        Мисля че идеята на Кольо ще действа.
                        Благодаря много за отговора! Не знам коя идея на Кольо имаш предвид, но ако е това да отида при някой, за да смени крушките - няма как да стане, защото имам повече доверие на себе си отколкото на някой незнаен. Ако беше масов автомобил, бих се замислил, но при ферозата където и да отида ще я гледат "умно". Друг въпрос е че едва ли на някой му пука повече за моя джип отколкото на мен, и едва ли някой ще пипа по-внимателно от мен. За сръчността - смятам, че ръцете не са ми завързани и набутани на едно тъмно място, каквото мога по колите си правя сам. За въпроса с температурите може и да сте прави, но на мен не ми е спешно и ще изчакам. Само ще кажа, че онзи ден купих "свински опашки" и когато започнах да ги затягам "зъбите" им се чупеха.
                        Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                        Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какво си причиних!

                          Имах предвид идеята с парното. То инак в тоя студ, и пръстЕтата ще му се изпочупят на човек.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Какво си причиних!

                            Първоначално публикуван от Vani4a Преглед на мнение
                            и когато започнах да ги затягам "зъбите" им се чупеха.
                            Днес правих лебедка на един ловец, и се наложи да ползваме такива опашки. От единия пакет зъбчетете се чупеха, а от друг-не се чупеха, и си държаха.
                            Дали е от температурата(и двата пакета си бяха с еднаква температура, съхранявани на 1 см един от друг, в гараж), или е от материал, старост, излагане на слънце...

                            Нейсе, спора не води до никъде, правете си ремонтите както си знаете, желая ви успех.

                            Без лоши чувства.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Какво си причиних!

                              Тази тема е разчешмулена,давайте друга сега!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Какво си причиних!

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                Ама те искали пари... Искат я, щото не ги е страх от чупливи пластмаси.
                                Бедата е че като и те се осерат, обикновено закърпват положението по възможно най-гъзоръкия начин, и продължават да искат пари.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X