Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кията няма парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кията няма парно

    Здравейте.Тези дни се реших да сменя радиатора на парното,че като я купих пролетта течеше в краката на пътника и се наложи да байпасирам маркучите.Та,таблото долу,елементарна работа,ново радиаторче,промивка на големия радиатор и мотора,някое друго ново съединение,антифриз,обезвъздушаване.До тук всичко по мед и масло,парното си дойде,няма течове,но като я покарах няколко километра и парното изчезна на ниски обороти.Като задържа на около 2000,идва топлото и като върна газта пак студено.Мисля си,не съм обезвъздушил добре защото чувам къркорене в маркучите за парното.Отварям капачката на топъл мотор бавно,леко изсъсква и това е,доливам да покрие питата,запалвам на отворена капачка да излезе въздуха,затварям,изчаквам термостата да отвори,затопля целия радиатор,идва парното и на ниски а на по високи обороти направо пари,и след десетина минути работа,отново изчезва.Ниво в разширителния съд има.Кажете,къде да търся проблема.

  • #2
    От: Кията няма парно.

    Обезвъздушаването правилно ли е? След като се долее антифриз да покрие питата, при следваща проверка, колко е нивото на антифриза?

    Коментар


    • #3
      От: Кията няма парно.

      Първоначално публикуван от fitty Преглед на мнение
      .....Мисля си,не съм обезвъздушил добре защото чувам къркорене в маркучите за парното........Кажете,къде да търся проблема.
      Тука.

      Коментар


      • #4
        От: Кията няма парно.

        Не знам от къде идва проблема,но и моята е така.
        Над 2000об.парно да печеш пиле,на по-ниски обороти е слаба работа.
        Обяснявам си го с дебита на помпата.На дълъг път няма проблем.
        Да кажат и колегите.
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #5
          От: Кията няма парно.

          По данните които даваш си вадя извод че няма достатъчно дебит на флуида при ниски обороти.
          Ако нямаш допълнителна циркулаторна помпа/в което съм сигурен/,тогава водната ти помпа или е превъртяла или са и износени лопатките/имах такава случка на МБ124,2,0Д/.Всичко това не изключва въздушна възглавница някъде най-вече в новото радиаторче и в по-тънките маркучляци!
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #6
            От: Кията няма парно.

            Обезвъздушавам я.Работи нормално десетина минути,парното перфектно и на ниски обороти и като я пикарам десетина минути и изчезва.Изчаквам малко да изстине,отварям капачката,запалвам я,и наливам докато работи.Първоначално прави мехурчета,после изчиства,затварям капачката и след малко парното си идва.Загрявам я отново на място,отваря термостата,затопля радиатора и изхвърля антифриз в преливника,след това като изстине и си го върне обратно,имам чувство,че засмуква въздух и парното отново изчезва.Ниво имам винаги в разширителния,следя го.

            Коментар


            • #7
              От: Кията няма парно.

              Да не би да не обезвъздушавам правилно?

              Коментар


              • #8
                От: Кията няма парно.

                Пробвай със смяна на капачката.Това за 2000тди ли говорим?
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #9
                  От: Кията няма парно.

                  Да,2.0 тди 97 год.Имам три капачки,пробвах го и това.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кията няма парно.

                    Отвори ли термостата и да превърти големия кръг,гасиш доливаш.
                    Пак същата процедура втори път,и няма въздух никъде!
                    Ако има пак,не ми се пише...
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кията няма парно.

                      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                      ... .....
                      Ако има пак,не ми се пише...
                      Може ли аз?

                      Отработени газове в охладителната сиситема.
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кията няма парно.

                        Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                        Може ли аз?

                        Отработени газове в охладителната сиситема.
                        Не съм го казал аз,ама имам две глави в гаража + основен ремонт на двигател.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кията няма парно.

                          Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                          Може ли аз?

                          Отработени газове в охладителната сиситема.
                          На 99,99%.
                          В разширителя е все тая има ли/нЕмa ли.Важното е ко има в радиатора.А щом там има,а парното чезне по посочения от теб начин,това КарТеста е почти стопроцентово прав.
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кията няма парно.

                            Не съм я носил на газ анализатор,но от както я имам,вече близо 10000км не е надувала или губила и капка антифриз и то лятото.Старото радиаторче беше изолирано цяло лято никакви грижи нямаше.Сега не надува маркучите,не вдига температура,трудно достига средата,термостата си отваря нормално,никакви симптоми за гарнитура,само дето губи парното.Сега я обезвъздуших,парно има.Ще видя утре като я пикарам как ще е.Не ме бърка да отворя главата,но до крайност не ми се стига на този етап.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кията няма парно.

                              Първоначално публикуван от fitty Преглед на мнение
                              Обезвъздушавам я.Работи нормално десетина минути,парното перфектно и на ниски обороти и като я пикарам десетина минути и изчезва.Изчаквам малко да изстине,отварям капачката,запалвам я,и наливам докато работи.Първоначално прави мехурчета,после изчиства,затварям капачката и след малко парното си идва.Загрявам я отново на място,отваря термостата,затопля радиатора и изхвърля антифриз в преливника,след това като изстине и си го върне обратно,имам чувство,че засмуква въздух и парното отново изчезва.Ниво имам винаги в разширителния,следя го.
                              ...И сутрин,мотора студен,а още като запалиш на 10-15-тата секунда маркучите са камък+мехури в разширителния съд!
                              Сваляй главата и се моли да е само гарнитура.....-ама и видимо да е,задължително хидротест на главата!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X