Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За гумите при Sportage

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За гумите при Sportage

    Понеже се появяват доста такива теми периодично, предлагам да споделим опита си с размерите на гумите в една обща тема. Кой с кои размери е пробвал, какво е поведението с тях, на какво налягане ги кара, показания на километража, ако се е налагал лифт, то какъв за да се съберат конкретните гуми. Отварям темата, защото до скоро и аз бях в тази дилема и не открих нищо систематизирано, а само случайни мнения тук и там и откъслечна информация. Мисля, че ще е особено полезно за хората, на които това им е първи джип, както и на тези от нас, които искат да сменят оригиналните 205/70/15 или просто искат да минат на по-големи от сегашните си.

    Та ще започна аз.
    Автомобила е Sportage 2.0td. В момента съм с Kumho kl78 215r15. Реалния размер е около 215/82/15(диаметъра на гумите е около 74см)
    Гумите влизат в калниците без проблем с оригиналните железни джанти.
    Показанията на километража засечени по GPS са 1:1. Т. Е. С оригиналния размер не е показвал коректно. Динамиката е все още добра. Поведението е значително по-приятно, автомобила стои на пътя много по-добре и вози по-комфортно. Налягането на което ги карам е фабричното 1.8, на по-ниско започват да загряват доста при по-интензивно каране с висока скорост. Минуса е, че започна да се влияе повече от страничния вятър, както и от страничния наклон на пътя.

    Надявам се да има бъдеще в темата, мисля ще е полезна за всички. Ако пък модераторите преценят, че е излишна, нека я изтрият.
    Последно редактирано от McNicko; 21-11-16, 12:24.
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

  • #2
    От: За гумите при Sportage

    Също Sportage 2.0 td. Гуми 215/75/15 БФГ АТ на оригинални алуминиеви джанти. Налягане 1.8. Показанията на километража засечени по GPS са също 1:1. Т. Е. навежда на мисълта, че показанието на километража не се влияе чак толкова (или изобщо) от размера.
    БИО пчелен мед и пчелни продукти
    0888 66 59 73

    Коментар


    • #3
      От: За гумите при Sportage

      С 215/75/15 съм и аз(от април е на баща ми) и съм правил засичания. Оригиналния размер е 205/70/15, 215/75/15 е с по документи 5% по-голям диаметър. На (почти) всички коли СКОРОСТОМЕРА показва с малко повече, в случая на Киата с около 5-6% и съответно с 5% по-голям диаметър показва горе долу точно.
      Километража показва с 5% по-малко, засичал съм го няколко пъти по GPS. Съответно и като и смятам разход накрая умножавам х0,95.
      Имам едни опечени 225/60/15, с тях километража показва повече, че са нисични. С тях върви осезаемо повече, разлика в разхода не се забелязва.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X