Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свързване на допълнителни дневни светлини и мигачи от захранването на колата с реле

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Свързване на допълнителни дневни светлини и мигачи от захранването на колата с реле

    Здравейте на всички, преди малко се разчетох в една тема тук във форума и реших да споделя моят проблем с вас с надеждата някой да помогне.
    Ето увода: Закупих си дневни светлини + Мигач (всеки сам за себе си) (ще направя схема).
    От габаритите съм взел + и съм го свързал към дневните светлини.
    От мигачите на колата съм взел + и съм го свързал към мигача
    От купето на колата съм взел (-) и съм го свързал към минуса на допълнителните всетлини.
    До тук всичко работи както трябва.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8962292C.jpg
Прегледи:1
Размер:48.8 КБ
ID:6123767
    В друг форум беше даден този коментар:
    Код:
    Предлагам ти следния вариант: прекарай захранването на светодиодната лента през едно реле с нормално затворен контакт, бобинката на релето свържи да взема захранване от мигача.Другия извод на бобинката към - маса.Когато мигача не работи, норм. затворения контакт си пуска захранване на лентата и тя свети, когато пуснеш мигача, релето се захранва и контакта отпада и прекъсва лентата, и това ще се повтаря при всеки импулс към мигача.Не знам визуално как ще изглежда но може да се пробва.Нищо по лоста и оригиналното реле на мигачите няма да се пипа, единствено ще се добави по едно реле на левия и десния предни мигачи, няма и нищо да се прекъсва по инсталацията, релето ще е свързано в паралел
    Признавам, че нищо не разбирам и поради това моля за съдействие кое от тези две релета да взема (съответно 2 броя) и най-вече не ми е ясно на тези номера в релето коя жица, къде да свържа, така, че когато включа габаритите да си светят и дневните светлини, а когато пусна мигача да се изключат дневните светлини(допълнителните) и да светне мигача и т.н.
    Или
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8962304M.jpg
Прегледи:1
Размер:45.9 КБ
ID:6123768 или това реле трябва да взема Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8962301r.jpg
Прегледи:1
Размер:43.7 КБ
ID:6123769
    Как да стане така:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8962326j.jpg
Прегледи:1
Размер:62.2 КБ
ID:6123770
    Ще ви бъда много благодарен ако някой се отзове, повярвайте ми има числа по релетата, но ме е страх че ще сбъркам някъде и причината е че съм далеч от токовете.
    Ако има нещо неясно оставам на разположение.
    Поздрави

  • #2
    От: Свързване на допълнителни дневни светлини и мигачи от захранването на колата с ре

    Първото 87а/30 е нормално затворен контакт. Ако вземеш + от мигача той е постоянен след контакт а управлението е по маса.Искаш при пускане на мигач да гаснат дневните?
    Плюса на 30 и 86, 87а -дневни ,87 мигач, 85 масата от управлението на мигача ама при тая схема каква дискотека ще стане!!Иначе плюс от мигача и маса просто ще задейства релето след контакт и 30/87 ще стане затворен и при подаване на мигач как ще мига не се знае.

    Коментар


    • #3
      От: Свързване на допълнителни дневни светлини и мигачи от захранването на колата с ре

      Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
      Първото 87а/30 е нормално затворен контакт. Ако вземеш + от мигача той е постоянен след контакт а управлението е по маса.Искаш при пускане на мигач да гаснат дневните?
      Плюса на 30 и 86, 87а -дневни ,87 мигач, 85 масата от управлението на мигача ама при тая схема каква дискотека ще стане!!Иначе плюс от мигача и маса просто ще задейства релето след контакт и 30/87 ще стане затворен и при подаване на мигач как ще мига не се знае.
      Здравей,
      чакай малко че нещо се обърках.
      Ето последователността:
      врътвам ключа на фаровете
      1. светват габаритите - кабел - и на кой номер на релето да свържа, че да светнат и допълнителните светлини (и съответно кабела от тях на кой номер)
      2. Карам си аз и пускам мигач (на кой номер на релето да свържа кабела идващ от допълнителните мигачи) и съответно този кабел от оригиналният мигач на кой номер да свържа.
      Опитвам се да кажа, че по този начин аз не засягам по никакъв начин оригиналните габарити и мигачи, а ефекта ще бъде само върху допълнителните.
      Идеята е да има прекъсване когато мигат само допълнителните и когато изгаса мигача отново ще си светят само дневните.
      Извинявам се много, но не ми е ясно.

      Коментар


      • #4
        От: Свързване на допълнителни дневни светлини и мигачи от захранването на колата с ре

        Знчи нещо такова трябва да сглобя с моите разбирания:
        Габарит кола (+) към 87а
        Мигач кола (+) към 85
        Маса от колата (-) към 86
        -------------------
        Дневна светлина (+) към 30
        Мигач дневна светлина (+) към 87
        Маса дневна светлина (-) към купето на колата.

        Коментар


        • #5
          От: Свързване на допълнителни дневни светлини и мигачи от захранването на колата с ре

          Ако искаш да стане като на по-скъпите Ауди, няма да стане само с релета. Сигналът за гасенето на дневната трябва да го вземеш още от лоста за мигачите, с допълнителен контакт.

          Коментар


          • #6
            От: Свързване на допълнителни дневни светлини и мигачи от захранването на колата с ре

            Гледам добре се справяш с рисуването на компютър , по-добре прави това което можеш да правиш добре и се справяш лесно а дай някой лев на специалист да ти свърже светлините.

            Хем лесно ,хем безопасно а и сигурно по ефтино че,ако си объркаш жиците може да си изпържиш някой чарк дето после ,......
            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
            Място и хора към които да принадлежи ...

            Коментар


            • #7
              От: Свързване на допълнителни дневни светлини и мигачи от захранването на колата с ре

              Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
              Гледам добре се справяш с рисуването на компютър , по-добре прави това което можеш да правиш добре и се справяш лесно а дай някой лев на специалист да ти свърже светлините.

              Хем лесно ,хем безопасно а и сигурно по ефтино че,ако си объркаш жиците може да си изпържиш някой чарк дето после ,......
              Добре де, какво общо има това как се справям с компютрите.
              Помолих за помощ и да ми се покаже коя жица, на кой номер да свържа. Не смятам, че би било толкова голям проблем ако някой може да ми помогне.
              Не е проблема в това да дам на някой сумата желана от него за да го направи, но защо пък да не опитам.......
              Нали затова са форумите да се допитваме и ако някой може да ни помогне с няколко изречения.
              Поздрави

              Коментар


              • #8
                От: Свързване на допълнителни дневни светлини и мигачи от захранването на колата с ре

                Първоначално публикуван от k0st4din Преглед на мнение
                но защо пък да не опитам.......
                Нали затова са форумите да се допитваме и ако някой може да ни помогне с няколко изречения.
                Поздрави
                Ми то не става с няколко изречения да се обясни нещо на някого дето това не му е тръпка и не го разбира.

                Все едно ти да ми обясниш как да начертая схема на компа като твоята по горе че,да съм по-нагледен за да ти стане ясно

                свързването за което питаш.Ама аз на компа му знам само бутона за ON/OF и тва е и ти върви ми обяснявай.

                Иска се малко творчество и да знаеш какво правиш.Често пъти в тези ситуации помага само проба грешка и действаш докато стане най накрая това дето си го намислил.

                Аз мога да ги свържа тези светлини ама не мога да ти обясня с думи кое къде да се свърже че,да стане това което искаш.

                Това само по филмите съм го гледал дето от кулата за управление на полети четат в един тефтер с процедури за отстраняване на разни технически неизправности и пилота мести зелената жица и всичко е ОК.

                В твоя случай според мен нещата са Направи си сам и за да го направиш ти трябва помощ най-малко на живо,с колата при някой ел. майстор и той да ти посочи кое къде и ти да си го свържеш сам.

                Иначе само ще си чатим,не че е лошо ама не сме ти полезни особено.

                Поздрави
                Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                Място и хора към които да принадлежи ...

                Коментар


                • #9
                  От: Свързване на допълнителни дневни светлини и мигачи от захранването на колата с ре

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image3.jpg
Прегледи:1
Размер:66.7 КБ
ID:5735095
                  Това е "сложната" схема .
                  В тоя случай при пуснат мигач ще прехвърля захранването м/у дневните и мигачите.
                  Когато мигача светне - гаси дневните.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Свързване на допълнителни дневни светлини и мигачи от захранването на колата с ре

                    Благодаря много за съдействието.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Свързване на допълнителни дневни светлини и мигачи от захранването на колата с ре

                      Колегата преди мен ти е направил правилно схемата
                      Както каза Ясен, ако искаш, да станат като " бягащи светлини " като на аудитата е малко сложно, ако искаш допълнителен мигач, става елементарно, посредством горната схема
                      Я сподели от къде си, та да се намери кой да я "върже" за половин час, да не се затормозяваш сам
                      Има и една уловка, колата ако има лампа за изгоряла крушка или е с по-"умен" модул за светлини, при такова свързване, може да светне лампа за крушка или предупреждение, но е малко вероятно
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • #12
                        От: Свързване на допълнителни дневни светлини и мигачи от захранването на колата с ре

                        Модула на Айдетата е с вграден чип за последователно включване .
                        По принцип си е светодиодна лента с по два диода на точка - бял и жълт .
                        Нормално си светят белите , при подаден мигач изгасят и почва бягане на жълтите тип "запълване - изпразване " на принципа FIFO (First Input First Output).
                        След отпадане на мигача отново си светват белите диоди.
                        ТОВА НЕ МОЖЕ ДА СТАНЕ С ТЕЗИ НЕЩА КОИТО ИМАШ.
                        пп умния модул няма да засече релето , малка му е консумацията ....Освен ако не намери проблем в претоварването на габаритите.
                        Тогава решението е отделен кабел на клема 30 от постоянен плюс ПРЕЗ БУШОН , и още релета да получи разрешение от габаритите.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Свързване на допълнителни дневни светлини и мигачи от захранването на колата с ре

                          При такъв проблем при мен,се занесох при специалист по аларми и токове и той за 1 час направи :
                          Връзване на LED DRL - свети при пуснат габарит,при мигач,DRL гасне и свети само оранжевия модул на led лентата.Самите DRL нямаха нужда от релета.
                          Спестих си проби и грешки,както и окъсяване,както преди години на друга кола направих.
                          Пътят е целта.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Свързване на допълнителни дневни светлини и мигачи от захранването на колата с ре

                            Първоначално публикуван от k0st4din Преглед на мнение

                            [ATTACH=CONFIG]891280[/ATTACH]
                            Защо си усложняваш живота ... Пич,(ще ти го обясня максимално елементарно,за да го разбереш) това което искаш може да стане като вземеш обикновено реле нормално затворено и прекараш през него габарита към ДРЛ-а. Подавайки + на мигача,пусни още един кабел към бобината,на това реле,през което минава светлината за габарит. Така,като пуснеш мигач,"потока" ток,като тръгне по кабела за мигача,ще захрани релето и то ще отиде в положение отворено (ще се отвори и ще прекъсне тока,който си подал от ключа към габарита) и ще ти мига само мигача на дрл-то. (това ако мигача се управлява с +,ако е по маса става по-сложно защото ще ти трябва още един +)

                            Ако не ти е ясно,ще ти обясня нагледно със схема,друг е въпроса обаче,че идеята на тия дрл са да работят без да включваш габарити,за това се взема ток от алтернатора директно,така като запалиш те си святкат сами,а не да въртиш ключа,защото като загасиш и те се загасят,а в твоя случай ще трябва и ключа да върнеш.

                            За каква кола става дума е може би най-важния въпрос?
                            Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                            feikot@abv.bg
                            Обратно дороги - НЕТ !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Свързване на допълнителни дневни светлини и мигачи от захранването на колата с ре

                              Здравейте, ето какво исках да се получи И се получи с дадената схема по-горе.

                              Страхотни сте.
                              Благодаря ви много за съдействието от ваша страна.
                              Поклон

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X