Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кията няма парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кията няма парно

    Не са камък маркучите,даже топла работи без капачка и то без да хвърля антифриз.За това не клоня на гарнитура или глава.Както казах не ме плаши и гарнитура да е.Майната му,станалото станало,не ми е първата,няма да е последната,не е болка за умиране,и глава да е пукната,пак майната му,но това са крайности,факта,че колата не дава признаци....пак казвам,маркучите са меки дори и на загрял мотор,студена,топла,колата работи с отворена капачка без да надува.Цяло лято не е пипнала и грам антифриз,нито е гряла.Въпреки всичко ще я занеса на газ анализатор.

    Коментар


    • #17
      От: Кията няма парно

      Първоначално публикуван от fitty Преглед на мнение
      ...пак казвам,маркучите са меки дори и на загрял мотор,студена,топла,колата работи с отворена капачка без да надува..
      Е как с отворена капачка ще надуе .При затворена капачка как е.

      Коментар


      • #18
        От: Кията няма парно

        При затворена капачка,също не са твърди.Току що слязох да видя нивото,долях 200-300гр антифриз.Запалих я,парното започна да духа топло още след 3-4минути,но като позагря изведнъж изчезна и забелязах,че това което го долях,го е изхвърлила през разширителя на земята.Изгасих и отворих капачката без грам налягане в системата при меки маркучи.Запалих пак,дуржи си температурата в граници термостата отваря,но парното изчезна,на 2-3000 об се мъчи да затопли.Ужас.

        Коментар


        • #19
          От: Кията няма парно

          Ти колко антифриз доля всъщност?Въобще колко източи и колко наля?От ауспуха на какво мирише/пуши?Проверка на антифриза за СО!
          Вече почвам да си мисля за шупличка в гарнитурката ,която се е отпушила по време на "претакане на зелето" и сега фъска по малко и ти прави възглавница в малкия кръг.Впрочем ако направиш промивка с лимонтозу/като мен/ще ти се изясни нацяло диагнозата-ще почне да хвърля и при отворена капачка.
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #20
            От: Кията няма парно

            Смени си термостата и виж как ще е.
            Ако не се оправи, и на мен не ми се мисли.
            А и виж дали и трите капачки не са фира.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #21
              От: Кията няма парно

              Първоначално публикуван от fitty Преглед на мнение
              При затворена капачка,също не са твърди.Току що слязох да видя нивото,долях 200-300гр антифриз.Запалих я,парното започна да духа топло още след 3-4минути,но като позагря изведнъж изчезна и забелязах,че това което го долях,го е изхвърлила през разширителя на земята.Изгасих и отворих капачката без грам налягане в системата при меки маркучи.Запалих пак,дуржи си температурата в граници термостата отваря,но парното изчезна,на 2-3000 об се мъчи да затопли.Ужас.
              Не се заблуждавай,колега-след като хвърли въздух и антифриз,с-мата временно е разтоварена и затова маркучите омекват,докато не направи нова възглавница.Та това,че в твоя случай са меки,не означава,че нямаш проблем,а напротив...-потвърждава,че имаш!

              Коментар


              • #22
                От: Кията няма парно

                Добре де.Как цяло лято тази кола,като беше изолирано радиатора с байбас,не прави никакви проблеми,сега смених радиатора и пак започнаха.Преди да байпасирам със спуканото радиаторче,пак правеше така,но поне парно имаше.

                Коментар


                • #23
                  От: Кията няма парно

                  Еми,събарям главата и ще пиша каква е констатацията.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кията няма парно

                    Недей събаря главата. Имах подобен проблем. Пробвай да си почистиш радиатора, преди да отидеш към сваляне на главата. Прочети тази тема.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кията няма парно

                      Промивах го,локално.Промих цялата система преди да монтирам маркучите на новото радиаторче.Повече от половин час вървя вода от чешмата.При мен колата не загрява,термостата си отваря на време,радиатора е горещ целия,маркучите не са твърди,обаче влиза въздух в системата и парното изчезва,и то точно когато отвори термостата и изхвърли течност в раьсирителя,че и на земята.Защо като изолирам радиатора на парното,не изхвърля течност.Сега като се замисля,Фронтерата ми правеше така,обезвъздушавам,и след 20 километра няма парно,но тя надуваше маркучите а и е бензинова ако има значение.И там филм,промивка,термостат,нов разширителни с капачка и на финала главата долу и гарнитурата беше пробила леко.Сменихме я и всичко си дойде.
                      Последно редактирано от fitty; 18-11-16, 07:06.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кията няма парно

                        Първо промивка с лимонтозу и хубаво да цъфне и тогава декапитация...поне ще имаш чиста система!
                        Все имам съмнение че си нетърпелив и не го обезвъздушаваш правилно.
                        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кията няма парно

                          Първоначално публикуван от fitty Преглед на мнение
                          Промивах го,локално.Промих цялата система преди да монтирам маркучите на новото радиаторче.Повече от половин час вървя вода от чешмата.
                          И аз съм го пробвал така, без абсолютно никакъв ефект. Радиаторът трябва да се свали и да се занесе при майстор, ако подлежи на почистване. Моят радиатор подлежи и затова го занесох на майстор. Разпоява му казанчето в горната част и почиства всяка една тръбичка собственоръчно. После връща казанчето на мястото му, като заваря/запоява (не знам как точно се казва) казанчето и ти връща радиатора. Ти си го монтираш, наливаш антифриз и обезвъздушаваш. При мен, тази процедура във Варна, ми струва 100 лв. Ако искаш, обади се на телефона в подписа ми, за да обсъдим тази тема.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кията няма парно

                            Първоначално публикуван от fitty Преглед на мнение
                            Добре де.Как цяло лято тази кола,като беше изолирано радиатора с байбас,не прави никакви проблеми,сега смених радиатора и пак започнаха.Преди да байпасирам със спуканото радиаторче,пак правеше така,но поне парно имаше.
                            Много лесно. По време на почистването пролича ли да е слагана някаква добавка? Ако да те е деиствала и закърпвала положението, а след промивката вече няма кои да го прави. Кията да обезвъздушава по специфичен начин. Пише го в ръководството. Колата трябва да е паркирана под наклон тогава се налива а като поработи и отвори големия кръг се долива...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Кията няма парно

                              Ще пробвам с газ анализатор да видя какво ще покаже.Но със сигурност влиза въздух в системата от някъде.Парно има докато отвори термостата,после хвърля течност и парното изчезва.И така пак,отваря термостата и хвърля течност,отваря и хвърля.Гася,отварям капачката и доливам половин кило да покрие питата.Паля,парното идва,термостата отваря,хвърля това което съм налял на земята и парното изчезва,като през това време,маркучите са меки и стрелката не минава половината,седи си нормално където е без да прави някакви резки движения.Сега съм на работа,но утре ще разследван преди да взема крайни мерки.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Кията няма парно

                                Някой от Русе в час,да се срещнем на кафе примерно да обсъдим??????

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X