Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кията няма парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Кията няма парно

    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    Смени си термостата и виж как ще е.
    Ако не се оправи, и на мен не ми се мисли.
    А и виж дали и трите капачки не са фира.

    3 капачки , 5 термостата .... после колегата ше требе да отвори онлайн магазин да си продава колекцията.

    Чудя се как още никой не му е препоръчал да си смени антифриза , щот този дето е налял не е подходящия .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #32
      От: Кията няма парно

      Казваш че капачките са здрави пък маркучите меки. Нещо не се връзва. Все пак налягането в системата трябва да е 0.9бара /пише на капачката/
      Та...според мен - капачка.
      Важно е като се постави преди да завъртиш да усетиш че преодоляваш силата на пружината и тогава завърташ капачката. Че имах една чисто нова която се оказа с 2-3мм по-къса!!! И не вършеше никаква работа.
      Панайот Бърдарски
      0887 60 77 22

      Коментар


      • #33
        От: Кията няма парно

        Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
        Кията да обезвъздушава по специфичен начин. Пише го в ръководството. Колата трябва да е паркирана под наклон тогава се налива а като поработи и отвори големия кръг се долива...
        Те тука е заровено кучето....

        Коментар


        • #34
          От: Кията няма парно

          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
          Кията да обезвъздушава по специфичен начин. Пише го в ръководството. Колата трябва да е паркирана под наклон тогава се налива а като поработи и отвори големия кръг се долива...
          Туй пък за сефте го чувам. Не, че много съм се задълбочавал в ръководството де!
          Аз съм сменявал 2-3 пъти антифриз и веднъж радиаторче на парното, никога не съм се старал много-много да обезвъздушавам и не съм имал никога и никакви проблеми с парното.
          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

          Коментар


          • #35
            От: Кията няма парно

            Ако е работила нормално до преди смяната на радиаторчето, е много вероятно да е от обезвъздушявянето.

            Случвало ми се е на друга кола да източа 6-7 литра антифриз и после да успея да налея само 4 ... Дори след обезвъздушаването по книга не искаше да си хване останалите 3 литра. Съответно нито термостат отваряше, нито перка включваше.

            Иначе моята Кия като я взех със спукана глава, точно ту имаше парно, ту нямаше. След ремонта, вече 3 г. се радвам на най-доброто парно, което съм имал някога.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #36
              От: Кията няма парно

              Кията като я купих,течеше в краката на пътника и въпреки това имаше парно,но пак хвърляше течността като покрие питата.След като изоюирах радиатора на парното,близо 10000км не съм долял и 100гр течност и питата на студен мотор сутрин например винаги е била суха отгоре,след като запаля,си вдигаше нивото.Ако долея 300-400грама да покрие,като отвори термостата ги изхвърляме през разширителни направо на земята.И така си я карах цяло лято без да грее,надува и тн.И като казвам,че маркучите са меки,имам в предвид,че не са камък.Сега като смених радиаторчето,ако не е симптома с липсата на парно,колата се държи както цяло лято.Долея ли ниво течност,парното идва но я изхвърля като отвори термостата и топлото бяга.

              Коментар


              • #37
                От: Кията няма парно

                Първоначално публикуван от fitty Преглед на мнение
                Кията като я купих,течеше в краката на пътника и въпреки това имаше парно,но пак хвърляше течността като покрие питата.След като изоюирах радиатора на парното,близо 10000км не съм долял и 100гр течност и питата на студен мотор сутрин например винаги е била суха отгоре,след като запаля,си вдигаше нивото.Ако долея 300-400грама да покрие,като отвори термостата ги изхвърляме през разширителни направо на земята.И така си я карах цяло лято без да грее,надува и тн.И като казвам,че маркучите са меки,имам в предвид,че не са камък.Сега като смених радиаторчето,ако не е симптома с липсата на парно,колата се държи както цяло лято.Долея ли ниво течност,парното идва но я изхвърля като отвори термостата и топлото бяга.
                Като свалиш главата - задължителен контрол за пукнатини . Гарнитурата е отделно и се подразбира .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #38
                  От: Кията няма парно

                  Погледни си внимателно и маркучите на антифриза, особенно ако има някакви допълнителни съединения. Ако от някъде капе дори минимално, ще дърпа въздух от там. Виж и маркучите до/от радиатора на парното може там да не е затегнато нещо. Ако всичко е наред, източи антифриза и го налеи както е описано в ръководството. Втемата в раздела с ръководства има едно дето съм качвал на руски там е описано подробно.
                  Също може да пробваш и с проверена капачка от друга кола.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Кията няма парно

                    В интерес на истината,знаете на какво гадно място са двата маркуча за парното,не можах да извадя старите скоби и да сложа нови,винтови и много се притеснявах да не протече от там.Вчера нямаше теч....уж,утре сутринта ще видя.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Кията няма парно

                      Първоначално публикуван от fitty Преглед на мнение
                      В интерес на истината,знаете на какво гадно място са двата маркуча за парното,не можах да извадя старите скоби и да сложа нови,винтови и много се притеснявах да не протече от там.Вчера нямаше теч....уж,утре сутринта ще видя.
                      На Киа-та всичко и на на гадно място. Аз за да сменя един горивен маркуч от филтъра до рейката свалих целия колектор
                      Те затова явно слагат скоби auto clips, и в интерес на истината с тях не съм имал проблеми, докато при една с винтче си капеше колкото и да го затягам. В крайна сметка си реших проблема с правилния преходник дебел маркуч-тънък маркуч

                      Коментар


                      • #41
                        От: Кията няма парно

                        Ба!Ти не знаеш колко карантии се свалят да смениш една подгряваща свещ на прехвалените МБ-почваш в 10 сутринта и към 15 часа си миеш ръцете и влизаш в къщи.Пък ако се падне на шести цилиндър или се скъса....мале мале

                        Но Кията на колегата я е купил с проблема-радиаторчето се е спукало от налягане в системата.Като налее догоре и като загрее/отвори термостата/си хвърля чорбата!После се "оправя",ама няма парно!Заради повечето въздух в системата/който се свива и играе роля на компенсаторно казанче/хорото върви.Това комбинирано със не големи преходи замаскира положението.Ако я опъне за морето,натоварена,в 40 гр.жега.....не ми се мисли!!!Трябва да маха пачата!
                        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Кията няма парно

                          Напротив,цяло лято не съм я спрал.Русе-София,Русе-Габрово,Русе-Пловдив и къде ли не още,нито е надувала,нито е гряла,по баири,магистрали и тн.Само че радиаторчето беше изолирано.Със спуканото не съм карал много преди да го изолиран,но пак правеше така,като а поназоря и хвърляше течността.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Кията няма парно

                            Че не трябва да хвърля течноста е ясно, ама при толкова километри и то лятото...все щеше да покаже ако е главата.
                            Интересен проблем!
                            Панайот Бърдарски
                            0887 60 77 22

                            Коментар


                            • #44
                              От: Кията няма парно

                              Коментирам чисто теоретично.Топлата вода от двигателя къде отива? Ако тръбичките на парното са една под друга, топлата вода трябва да отива на долната тръбичка и обезвъздушаването става автоматично. Въздуха отива нагоре. Но някои производители закачват топлата вода отгоре - за да може да се източва водата само с един кран. И тогава парното наполовина е вода , наполовина въздух. Пробвай с размяна на маркучите на парното, ако позволява. С поздрав Борето

                              Коментар


                              • #45
                                От: Кията няма парно

                                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                                Ба!Ти не знаеш колко карантии се свалят да смениш една подгряваща свещ на прехвалените МБ-почваш в 10 сутринта и към 15 часа си миеш ръцете и влизаш в къщи.Пък ако се падне на шести цилиндър или се скъса....мале мале....
                                Конкретно на МБ-то има части , които се сменят веднъж в живота . Оттам и по- високата им цена по принцип .
                                В случая ако подгряващите свещи бяха консуматив , то инженерите/счетоводители сигурно да са направили смукателния колектор на панти Така че една плАднина на 10-на години все пак се ядва . Пък и на шестака 3-4 свещи да са изправни е достатъчно .
                                Иначе , за скъсана свещ - верно е гадно , макар и да не е болка за умиране де .

                                Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                                ...Че не трябва да хвърля течноста е ясно, ама при толкова километри и то лятото...все щеше да покаже ако е главата....
                                На какви ли не странности , неподлежащи на логиката съм се нагледал със спукана глАва . С прогоряла гарнитура - тоже .
                                ...та може и да не покаже директно .
                                Последно редактирано от Vlado_Ts; 18-11-16, 15:05.
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X