Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Silverstone AT117 Special или Falken Wildpeak AT?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Silverstone AT117 Special или Falken Wildpeak AT?

    Фоксе като дойдат и ги сложиш снимай,че като гледам май май ще трябва и аз да купувам поради разни причини.
    Тамън тая седмица може да валне и сняг да дадеш отзиви.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • #32
      От: Silverstone AT117 Special или Falken Wildpeak AT?

      Дадохда ми 10 дни срок за доставка. Другата седмица трябва да дойдат. Ще давам отзиви.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #33
        От: Silverstone AT117 Special или Falken Wildpeak AT?

        Циркът с тея gumi7 е пълен. В петък изтекоха десетте работни дни, за които трябваше да ми ги доставят. Звъня им - никой. Стационарен телефон, мобилен телефон, национален телефон - никой. Пиша им на мейла да ги питам какво става с гумите - нищо. Понеделник пак няколкократно звънене - нъцки. Звъня на лизинговата фирма да питам да не би "случайно" вече да е подписан договора, те естесвено ми казват, че такова нещо не може да се случи. Казаха и че ще пратят запитване към фирмата. Вторник пак безрезултатно звънене. Днес малко преди обяд вече звъня на лизинговата фирма - те също не са получили отговор. Казвам им да анулират одобрението за лизинга. Казаха няма проблем. Три часа по-късно звъни куриер и ми казва, че ми кара гуми... Казвам му, че сигурно вървят в комплект документи за лизинг - Ами да. Да, ама тея документи са за едно одобрение с определен номер, което вече се бях обадил да прекратят. За първи път ми се случва документите да дойдат със стоката. Досега идват документите, подписвам, куриера ги връща, преглеждат ги и продавача чак тогава праща стоката. Сега се получи ситуация, че аз можеше да подпиша въпросните документи след като съм се обадил да анулират одобрението и да си взема гумите...
        Звъня аз на лизинговата фирма и пак обяснявам ситуацията. Каката казва момент да видим дали е анулирано одобрението... ... ... ами пусната е заявка за анулиране и е в процес, но още не е. Можете да подпишете документите
        Ясно, взех си гумите.

        Въпросният надпис е в черно и бяло - кой както му харесва така си ги монтира.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0120.jpg
Прегледи:1
Размер:80.3 КБ
ID:5736447

        Меки са, дот 2615.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0123.jpg
Прегледи:1
Размер:137.7 КБ
ID:5736448

        По остатъчните лепени документи по тях, наистина идват от Германия.

        Товаря ги и в близката гумаджийница. Ядец. Много са сплескани. По мнение на гумаджията са седели дълго време най-отдолу на камарата. А иначе дори на око си бяха с 3 до 5см по-тесни от Йокохамата, въпреки еднаквия размер.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0124.jpg
Прегледи:1
Размер:116.5 КБ
ID:5736449

        Няма изпълване. Гумаджиите даже пробваха с бензин, не без съпътстващата веселба.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0125.jpg
Прегледи:1
Размер:77.4 КБ
ID:5736450

        Утре ще ходя на сервиз с шок бутилка, иначе няма начин да се изпълнят. Гумаджията през 2 минути псуваше "Еб@х тея китайски боклуци".
        Последно редактирано от silverfox; 07-12-16, 20:40.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #34
          От: Silverstone AT117 Special или Falken Wildpeak AT?

          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
          Спрях се на Фалкена като алтернатива в този ценови диапазон (с 30лв по-скъпи от Silverstone на гума), най-вече заради това ревю: http://www.fourwheeler.com/how-to/wh...t-tire-review/
          Отчетох факта, че те тестват нови гуми и липсва фактора износване, но гаранцията, която дават Фалкен ми изглеждаше доста солидна основа да им се доверя по този показател. Още с четвъртото мнение в темата обаче, stankos каза, че всъщност Silverstone не са толкова кекави откъмто износоустойчивост. След него gimax се включи и общо взето реших. Тази сутрин вече ги поръчах. Казаха, че до 10 дни ще са тук. Тъкмо идва зимата та ще поддържам темата.
          Явно съм се подвел от началото на поста, но останах с впечатлението, че си поръчал Фалкена.

          Ще ти следя впечатленията от/за Силвърстоуна.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #35
            От: Silverstone AT117 Special или Falken Wildpeak AT?

            Ъ, безина защо гори - той трябва да гръмне за да стане нещо?
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #36
              От: Silverstone AT117 Special или Falken Wildpeak AT?

              И аз така си го представях, но се оказа, че се мъчат да използват горенето като средство за издърпване на въздуха. Бензина гори, дърпа въздух, оня помпа на компресора... малко ми се стори съмнително и съответно нищо не стана. Не знам дали така се прави по принцип.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #37
                От: Silverstone AT117 Special или Falken Wildpeak AT?

                Защото гумаджиите не са свет що.Аз като млад ентусиаст гърмях 195 50 15ки на 9 инча джанти.Стреч на чист български.
                Обаче! аз тая гума я видях на живо и мога да кажа,че на фона на други гуми в същият размер изглежда дооооста по-тясна.
                Говорим за немонтирана такава.Като ги сложи лисицата ще сподели по коректно впечатление.
                Иначе колегата ми си взе еквивалента на тая шарка в генерал грабер варианта и го ръчкахме по кал и сняг с неговото немощно 2.5 Дизълово грандче.
                Ми върви си.То тая гума(грабера) я дават лятна пък на нея пише М+S ама то България моеш ли разбереш де е отишъл превода.
                За мен си е АТ с наклон към зимна докато е нова и неУдръвена.
                Предполагам силвърстона ще е същото.Ама чакам отзива от първо лице.
                Поздрави и наздраве.
                Няма страшно в умирачката...
                Страшното е да си жив!...

                Коментар


                • #38
                  От: Silverstone AT117 Special или Falken Wildpeak AT?

                  Примерно

                  http://www.caranddriver.com/features...losion-feature
                  https://www.youtube.com/watch?v=GmMsBSbFq-g
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #39
                    От: Silverstone AT117 Special или Falken Wildpeak AT?

                    Така го мислех и аз, че ще стане, ама явно съм попаднал на бастуни.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Silverstone AT117 Special или Falken Wildpeak AT?

                      Същия го ядох с монтажа на Кумхото за моята Кия.

                      Поръчах ги онлайн от Диана, че ги нямаха налични в местния клон. Единия ден следобеда пуснах заявка, на втория ден ми се обадиха за потвърждение, а на третия гумите бяха при куриера. И четерите са с ДОТ от втората половина на 2016. Обаче сплескани ... Свърших работа и оставям колата при кварталния гумаджия. Отидох да взема детето от градината, тъкмо като се върна и гумите трябва да са монтирани...

                      Да ама не! Гледам, сменил една гума и псува втората. Подлага някакви балони уж да изпънат гумата - не става. Казва "Пич, не мога, много са сплескани, съжалявам!" Айде бегом в Дианата, че само те работят след 18:00 часа. Цената двойна, ама майсторчето за 15-20 минути вдигна колата и смени останалите три гуми.

                      Предния път ме ядосаха в Диана, но този път, мога да кажа, че съм доволен и от он-лайн поръчката, и от ДОТ-а, и от монтажа
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #41
                        От: Silverstone AT117 Special или Falken Wildpeak AT?

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        Така го мислех и аз, че ще стане, ама явно съм попаднал на бастуни.
                        Според мен пробвай сам и им ги закарай за баланс

                        https://www.youtube.com/watch?v=abH9__WKMhc
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #42
                          От: Silverstone AT117 Special или Falken Wildpeak AT?

                          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                          Циркът с тея gumi7 е пълен...
                          Нещо са се спихнали, щото вчера и сайтът им не приемаше поръчки. Аз вчера се пробвах също да си поръчам такива силвърстони от тях, ама ядец... и ги поръчах от друг сайт, като се оказа, че там цената е с 2 лева нагоре, ама пък няма доставка и в крайна сметка излезе по-евтино с 20-ина лева. Казаха, че до 16 ще са тук, та ще видим дали и те ще са по-тесни от очакваното (мойте са 265/75/16).
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Silverstone AT117 Special или Falken Wildpeak AT?

                            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                            Същия го ядох с монтажа на Кумхото за моята Кия.

                            Поръчах ги онлайн от Диана, че ги нямаха налични в местния клон. Единия ден следобеда пуснах заявка, на втория ден ми се обадиха за потвърждение, а на третия гумите бяха при куриера. И четерите са с ДОТ от втората половина на 2016. Обаче сплескани ... Свърших работа и оставям колата при кварталния гумаджия. Отидох да взема детето от градината, тъкмо като се върна и гумите трябва да са монтирани...

                            Да ама не! Гледам, сменил една гума и псува втората. Подлага някакви балони уж да изпънат гумата - не става. Казва "Пич, не мога, много са сплескани, съжалявам!" Айде бегом в Дианата, че само те работят след 18:00 часа. Цената двойна, ама майсторчето за 15-20 минути вдигна колата и смени останалите три гуми.

                            Предния път ме ядосаха в Диана, но този път, мога да кажа, че съм доволен и от он-лайн поръчката, и от ДОТ-а, и от монтажа
                            И моите кумхота бяха така, но кварталния ми гумаджия ги пребори за норматив, без бутилки и гърмежи. Явно се иска опитна ръка, човека от над 20г го работи. Явно и ти и колегата със силвърстоните сте попаднали на кофти гумаджия.
                            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                            Коментар


                            • #44
                              От: Silverstone AT117 Special или Falken Wildpeak AT?

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Според мен пробвай сам и им ги закарай за баланс

                              https://www.youtube.com/watch?v=abH9__WKMhc
                              И да я мачкам с москвича преди това да я отлепя от джантата, нали?

                              Той самодееца го направи по този начин, само че пръскаше с пластмасово шише с пробита дупка на капачката. Разликата беше, че първо промърмори, че му е много стар бензина. Мисля си че последващото обяснение беше за да не се тормози да иде за нов бензин.
                              Както и да е - днес отидох на сервиз със "шокова бутилка", която пък се оказа (тъй като не съм виждал такава) нещо доста елементарно и чак се чудя как може да има гумаджия, който да не се е сдобил с такава.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0001.jpg
Прегледи:1
Размер:78.8 КБ
ID:5736523

                              Вече сме обути, държим се прилично на пътя и най-вече спираме като хората на мокро.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0002.jpg
Прегледи:1
Размер:95.6 КБ
ID:5736524

                              Тоя талк или каквото е там с водоструйката почти се махна.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0012.jpg
Прегледи:1
Размер:106.1 КБ
ID:5736525

                              Самите гуми се оказаха малко по-тесни (с един пръст, ама не като на баш Майстора мерилката, ако трябва да съм точен ) и на око маааалко по-ниски от същия размер Yokohama Geolandar A/T.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0011.jpg
Прегледи:1
Размер:115.7 КБ
ID:5736526

                              Засега съм доволен. Чакам снега.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Silverstone AT117 Special или Falken Wildpeak AT?

                                И мойте дойдоха вчера и преди малко ги монтирах. При мен нямаше никакви драми с монтажа - широки са си колкото трябва, на височина също не виждам разминаване - 265/75/16 са почти сантиметър по-високи от досегашните ми Купъри СТТ (235/85/16), които обаче са и доста поизтъркани вече. Първи впечатления - гумите са доста тихи за АТ, а с Купърите изобщо няма място за сравнение. Бордовете са меки, което води до неприятно подскачане на предницата при серия от неравности, но предполагам, че с вариране на налягането това може да се коригира.
                                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X