Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кията няма парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кията няма парно

    Вярно ли Соти е правил ремонта на главата? Соти няма сервиз за ремонт на глави, защото това си е доста специфична работа. Освен това, останах с впечатление, че Янко сам си е правил ремонта на мотора. Поне тук говори в първо лице, единтсвено число. Едва ли е пращал главата на 300 км до София, още повече, на човек, който не се занимава с това ..? Но нека Янко да каже.


    Когато аз взех моята Кия (2013 г.), имаше проблем. Сутрин палеше на 3 цилиндъра, но след 2-3 минути работа на място всичко се оправяше от самосебе си. Звънях тогава на Соти и поисках да закарам колата при него, да видим какво и има. Но той ми отказа, защото не правел ремонти на двигатели. Прати ме при един младеж, викаха му Сони - в София на ул. Криволак (странно име). Той и Соти живеел наблизо, но така и не се запознах с него.

    Та Сони диагностицира проблема - влиза вода във 2-ри и във 3-ти цилиндър. Оставих му колата, да свали главата. Надявахме се само да е духнала гарнитурата. А аз си се прибрах в Пловдив. Разбрахме се да занесе главата в специализиран сервиз за ремонт на глави и блокове. Да и направят хидравличен тест. След два дена ми се обади - главата е спукана, трябва нова. Започнахме да търсим глава - в Пловдив, София, Стара Загора, Пазарджик - няма. Лично аз звънях на поне на 15 обяви. Започнахме да мислим вариянт за заваряване. Но след още три дена ми се обади, че е намерил глава в с. Лозен. Беше излезнала нова обява, на която аз не бях звънял. Сони ходи да вземе главата, закара я и нея в сервиза, поръча хидравличен тест. Излезна читава, последва шлайф, напасване на клапани, май и друго имаше. Съответно монтаж с нови гарнитури и свещи.

    Платих на Сони 830 лв. От които 150 на него за сваляне и качване на главата. Главата 350 лв (скъпо ми се видя, но като няма друга ...). 2 хидравлични теста по 30 лв. Останалите 240 лв на сервиза за глави, за гарнитури, свещи и не знам още какво имаше.

    За проверка, след 2 дена, звъннах на обявата от Лозен да попитем дали имат глава. Отговора беше - продадена преди 2 дена за 350 лв. Бяха ми върнати старите глава, гарнитури и свещи.

    За сега, да не дърпам дявола за опашката, но почти 40 000 км главата не се е обадила.
    Последно редактирано от bullet_pk; 25-01-17, 20:45.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • От: Кията няма парно

      Има една стара фирма в София която се занимава от много години с тестове и заваряване на глави,която лично аз съм ползвал на два пъти преди около 10-тина години!Бяха много коректни и единият път даже ги помолих да ми я проверят веднага за да не се връщам до Перник и на другия ден пак да ходя за да я взема!Казаха ми да се замотая за 2-3 часа и че ще ми се обадят.След 3 часа ми звъннаха да отида да си я взема,главата се оказа здрава!Та фирмата се казва СВЕТЛАНА-99 ЕООД и се намираше някъде в Младост,ако не се лъжа(това им е точния адрес:-гр.София ул.Бородински бой № 158 и още един тел.02/936 53 11).Тогава телефоните им бяха 0888 920 393 и 02/836 65 45,сега не знам дали отговарят на същите!Това като информация на заинтересованите.
      Също така в Перник имаме шлайф за глави,много качествено работят и не са скъпчии!Последната глава която шлайфах беше на Ферозата и останах много доволен!Мисля че ми вземаха 20лв.,ама това беше преди 3-4год.Така че ако се наложи на някой колега,готов съм да помогна за в Перник!!!

      Коментар


      • От: Кията няма парно

        Човека,извършил ремонта на главата е в София е познат на Соти и се казва Жоро-/ако не ме лъже паметта,ама по принцип рядко ме лъже/!
        Кой е сервиза,само Соти знае,тъй като той беше посредника,той приема главата от куриера,той я връща,с него подържах връзка по случая с ремонта.
        Не съм споделял нищо конкретно за местонахождение,защото нито зная сервиза,нито очаквам от някой нещо и няма смисъл да се "разлават кучетата само..".....-
        И да,ясно и доказано е,че тия глави са често проблемни по една или друга причина и каквото стана,стана,все пак никой не е факир......-друго е лошото,че няма какво да и направиш на тази глава,като ремонт,че да бръснеш такава цена на един човек от провинцията,дето цял ден бачка за 900лв. на месец???!!!
        И то да му ги вземеш-ОК,Съгласен,ама да има на база на какво...

        Направени бяха хидротест,заварка,подмяна на клапани и упомената крайна цена 780лв.
        При това последва питане от моя страна защо е такава сумата при положение,че беше спомената преди интервенцията цена максимум 600лв.,отговора беше,цитирам:"Съживихме буквално мъртвец".
        Да,съживихме го.....-мотора е пълна щета!!!
        Последно редактирано от Янко Желязков; 26-01-17, 00:27.

        Коментар


        • От: Кията няма парно

          За мене тази цена за ремонт на глава е много висока. В Пловдив за ремонт на 16 клапанова глава - шлайф, пасване на клапаните, смяна на 8 водача на клапани ми струва 105лв,
          Kia Sortage wagon 2000 128 h p

          Коментар


          • От: Кията няма парно

            Първоначално публикуван от nbcmarkov Преглед на мнение
            За мене тази цена за ремонт на глава е много висока. В Пловдив за ремонт на 16 клапанова глава - шлайф, пасване на клапаните, смяна на 8 водача на клапани ми струва 105лв,
            Това е съвсем друго и е много поносима цена!!!За това си пишем тук и споделяме,за да може да се избягват такива натоварвания като при,Янко,на пример!Давам го Янко,защото от него тръгна този въпрос,а съм сигурен че и други колеги са патили и са им съдирали кожите!!!Така че споделяйте и да си подаваме ръка в такива моменти,за да ни излизат ремонтите по евтини а и по качествени,че на никой не са му надкарали парите!!!

            Коментар


            • От: Кията няма парно

              https://www.youtube.com/watch?v=VfVM6N22Kio

              Тези юнаци явно не са чували че пукат глави дизелите
              А като гледам, всичката газ раздават.
              Панайот Бърдарски
              0887 60 77 22

              Коментар


              • От: Кията няма парно

                Не лошо да се обърне внимание и от коя година е клипа,на колко години са били тези мотори тогава,и да....-може би са държали.....-до едно положение!?
                После идват при нас с вече издъхнали вискота,позапушени радиатори,термично претоварвани.....-а на тях толкова им трябва!!!
                Но пък за нашите сервизи са супер,механиците ни умеят да приказват,ползват и интересни методи за повишаване на желанието да ти стане колата,демек мотат те,после една сериозна сумичка и ти даваш,че и си си благодарен,че колата ти е вече готова и картинката е много весела.....-и наивна!!!
                С една дума Психологията,тактиката,тарикатлъкът надделяват над майсторлъка и обикновенния човечец е "обут" здраво.......-грубо звучи,ама е самата истина!!!
                Добре,че не ми се налага да си правя колата в сервизи...-това с пращането на главата ми беше за първи път за 16 години зад волана и видях какво е положението....!!!

                Коментар


                • От: Кията няма парно

                  Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                  С една дума Психологията,тактиката,тарикатлъкът надделяват над майсторлъка и обикновенния човечец е "обут" здраво.......-грубо звучи,ама е самата истина!!!
                  Янко, в доста голяма степен си прав, с едно НО от моя страна.
                  Всичко е до човек! И на мен ми се е налагало да се сблъсквам с доста ремонти...не говоря за Кия-та, а въобще. От доста годинки съм зад волана.
                  Просто си има такива хора - няма да давам епитети, ти даде достатъчно.
                  Обаче има и сериозни хора, които си държат на името и занаята.
                  Жалко че ти не си попаднал в случая на такива.
                  Успех с продажбата на колата!
                  Панайот Бърдарски
                  0887 60 77 22

                  Коментар


                  • От: Кията няма парно

                    +1

                    Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                    Коментар


                    • От: Кията няма парно

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161213_145819.jpg
Прегледи:2
Размер:126.8 КБ
ID:5743917

                      Коментар


                      • От: Кията няма парно

                        След 10 дена я започвам на части.Цяла-1700лв.0887499542

                        Коментар


                        • От: Кията няма парно

                          Колега какво и се е случило на тая кия? Чисто ефтино я продаваш.

                          Коментар


                          • От: Кията няма парно

                            Прочети темата отначало и.ще разбереш.Спукана глава.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X