Страница 1 от 6 12345 ... ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 103

Тема: Какво си причиних!

Място
    Перник,изнесе се да живее в с.Елов дол
    Публикации
    489
    Точки (при гласуване)
    6

По подразбиране Какво си причиних!

Днес за да сваля ето това капачеИме:  50 (2).jpg
Прегледи: 1455
Размер:  48.5 Кбсчупеното,разглобих почти цялото таблоИме:  50.jpg
Прегледи: 1454
Размер:  59.2 Кби още немога да стигна до двете рапидки които го държат отзад и са завъртени с главите към предния капак!!!Намират се ето тук Име:  DSCI6247.jpg
Прегледи: 1463
Размер:  134.3 Кби абсолютно всичко пречи да бръкна за да ги отвъртя!Утре ще пробвам да откачам жилата за парното,за да извадя блока за управление на парното и да се опитам от там да ги достигна,но после кой ще го монтира обратно и ще закача жилата,не знам!!!Защо ми требва да се захвана с това,ама пусто това капаче съм го купил преди една год. и от тогава чака.Днес разбрах защо съм го отлагал толкова дълго!!!Някой ако има идея как да стане по лесно,да помага със съвети.
    Прикачени картинки Прикачени картинки  

Място
    Раднево
    Публикации
    2,385
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране От: Какво си причиних!

Троши го и го махай!Ибез това не върши никаква работа,каквото и да сложиш всичко пада в табуретката.На мойта и бях направил ограда от някакъв стелаж за чинии.Но ако съм на тебе отивам при някой дърводелец да ми изреже таа хуйня от орех,лакирвам си го и си го слагам.Може и да се обканти с нещо и т.н.Закрепването само с долните видии и воала.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год.
    МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год.

Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

sparkybg е онлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,293
    Точки (при гласуване)
    62

Цялото табло се маха за 20 минути със все чуденията. Монтира се пак за толкова. Правил съм го 2 пъти. Нито можещ да сбъркаш някоя букса после (всичките са различни), нито да сложиш грешно болтче някъде (повечето са еднакви, а когато има различни е очеизвадно). За терано важи същото - и там съм го махал и слагал 2 пъти.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    Публикации
    489
    Точки (при гласуване)
    6

А бе какви двадесет мин.,цял ден си играх и не може да се свали.Има нещо което го държи!Само жилото за преден капак не съм откачил,снощи даже свалих километража и пак го монтирах,но таблото стои,има някаква хлабина,но не е достатъчно за да бръкна и да я отвъртя тази капачка.
    Михов,човече,замислил съм се да я чупя,и не се налага да ходя до дърводелец,имам същата оригинална за монтаж!Аз за това и предприех тази интервенция.На;ли я стягам за продажба и така със счупената капачка много грозно!КАто се качиш вътре в купето и погледа ти се приковава точно там.
    Благодарен съм на Спарки че ме окуражава,че започнах да се отчайвам, но не ми казва как да се действа около блока със плъзгачите и жилата за парното?!Друго нещо характерно и по трудно за откачане ако се сещаш казвай,ще ти бъда благодарен!

Място
    Публикации
    489
    Точки (при гласуване)
    6

Около демонтажа на таблото ми се иска да съм полезен с нещо на тези които нямат осветление на волтметъра и инклинометъра,как могат да си сменят крушките!Първо се сваля капачето което ги покриваИме:  50 (6).jpg
Прегледи: 1099
Размер:  48.5 Кбкато от двете страни на указаните със стрелки място вкарваш по една отверчица и капачето излиза напред,след товаИме:  50.jpg
Прегледи: 1101
Размер:  81.3 Кбвадиш внимателно уредите като вкарваш отгоре по тънка отверка,а отдолу тънка ламаринка или шина за вадене на касетофони и дърпаш напред!Можеш да откачиш буксите(ако ти позволява кабела можеш да смениш крушките и без да откачаш от буксите)Име:  50 (2).jpg
Прегледи: 1101
Размер:  81.7 КбТова е на инклинометъра крушката,завърташ в едната посока и я вадиш,а Име:  50 (4).jpg
Прегледи: 1104
Размер:  62.1 Кба това е на Име:  50 (5).jpg
Прегледи: 1098
Размер:  30.5 Кбволтмера,също завърташ и вадиш.Крушките на двата уреда(на часовника няма такава)са със зелено гумирано чорапче отгоре което не може да се извади поради остаряване на материала,за това новите крушки трябва да се затъмнят с нещо,или зелен флумастер или лак за нокти!!!Тука всеки може да постъпи както му харесва(някой може да харесва червения цвят и да ги боядиса в червено).Успех на всички!
    Прикачени картинки Прикачени картинки   

sparkybg е онлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,293
    Точки (при гласуване)
    62

Няма нужда да боядисва крушки. Има дветни диодни за целта.

За другото - сори, ама бях забравил да пиша - жилата се откачат в единия край, само не ме питай кой, че беше преди 7-8 години последно, ама вероятно е било от тоя, който ми е бил по-удобен. Стана лесно, до колкото помня. Наистина не съм имал никакви грижи с махането - първия път сигурно за около 40 минути с чуденето, втория не знам дали и 20 имаше. После като си купих тераното нямах никакви колебания "дали-или" - за 20 минути и неговото табло беше долу. И при него нищо не можеш да сбъркаш - еднакви болтчета и различни букси навсякъде. Явно на япончугите си им е такава школата.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    Публикации
    489
    Точки (при гласуване)
    6

"жилата се откачат в единия край, само не ме питай кой, че беше преди 7-8 години последно, ама вероятно е било от тоя, който ми е бил по-удобен. Стана лесно, до колкото помня. Наистина не съм имал никакви грижи с махането - първия път сигурно за около 40 минути с чуденето, втория не знам дали и 20 имаше".
    Те могат и да се откачат и от двата края,ама няма такъв начин-лесен!!!Явно ти си по сръчен,на мен по трудно ми се отдават тези неща,ама ще се справя все някак.От утре вече ще събирам и се надявам до вечерта да е готова!

Място
    Публикации
    489
    Точки (при гласуване)
    6

Друго си е когато капачката ти е здрава Име:  50.jpg
Прегледи: 968
Размер:  47.7 Кби всичко ти свети по таблотоИме:  50 (2).jpg
Прегледи: 967
Размер:  37.0 Кб!

Място
    Самоков
    Публикации
    672
    Точки (при гласуване)
    9

Е ся вече ще струва барем с 1к повече

Място
    Дупница
    Публикации
    5,616
    Точки (при гласуване)
    19

Екстра е!
    Your conscience is all you can take to your grave.

Място
    Раднево
    Публикации
    2,385
    Точки (при гласуване)
    13

Ex!
    Ще взема да си купя пак някоя Цироза.....
    Днес бях на лов и бях с комбито,което не ми попречи да издумкам една свиня!Име:  IMG0164A.jpg
Прегледи: 928
Размер:  131.7 КбИме:  IMG0165A.jpg
Прегледи: 928
Размер:  144.0 КбИме:  IMG0166A.jpg
Прегледи: 929
Размер:  147.2 КбНаслука!

Място
    Враца , преживява до Намюр
    Публикации
    2,156
    Точки (при гласуване)
    10

Заслужи си ги поздравленията , Ташков.Много добре!
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

Място
    Публикации
    489
    Точки (при гласуване)
    6

Благодаря Милене за поздравленията!Михов,добре че си бил с комби а не с Цироза,както ти се изразяваш,че нямаше къде да го прибереш това прасе и трябваше да ни викаш на помощ!
    Дали ще качи цената с 50ст.или не,не е важно,а друг е естетическия вид сега!!!

Място
    Раднево
    Публикации
    2,385
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на буклас Преглед на публикациите
    Благодаря Милене за поздравленията!Михов,добре че си бил с комби а не с Цироза,както ти се изразяваш,че нямаше къде да го прибереш това прасе и трябваше да ни викаш на помощ!
    Дали ще качи цената с 50ст.или не,не е важно,а друг е естетическия вид сега!!!
    Точно естетиката ми хареса,постоянството и перфекционизма ти!!!
    Иначе и на мен не ми харесва да съм като руска екскурзиантка-качи се,слез тука,иди там и т.н.
    Напролет живот и здраве -друга кочина ще взема!Поздрави!
    Иначе на мен се падна 1 глава и 3 кила месо от общо 18 колеги ловци!,така че всякакво комби ще ги събере и Фероза!

Място
    Дупница
    Публикации
    5,616
    Точки (при гласуване)
    19

Док, усещам, че пак се поддаваш на изкушението.
    Смело напред!
    Тоя път може да случиш на по-стабилен екземпляр.
    Your conscience is all you can take to your grave.

Място
    Публикации
    489
    Точки (при гласуване)
    6

Михов,както каза при колите е едно, а при лова страстта и както се казва:-Да изчешеш крастата!Не са ти важни тези 2-3кг.месо и главата,със сигурност!Бъди жив и здрав.

Място
    Публикации
    489
    Точки (при гласуване)
    6

За да не спамя в чужди теми,ще си пиша в моята,нищо че случая вече е друг и се отнася за друго!
    Питам ви колеги дали на някой му се намира бензинова помпа за фероза за продажба,и различни ли са за 95к.с. и за 86к.с.,мисля че така бяха конскитте сили!На един приятел се е прее---ла,та си търси,някой ако има на лични или на тел.0877 701740.Разчитам на бърз рефлекс от вас при наличност!Защото помпи има,но гледам първо ако я има тука и да ощастливя някой колега,отколкото някой автоджамбазин!!!

Място
    София
    Публикации
    3,420
    Точки (при гласуване)
    17

Малкото коне са карбуратор, повечето - инжекция.
    Карбураторът е с механична помпа, много напомняща помпата на Лада и е монтирана на двигателя.
    Инжекционът е с електрическа, която е монтирана от вътрешната страна на рамата, под купето, грубо под задника на задня дясна седалка.
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

Място
    Публикации
    489
    Точки (при гласуване)
    6

Благодаря Ванка,е това не го знаех,и си мислех щом моята е там,под задника както казваш,че всичките се намират там!Поне сега вече ще съм ориентиран какво да му търся!

Място
    Благоевград
    Публикации
    514
    Точки (при гласуване)
    12

Здравейте и честита Коледа! Покрай празниците ми остана свободно време и реших да сменя крушките на централната конзола, при управлението за парното и запалката. Въпросът ми е относно начина на сваляне на панела - изисква ли се определена последователност. Крушките намират ли се лесно или ще трябва да се побългарява?

Благодаря предварително!
    Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
    Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

Страница 1 от 6 12345 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Какво масълце се слага в ДВГ. и какво на скоростите?-на Киа Спортидж-бензин/99г/128к.
    От lakatnika във форум Горива, смазочни материали, течности и химия
    Отговори: 2
    Последно мнение: 07-05-14, 13:09
  2. Какво е инверторна микровълнова фурна и какво им пука на пуканките?
    От Балканджи Пламен Янков във форум За дома и семейството
    Отговори: 8
    Последно мнение: 01-10-13, 06:52
  3. Да си спомним .... да си помечтаем какво можеше да бъде.. и какво е....
    От bgbul във форум Политика, икономика и обществени взаимоотношения
    Отговори: 73
    Последно мнение: 17-07-11, 18:41
  4. Подарявам табло от Мицубиши Колт
    От krumal във форум Архив
    Отговори: 1
    Последно мнение: 18-05-10, 21:10
  5. Отговори: 2
    Последно мнение: 24-11-08, 23:36

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми