Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с 4.7 quadra drive и лсд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с 4.7 quadra drive и лсд

    Здравейте на всички. Наскоро се сдобих с Гранд 4.7  Quadra drive. Oще когато го оглеждах да го купувам при завиване дори не на пълен ляв или десен се чуваше неприятен звук от задния диференциал придружен с вибрация, все едно заключва на 100% дифа. Но въпреки това го взех сега след като смених маслото и в двата диференциала с кастрол 75 w 140 limited slip  с добавка на mopar този проблем изчезна. Само да вметна незнайно по каква причина някои преди това беше налял в задния диф. масло гъсто като мед. Днес направих лека разходка в която установих ,че нещо лсд-то не работи добре. Когато няколко пъти  джипката остана на 2 гуми на кръст се въртят само тези, който са във въздуха или на който им е по лесно и нямат сцепление.......  Предният ми джип пак беше quadra drive,но при него нямаше подобни ядове . Когато сменях маслата задният диференциал беше разглобен и почистен от старото масло. Докато беше на подемника въртях гумите и посоката на въртене след 1/2 оборот ставаше еднаква,но днес нещо се разочеровах. Някой ако има някаква идея каква е причината да не работят лсд-тата  ще бъда благодарен да чуя мнение.<br><br>П.п. :<br>Дано сте разбрали нескопосаното ми обяснение.

  • #2
    От: Проблем с 4.7 quadra drive и лсд

    Понеже и аз имах подобни проблеми със задния ми диф, мисля, че си прекалил с добавката. Ако си сложил от кастрола за LSD, не е трябвало да добавяш мопарската...
    Сега просто фрикционните ти дискове в касетата се пързалят и не могат да заключат.
    Смени пак маслото, колкото може да се почисти по-добре и или само кастрола, или мопар с добавка.
    Отделно като сте разглобявали, колко сте разглобавали и дали всичко е сглобено по същия начин.
    Последно редактирано от Евгени Евтимов; 18-11-16, 07:24.
    WG Limited 2.7 CRD 02
    WG Overland 2.7 CRD 04/05

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с 4.7 quadra drive и лсд

      Разходи се до Костинброд при дядо Владо.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с 4.7 quadra drive и лсд

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        Разходи се до Костинброд при дядо Владо.
        ....от Бургас ще му е малко ъъъъъ, но да пробва когато боксува да даде малко повече газ (до към 2-2500 оборота) и да задържи 10-15секунди. Понякога блокаъите сработват със закъснение .......и сминки на касетите на дифовете, че съм виждал "трак" дифове на "драйв" надписи по колата...
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с 4.7 quadra drive и лсд

          Добавката на МОПАР не е ли портиворазпенваща? Ако е такава как прави маслото по-"мазно", че да не работят варилоците? На някой случвало ли му се е това реално или просто теоретично се смята, че е така?

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с 4.7 quadra drive и лсд

            Ами уж гледах както го разглобиха по сащата последователност го зглобиха

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с 4.7 quadra drive и лсд

              [QUOTE=дядо владо;3055000]....от Бургас ще му е малко ъъъъъ, но да пробва когато боксува да даде малко повече газ (до към 2-2500 оборота) и да задържи 10-15секунди. Понякога блокаъите сработват със закъснение .......и сминки на касетите на дифовете, че съм виждал "трак" дифове на "драйв" надписи по колата.




              . По принцип подлежи ли на ремонт ??

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с 4.7 quadra drive и лсд

                Първоначално публикуван от manolsss Преглед на мнение
                ...... По принцип подлежи ли на ремонт ??
                Сигурно........... но до сега не съм открил да се продават отделно фрикционите.
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с 4.7 quadra drive и лсд

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  Сигурно........... но до сега не съм открил да се продават отделно фрикционите.
                  Днес го пробвах с повече газ и да задържа извесно време и се включва но по мудно .... А когато се натвари повече не заработва . засега ще се кара значи така .
                  Благодаря

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с 4.7 quadra drive и лсд

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    Сигурно........... но до сега не съм открил да се продават отделно фрикционите.
                    Може би имаш предвид ремонтните комплекти за HydraLock, защото за TrackLock има колкото искаш.
                    Първо да се види коя касета е.
                    WG Limited 2.7 CRD 02
                    WG Overland 2.7 CRD 04/05

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с 4.7 quadra drive и лсд

                      Първоначално публикуван от Евгени Евтимов Преглед на мнение
                      Може би имаш предвид ремонтните комплекти за HydraLock, защото за TrackLock има колкото искаш.
                      Първо да се види коя касета е.
                      С помпа е вътре

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с 4.7 quadra drive и лсд

                        Значи касетата ти е Hyralock. За нея ремонта е цяла касета.
                        Пробвай със смяна на маслото и цяло шише добавка или масло с добавка, съответно Мопар или Кастрол.
                        WG Limited 2.7 CRD 02
                        WG Overland 2.7 CRD 04/05

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с 4.7 quadra drive и лсд

                          Ако с Мотул 75W140(без абсолютно никакви добавки) не работи, ще трябва да се сменя касетата!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с 4.7 quadra drive и лсд

                            На 2.7 предната варилок касета същата ли е като на другите WJ-и? Че Соти разправяше, че е различна и за нея варианта бил само официалният вносител.

                            И нещо ми се върти в главата, че Соти точно каза, че се сменяли фрикционните дискове, а не цялата касета. Някой друг правил ли го е това?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с 4.7 quadra drive и лсд

                              Варилок касетите са еднакви и на WJ, и на WG, разбира се за съответната Dana. На тях могат да се подменят само фрикционите, но на хидралока си е цялата касета.
                              WG Limited 2.7 CRD 02
                              WG Overland 2.7 CRD 04/05

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X