Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за гуми за Самурай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за гуми за Самурай

    Здравейте колеги,
    Самурайката ми е с 3,5 инча Калмини/Олд мен лифт. В момента съм с Cooper Discoverer AT 235/75/15. Жипката е с оригиналния двигател 1.3 и се мъчи. Кара се почти 90% градско/извънградско.
    Въпроса ми е дали ако взема гуми със същия диаметър, но по-тесни, нещата ще се оправят. Ориентирал съм се към BF Goodrich AT. Да, знам ще кажете "чети във форума". Така и не можах да разбера калкулатора за гуми... Затова ви питам за съвет. Освен това имам едни лети джанти 16 цола от Гранд Витара. Мисля да ги сложа на Самурайката. На тях пък какъв размер ще пасне, за да е сходен със диаметъра на 15ките?
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gumi01.jpg
Прегледи:1
Размер:95.4 КБ
ID:6123743
    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

  • #2
    От: Помощ за гуми за Самурай

    нетребва да са по тесни а сьс помальк диаметьр зада стане това което искаш.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за гуми за Самурай

      Прав е колегата, не е от ширината, а от диаметъра. Иначе, ако искаш сам да си ги смяташ - височината е процент от ширината. 235/75 означва 235мм широка гума с височина на борда 75% от 235мм.

      Само да вметна, че с по-тясна и осезаемо по-лека гума ще е една идея по-добре, но няма да усетиш колосална разлика докато диаметъра е същия.
      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за гуми за Самурай

        Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
        Прав е колегата, не е от ширината, а от диаметъра. Иначе, ако искаш сам да си ги смяташ - височината е процент от ширината. 235/75 означва 235мм широка гума с височина на борда 75% от 235мм.

        Само да вметна, че с по-тясна и осезаемо по-лека гума ще е една идея по-добре, но няма да усетиш колосална разлика докато диаметъра е същия.
        Започна да ми просветва смятането на размера. По-скоро ще търся по-тесни. С лифта и малки гуми ще изглежда смешно. Та, в името на гъзарията...
        Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за гуми за Самурай

          Първоначално публикуван от Ato Преглед на мнение
          Започна да ми просветва смятането на размера. По-скоро ще търся по-тесни. С лифта и малки гуми ще изглежда смешно. Та, в името на гъзарията...
          Обади се на Миро , направете една бавна раздатка и ще ги върти безгрижно
          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за гуми за Самурай

            Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
            Обади се на Миро , направете една бавна раздатка и ще ги върти безгрижно
            Загубих му тел. Прати ми го, моля. Иначе и той твърди, че с бавната раздатка нещата се оправят. А и раздатката излиза по-евтина от 4 нови гуми :-)
            Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за гуми за Самурай

              Първоначално публикуван от Ato Преглед на мнение
              Загубих му тел. Прати ми го, моля. Иначе и той твърди, че с бавната раздатка нещата се оправят. А и раздатката излиза по-евтина от 4 нови гуми :-)
              Бавната раздатка и хидравликата на волана са най добрите екстри за един Самурай (поне за мен).
              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за гуми за Самурай

                Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                Бавната раздатка и хидравликата на волана са най добрите екстри за един Самурай (поне за мен).
                В тоя ред на мисли - коя хидравлична помпа най-добре пасва на 1,3 мотора ?
                Samurai Gemax

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за гуми за Самурай

                  Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
                  В тоя ред на мисли - коя хидравлична помпа най-добре пасва на 1,3 мотора ?
                  Може би от витара блоковете са еднакви

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за гуми за Самурай

                    Първоначално публикуван от Ato Преглед на мнение
                    . Иначе и той твърди, че с бавната раздатка нещата се оправят. А и раздатката излиза по-евтина от 4 нови гуми :-)
                    Нищо няма да се подобри с тази бавна раздатка, ще го разбереш при първото затъване.
                    Или корав мотор или по-малки гуми. И аз избрах този евтин вариант преди няколко години.
                    Не се получават нещата и това е.
                    ТЛК-120 Николай Колев
                    0898521295

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за гуми за Самурай

                      Първоначално публикуван от Николай Колев-64 Преглед на мнение
                      Нищо няма да се подобри с тази бавна раздатка, ще го разбереш при първото затъване.
                      Или корав мотор или по-малки гуми. И аз избрах този евтин вариант преди няколко години.
                      Не се получават нещата и това е.
                      Мда, не знам какво да предприема. По-скоро ме интересува как ще се държи колата при скорост. Офроуд почти не я карам. Върша си работа с нея във и извън града.
                      Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X