Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да сменя честотата на инвертора на UPS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Как да сменя честотата на инвертора на UPS

    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
    Не съм го връзвал още към компа въпреки че в тоя RJ45 ...
    Отново ти обръщам внимание, че конектора е RJ50, и ако се опитваш да поставиш RJ45, вероятността да увредиш устройството не е малка!

    Коментар


    • #32
      От: Как да сменя честотата на инвертора на UPS

      Явно два от пиновете не се ползват и напрактика си е RJ45 както си го пише в подробната схема. А пък аз ако реша да го връзвам ще си извадя само перата за USB-то, които ги има къде са в схемата.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • #33
        От: Как да сменя честотата на инвертора на UPS

        По принцип в RJ-то ще ползваш 4 пера.
        Ама те са с различна стъпка - ето ти описание на RJ45 и RJ50

        Смени си кийстона в юпс със стандартен 45 и тогава нещата ти се опростяват.

        Коментар


        • #34
          От: Как да сменя честотата на инвертора на UPS

          Сега разбрах че имаш предвид стъпката, да ясно, но аз имам и от двете букси затова не обърнах внимание на това.
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • #35
            От: Как да сменя честотата на инвертора на UPS

            Защо не им пишеш на съпорта? Би трябвало да ти отговорят...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #36
              От: Как да сменя честотата на инвертора на UPS

              Тоя модел е от 2004/2005, тия дето са го знаели вече са се пенсионирали.
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • #37
                От: Как да сменя честотата на инвертора на UPS

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Огромен безкрайно бъгав блоут който досега не е било да свърши за пет пари работа.
                Истинските му функции ги има в 50кб пакет с отворен код.
                Изобщо не съм търсил друго. То и това е сложено само на домашния и е изостанало от когато купих първия UPS. На служебния си е с вграденото на Windows-а.

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Тия с които аз се борих тръгваха винаги на 50 херца, включително и когато ги накарам да тръгнат от място (въобще без да са включвани в контакта).
                SmartUPS серията е тотално друга бира - истински високочестотен инвертор с истинска синусоида на изхода. Някои даже нямат прекъсване при спиране на тока - инвертора работи постоянно, зареждачката работи постоянно, инвертора си взима ток постоянно от клемите на акумулатора, като само се синхронизира (евентуално) след като се появи мрежово. Back-UPS е с обикновен нискочестотен траф и щрака мостове/полумостове на ниска честота, като изхода е стъпаловиден, на 2 нива (ако помня добре). Съответно при загуба на мрежово има кратък момент от минимум един полупериод без напрежение на изхода. При Smart-овете има 2 подсерии - Line interactive и още някаква. Не знам коя от двете работеше по горния сценарий, ама кинтите хич не са приятни, та не съм и ровил по въпроса.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: Как да сменя честотата на инвертора на UPS

                  Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                  Сега разбрах че имаш предвид стъпката, да ясно, но аз имам и от двете букси затова не обърнах внимание на това.
                  Че ти ако имаш RJ50, е вероятно да имаш и клещи за тях.
                  Оттам нататък си на 5 минути от решението..

                  По същата логика, щом имаш такъв RJ, дори да нямаш клещи, най-вероятно знаеш как се кримпва с отвертка
                  Успех.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #39
                    От: Как да сменя честотата на инвертора на UPS

                    Не имам ги готови с парчета кабели криптнати на тях. Само ще свържа нужните. А клещи нямам и не са ми били нужни. Имам стотици кабели купувани за сервизиране на GSM телефоните с тези RJ стандарти.
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Как да сменя честотата на инвертора на UPS



                      Тоя върши ли работа,излишен ми е,в пълна изправност,като му видях цената обаче се оцъклих ...
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #41
                        От: Как да сменя честотата на инвертора на UPS

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Back-UPS е с обикновен нискочестотен траф и щрака мостове/полумостове на ниска честота, като изхода е стъпаловиден, на 2 нива (ако помня добре). Съответно при загуба на мрежово има кратък момент от минимум един полупериод без напрежение на изхода. При Smart-овете има 2 подсерии - Line interactive и още някаква. Не знам коя от двете работеше по горния сценарий, ама кинтите хич не са приятни, та не съм и ровил по въпроса.
                        Няма мостове и полу-мостове. Щтракат релета само за превключване от AVR на инвертор и обратно както е видно от схемата. Формата на полупериодите е дадена много добре в един от горните линкове дори и под товар. Сега го включих към помпите и котела и работи, дори ми се струва че не шуми толкова.
                        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Как да сменя честотата на инвертора на UPS

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          Тоя върши ли работа,излишен ми е,в пълна изправност,като му видях цената обаче се оцъклих ...
                          Тоя е синусоидален и би трябвало да върши работа за помпите.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Как да сменя честотата на инвертора на UPS

                            Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                            Няма мостове и полу-мостове.
                            Я пак си помисли, след като погледнеш какво вършат Q1, Q2, Q3, Q4, Q5 и Q6.

                            Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                            Щтракат релета само за превключване от AVR на инвертор и обратно както е видно от схемата.
                            При захранване на батерии AC-то на изхода няма как да се случи без мостове или полумостове, а когато изходния траф е 50 херцов, и моста/полумоста е на толкова. С релета не става.

                            Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                            Формата на полупериодите е дадена много добре в един от горните линкове дори и под товар. Сега го включих към помпите и котела и работи, дори ми се струва че не шуми толкова.
                            В мотора всички разлики в захранването спрямо синусоида се превръщат във вибрации, звук и топлина, а като имаме предвид че иде реч за монофазен мотор с кондензатор по веригите, мазалото е пълно. При това звука е само чуваемия проблем. С умерена сигурност може да се твърди че помпата ще живее по-кратко при такива режими на работа.

                            Преди няколко часа монтирах синусоидалния за помпата на родителите ми. Нулева разлика в шума докато е на мрежово и като го изключа от контакта и мине на батерии. Правен е за до 100 ватови помпи, 230кинта, има си вътрешна 7Ah батерия, може да се закача и външна допълнително. Идеален вариант да се поддържа акумулатора на рядко използвано возило в кондиция, а и увеличава автономността на над денонощие (спрямо 4-5 часа само с вътрешната, по книга). Помпата е Grundfos, 35W на ниска мощност, 45W на висока.
                            Последно редактирано от sparkybg; 20-11-16, 19:34.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Как да сменя честотата на инвертора на UPS

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Я пак си помисли, след като погледнеш какво вършат Q1, Q2, Q3, Q4, Q5 и Q6.
                              Ако тях имаш предвид, не знам, сигурно си прав. Импулсните захранвания не са ми стихията.
                              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X