Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помпа за пълнене на слънчева система?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Помпа за пълнене на слънчева система?

    Колега СССР,повечето фирми монтиращи тези инсталации са такива,правят нещо недоправят прибират парите и да ги няма.Монтирал съм доста такива инсталации и ще ти кажа как да си решиш проблема безболезнено.За да си напълниш инсталацията ти е тужен компресор и съд с два отвора един срещу друг/аз ползвам разширителен съд от хидрофор на който съм извадил балона/.Напълваш го с течността и го обръщаш с единия отвор нагоре другия съответно надолу.Този отдолу свързваш със системата а този отгоре с компресора и почваш да подаваш въздух.
    За да нямаш след това голям пад в налягането,измери предварително налягането в разширителния съд.Напомпаи системата с 0,5 бара повече от налягането в разширителния съд.Така в него ще влезе течност и ще имаш запас за обезвъздушаване.
    Ако в системата няма течове,тя ще ти работи с години без да ти се променя налягането в нея.Няма никакво изпарение.Изпарение може да се получи единствено от автоматичния обезвъздушител на системата ако тя прегрее.

    ПП Разширителния съд се помпи рядко.На него има вентил за напомпвне.Измери налягането в него ,но то се мери когато в системата няма налягане.
    Виж какъв предпазен клапан са ти сложили ,на колко бара отваря.Примерно ако е на 4 бара,помпаш първо разширителя на 2 бара а системата на 2,5 бара и си готов.Ако е на 6 бара разширителя на 3,5 бара ,а системата на 4.
    Последно редактирано от komstiza; 22-11-16, 06:36.
    " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

    Коментар


    • #32
      От: Помпа за пълнене на слънчева система?

      Първоначално публикуван от komstiza Преглед на мнение
      ПП Разширителния съд се помпи рядко.На него има вентил за напомпвне.Измери налягането в него ,но то се мери когато в системата няма налягане.
      Проверява се 1-2 пъти годишно защото въздуха вътре като стои дори и през здрава мембрана успява да премине молекула по молекула става бавно но става.Гумите на кола дето не се ползва спадат ли а са здрави, след година стоене на паркинга са като мекици искат си донапомпване.

      Налягането в р.съд трябва да е 0.2 бара по ниско от работното налягане в системата за да се получи ефекта които колегата
      komstiza е описал по горе .


      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
      Място и хора към които да принадлежи ...

      Коментар


      • #33
        От: Помпа за пълнене на слънчева система?

        От опит знам че при мембранните съдове за такива инсталации,налягането не се променя драстично в продължение на 3 и повече години.Виж в съдовете на хидрофорните системи е нужно да се проверява на 6 месеца че и по-често.Пък и като падне налягането в съда сиима признациза това,пад на налягането в системата и изпускане на предпазния вентил.
        " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

        Коментар


        • #34
          От: Помпа за пълнене на слънчева система?

          Вече съм писал някъде и ще повторя пак: допълвам системата с помпо за домашна кафемашина. Струва 25-30 лв. дава нялягане поне 10 бара и върши работа. Не е добре да работи повече от 10 минути, че загрява.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #35
            От: Помпа за пълнене на слънчева система?

            Имам слънчева батерия и я пълня от водопровода ,а зимата освобождавам меката връзка и го източвам. Махам и едното кабелче на панелчето ,да не върти на празно помпата. По- често ми се налага да сменям датчика ,които подава сигнал за включване на помпата. Днес разбрах, че промяната в налягането е резултат от побитата мембрана на разширителя. На времето и моите майстори се опитаха да ме изнудват с профилактика на с-ма и то сменят неща ,а пък те здрави, е сега те са ми резерв имам си и разширител.

            Коментар


            • #36
              От: Помпа за пълнене на слънчева система?

              Соларните системи работят с 1.5 до 2.0 бара ,по лесно се самообезвъздушават и с налягане има по-добра циркулация помпата.В къщи налягането е падало почти до нула и пак си вади 70 градуса,но е добре да се следи и да е в параметри.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #37
                От: Помпа за пълнене на слънчева система?

                Здравей,
                Ако не си се справил можеш да се обърнеш към нашия експерт по поддръжката на соларните системи. При нас всяка есен прави профилактика и допълва , ако е необходимо.
                Станислав Драганов 089 88 40 22
                от името на Илиян от Бистрица се обади.
                AUDI Q5, 2TDI

                Коментар


                • #38
                  От: Помпа за пълнене на слънчева система?

                  Все едно четох на китайски. Нищо, с малко търпение от ваша страна ще се образовам.

                  Имам сезонна квартира с ГОЛЯМА слънчева експозиция. Кого да ангажирам за проект за енергийна ефективност, поне що касае топлата вода
                  Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                  „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                  LZ1EMS

                  Коментар


                  • #39
                    От: Помпа за пълнене на слънчева система?

                    Как си правиш топлата вода сега?
                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • #40
                      От: Помпа за пълнене на слънчева система?

                      Електрически бойлер.
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • #41
                        От: Помпа за пълнене на слънчева система?

                        Ако живееш по-малко от месец там, това е най-евтиният и най-екологичният начин за получаване на топла вода.

                        А, и най-безопасен също така.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Помпа за пълнене на слънчева система?

                          За три месеца
                          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                          LZ1EMS

                          Коментар


                          • #43
                            От: Помпа за пълнене на слънчева система?

                            Качествен бойлер на ток.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #44
                              От: Помпа за пълнене на слънчева система?

                              Доколкото съм обикалял хотелчета в БГ и навън, съм останал с впечатление, че основното подгряване на вода е слънчево...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Помпа за пълнене на слънчева система?

                                хотелчетата да.

                                Соларните системи изискват в общия случай известно наблюдение и относително постоянна консумация на топла вода.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X