Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво си причиних!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какво си причиних!

    Първоначално публикуван от Vani4a Преглед на мнение
    Хиляди благодарности, колега, имам да черпя!
    За нищо,дано да се справиш и да съм ти бил полезен със указания и снимки!А черпенето винаги може да стане,стига да се видим!

    Коментар


    • #32
      От: Какво си причиних!

      Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
      Сашо,името ми е Валери(буклас на аватара)!
      Mea culpa!
      Посипвам си главата с пепел.
      Казвал си ми, но съм забравил.
      Точно това имах предвид, че самото панелче е на щипки а плъзгачите се изтегляха някак.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #33
        От: Какво си причиних!

        Тоест таблото за парното свети ?
        Моето не свети и като я карам вечерта все се ядосвам защо друго всичко свети, а парното не свети. Сигурно са ми изгорели крушките.
        Май и аз трябва за ''разглобя таблото''.

        Коментар


        • #34
          От: Какво си причиних!

          Първоначално публикуван от offroad-daihatsu Преглед на мнение
          Тоест таблото за парното свети ?
          Моето не свети и като я карам вечерта все се ядосвам защо друго всичко свети, а парното не свети. Сигурно са ми изгорели крушките.
          Май и аз трябва за ''разглобя таблото''.
          Не крушките,а крушката,тя е само една!И една е на запалката.

          Коментар


          • #35
            От: Какво си причиних!

            Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
            Не крушките,а крушката,тя е само една!И една е на запалката.
            Разбрано !

            Коментар


            • #36
              От: Какво си причиних!

              Днес пробвах да демонтирам панела, но опита завърши без резулат - при тези температури пластмасата се е вдървила зверски и при всяко движение на отвертката се чуват апокалиптични звуци. За сега процедурата се отлага за топлите месеци, междувременно ще се сдобия с часовникарски отвертки, че с мойте ще нараня панела.
              Благодяря на всички още веднъж и пожелавам весело посрещане на новата година!
              Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
              Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

              Коментар


              • #37
                От: Какво си причиних!

                Първоначално публикуван от Vani4a Преглед на мнение
                Днес пробвах да демонтирам панела, но опита завърши без резулат - при тези температури пластмасата се е вдървила зверски и при всяко движение на отвертката се чуват апокалиптични звуци. За сега процедурата се отлага за топлите месеци, междувременно ще се сдобия с часовникарски отвертки, че с мойте ще нараня панела.
                Благодяря на всички още веднъж и пожелавам весело посрещане на новата година!
                Утре се каних да пробвам и аз, но щом казваш че може да се счупи нещо по добре да го отлагам и аз за топлите месеци.

                Весело посрещане и на теб !

                Коментар


                • #38
                  От: Какво си причиних!

                  Първоначално публикуван от Vani4a Преглед на мнение
                  Днес пробвах да демонтирам панела, но опита завърши без резулат - при тези температури пластмасата се е вдървила зверски и при всяко движение на отвертката се чуват апокалиптични звуци. За сега процедурата се отлага за топлите месеци, междувременно ще се сдобия с часовникарски отвертки, че с мойте ще нараня панела.
                  Благодяря на всички още веднъж и пожелавам весело посрещане на новата година!
                  Това и аз го правих на моята след като я взех. По спомен това дето е на снимката с голямата червена стрелка е едно капаче, което излиза съвсем лесно с отверка. Под него няма нищо, но през открития отвор вкарах Г образно огънато от електрод. Дръпнах панела отзад към скоростния лост и панела излезна без никакъв проблем. Мушкането на отверки между панела и централната конзола само ще доведе до наранена пластмаса или скупена. Преди това разбира се се махат всички копчета на плъзгачите както бе описано по-горе. Успех.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (5).jpg
Прегледи:1
Размер:63.8 КБ
ID:5739042
                  Последно редактирано от Жоро Танев; 27-12-16, 19:13.
                  Георги Танев (0+)
                  Land Rover Discovery 1 300 TDi
                  Land Rover Club Bulgaria
                  0887 930 238, 0878 797 768

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какво си причиних!

                    Жоро и твоя подход е добър,даже го намирам за по правилен и наистина така ще излезе много лесно!Това капаче замества бутон за климатик,за колите които го имат,но си много прав с Г-образно от електрод ще е много лесно!!!Колегите може да пробват,сигурен съм че ще стане въпреки температурите,не е -15 все пак!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какво си причиних!

                      А тези плъзгачи като ги изкараме от там после след като сме сложили панела ли ги слагаме ?

                      Иначе начинът на Жоро и аз го намирам за по-правилен.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какво си причиних!

                        Първоначално публикуван от offroad-daihatsu Преглед на мнение
                        А тези плъзгачи като ги изкараме от там после след като сме сложили панела ли ги слагаме ?

                        Иначе начинът на Жоро и аз го намирам за по-правилен.
                        Да следтова.
                        Георги Танев (0+)
                        Land Rover Discovery 1 300 TDi
                        Land Rover Club Bulgaria
                        0887 930 238, 0878 797 768

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какво си причиних!

                          Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                          Жоро и твоя подход е добър,даже го намирам за по правилен и наистина така ще излезе много лесно!Това капаче замества бутон за климатик,за колите които го имат,но си много прав с Г-образно от електрод ще е много лесно!!!Колегите може да пробват,сигурен съм че ще стане въпреки температурите,не е -15 все пак!
                          Благодаря ти, аз пък не знаех, че това е за бутон за климатик.
                          Георги Танев (0+)
                          Land Rover Discovery 1 300 TDi
                          Land Rover Club Bulgaria
                          0887 930 238, 0878 797 768

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какво си причиних!

                            Това не е толкова важно,важното е да се намери най лесния,бърз и безболезнен метод,за да се постигне крайната цел!Аз бях разхвърлял цялото табло на основните му части и като свалях конзолата въобще не съм мислил,а съм вземал което ми е било най близко(отверката в случая)до мен в купето и съм я извадил!После слагането е лесно!Но за в бъдеще ако се наложи,разбира се ще ползвам твоя метод,много правилен и лесен без рискове за щипките!!!и аз ти благодаря че сподели!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какво си причиних!

                              Мисията успешно е завършена !
                              Друго си е когато свети . Ако мога утре или тази вечер ще кача и снимки.
                              Но начинът на Жоро го пробвах-неуспешно.
                              После стъпка по стъпка отново гледах снимките с щипките и с зор, заради студа го извадих. Е поизчупи се малко от левия ъгъл но е много мъничко

                              То на колегата Жоро сигурно му е било извадено преди това и като го бутне отзад се е отворило лесно, но аз не можах по този начин, защото моето не е било отворено сигурно от както са го купили предишните собственици.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какво си причиних!

                                Важно е че все пак си свършил работа,лошото е че ти се е отчупило.Явно е че тези работи трябва да се правят при по високи температури за да не се чупи!Все пак това е остаряла и изгоряла за 20-25год.пластмаса и трябва много внимателно да се действа!
                                А е важно да свети,не толкова за красота,а като пътуваш по тъмно да не опипваш с ръка да търсиш плъзгачите,кой е за вентилатор,кой е за топло-студено,кой за въздуха!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X