Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро Спорт к90 3.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паджеро Спорт к90 3.0

    Здравейте,
    Реших да отворя тема, в която да пиша за новата ми джипка и по-специално какви проблеми излизат и как са поправени.
    Джипката беше взета бартер, тъй като имах нужда от проходима машина за да стигам зимата до новият си дом.
    Очертава се като една яма за пари, но аз съм достатъчно инат
    Спорта е 98 г. с ръчни скорости, кожа, климатик, теглич и т.н.
    Спорта е без пръскачки за чистачки, без един елемент (между бронята и фара), все още без нормални гуми...
    За няма и месец щях да се запаля два пъти. Първо от скъсани гумички на дюзите, от там теч. Вторият път този уикенд.
    Педалът на газта като че ли блокира до едно положение. Когато пробвах с майката и хлътна с пълна газ, която не можех да върна, щях да скоча в едно дере.
    Светна лампата на мотора, доста се притесних. Оказа се оголени кабели, които се бяха омотали около педала - малкият дявол.
    Ремъкът свиреше и бях отворил тема, но вече всичко е наред. Беше хлабав.
    Ето ги и въпросите:
    - гуми 235/70/16 ще станат ли на стандартните джанти, които са 7" широки и нормално са за 245/70/16? Гледах разни таблици, които са по-скоро за леки автомобили, а за джипки намерих просто, че трябва гумата да е около 3 см по-широка от джантата.
    - ръждата... решил съм да мина всичко отдолу на пясъкоструйка. Чета доста протеворечиви мнения, но вариантът нова рама някак си не ми се струва по-добър.
    - проблемът със трудна 2-ра скорост. За да се оправи, трябвало да се сваля кутия и да се сменят втулки. Какво още може да се направи, докато кутията е свалена (за обслужване говоря)
    - стрелката за температурата стои малко под средата и докато започне да духа топло отнема време (тук нямам база за сравнение с друго Паджеро)
    - стрелката за налягане на маслото въобще не реагира (надявам се да е датчик).
    - подгряването на седалките не работи.
    - има газова уредба, която искам да прегледам, преди да я пробвам (както писах по-горе замалко да се запаля на бензин, с газта мисля, че ще е по-лесно). Ако може да препоръчате сервиз за диагностика на газовата.
    Това е в общи линии

  • #2
    От: Паджеро Спорт к90 3.0

    Здравей,
    по въпроса за гумите няма да имаш проблем на 7J да сложиш 235 гума.В момента съм със същата ширина но на 8.5J. По-скоро е вероятно да ти бяга с малко разлика отчитаната скорост от реалната заради различния диаметър на гумите.Но не е много и не е фатално.
    Относно стрелката за налягане на маслото.Вероятно проблема е лоша или липсваща връзка.Най-вероятно е на датчика за налягане,който е над масления филтър.Погледни го.
    Температурата ти е добре, но си провери дали ти е обезвъздушено парното.
    За подгрева погледни дали не е бушон или пък да не са разкачени буксите под седалките например.
    Какво може да се направи докато скоростите са свалени - провери си съединителя.Дискове,маховик,лагер.
    Успех, приятно и безаварийно каране.

    Коментар


    • #3
      От: Паджеро Спорт к90 3.0

      Благодаря за бързият отговор!
      Джипката вече е с новите гуми. Разлика в диаметъра според мен няма, различна е широчината. Изчезна и едно вибриране във волана, явно старите гуми са били криви.
      За останалите неща ще пиша, когато се оправят

      Коментар


      • #4
        От: Паджеро Спорт к90 3.0

        Разлика има.Височината е пропорционалното отношение от ширината на гумата,т.е. не е постоянна величина. 70% от 235 е различна стойност от 70% на 245. Не е много,около 14мм и е допустимо. Разликата в диаметъра дава отклонение при отчитането на скоростта на километража заради заложените от производителя размер на гуми и предавателното число на датчика на километража.Най-простия начин да сравниш е със GPS, при движение със 100км/ч отчетено на твоя километраж, колко ще ти показва GPS-а като реална скорост. Така при използване на гуми със доста по-различен от посочения от производителя стандартен размер гуми за даден автомобил,т.е. диаметър, ще имаш най-вече разлика със засечената от полицейски радар или спийд камера скорост и тази с която си мислиш че се движиш, ще имаш и невярни данни за разхода ти на гориво, амортизацията на колата , пробега и т.н. В твоя случай разликата е 2км/ч отгоре на километража, при реални 100км ще виждаш 102 . Има калкулатори за гуми за да се ориентираш в сметките по-лесно. Поздрави и безаварийно.

        Коментар


        • #5
          От: Паджеро Спорт к90 3.0

          Днес всичко по газовата уредба беше обновено, но не може да открием софтуерът на компа, който е mowa полски и от 2008. Някой има ли идея дали настройките могат да се направят ръчно без необходимият софтуер?
          Забелязвам също, че задницата поднася много лесно. Джипката е мощна, но се притеснявам да не е проблем в окачването (което на пръв поглед е здраво).

          Коментар


          • #6
            От: Паджеро Спорт к90 3.0

            Колега - не се притеснявай за втората - аз моя ГЛС си го карам така 2 г, синхронизатори да смениш , ще ти излезе повече отколкото да вземеш друга кутия. Не съм я сменил още, но с малко финес си включва, при по-ниски обороти на мотора.

            Коментар


            • #7
              От: Паджеро Спорт к90 3.0

              Колеги/Колега хем съм в темта , хем не съм, но днес сменях цилиндърчета на апаратите - оказа се че съм с по две на всеки преден апарат 3.0 /177 к.с/2000г/ръчна кутия, а по каталози навсякъде излизаха с по едно. Същото бе и за Филтъра за купето - уж го има зад жабката, но при мен няма просто такова чудо, а съм с климатик . Има ли разлика за моделите паджеро спорт по отношение на тези две неща?Благодаря предварително!

              Коментар


              • #8
                От: Паджеро Спорт к90 3.0

                Здравей колега, това с парното е проблем и при мен (спорт 2000г. 177.с.), моя е внос от Германия, та немеца е сложил даже бензинова печка , прави ми впечатление, че докато е на място няма загряване на купето, когато тръгна много бързо загрява. Скоростите при мен превключват без проблем, но хода на лоста е направо изумително дълъг, дали е нормално? По отношение на налягането на маслото, задължително датчиците ги провери, пред половин година ми света лампата за ниво и ако не беше датчика за налягане сигурно щях да откача,(личен опит, каквото и да е маслото при скорост над 170 км/ч. има малко харчене,тогава ти остава да се уповава на датчика за налягане). Задницата е доста шавлива сигурно заради многото кончета, моята я провериха и няма нужда от ремонт.
                Последно редактирано от SSG_alfa; 02-02-17, 20:40.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X