Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една интересна Тундра

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Една интересна Тундра

    Разхода е верен (имам наблюдения на една такава) . След 180000км. на пропан-бутан се наложи смяна на клапани .
    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

    Коментар


    • #17
      От: Една интересна Тундра

      Това возило е от рода на Додж Рам. На местата, за където са създадени тези машини са налице следните условия- широоооки многолентови пътища, евтино гориво, необходимост от дълги преходи с доста багаж и т.н. Силата на тази кола не е офроуда, разбираем в нашите условия, нито мащабите на пътната ни, и особено градска инфраструктура. Да се говори за състезания и дрифтове е, разбира се- комично. Ако ще се кара Варна- Санкт Петербург всеки месец, с 5 човека и тон багаж- има смисъл, ако ще се влачи 10-метрова каравана или 3-тонно ремарке- също...Ако имаш ранчо с размерите на Добруджа -тоже би ти вършило работа това возило, но за Рила и Гагич- не съм сигурен...
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #18
        От: Една интересна Тундра

        Колата е много хубава и удобна,разхода и също не е голям.За последно миналата седмица поизмъчихме една такава от Сърница до Ковачевица и Лещен.За самурайски траялчета вероятно не става,но за тежък горски път определено става!Всъщност път изобщо нямаше - 53км. за около 3 часа минахме.Тундрата при това беше с боксьорки гуми на 22 цола,но никъде не се зачуди.Просторна и удобна.както казах,па и много бърза,на асфалт това,та и за семейна е супер.Не познавам на Гагич джипа,но Тундрата е 386 коня и си ги ползва всичките,та трудно се дава на леки коли.
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • #19
          От: Една интересна Тундра

          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
          Това возило е от рода на Додж Рам. На местата, за където са създадени тези машини са налице следните условия- широоооки многолентови пътища, евтино гориво, необходимост от дълги преходи с доста багаж и т.н. Силата на тази кола не е офроуда, разбираем в нашите условия, нито мащабите на пътната ни, и особено градска инфраструктура. Да се говори за състезания и дрифтове е, разбира се- комично. Ако ще се кара Варна- Санкт Петербург всеки месец, с 5 човека и тон багаж- има смисъл, ако ще се влачи 10-метрова каравана или 3-тонно ремарке- също...Ако имаш ранчо с размерите на Добруджа -тоже би ти вършило работа това возило, но за Рила и Гагич- не съм сигурен...
          Още един глас за това мнение, и според мен, ако разхода на гориво и данъка не те плашат, скачай смело, аз откак карам джипа от подписа ми с 3.2 V6 205 коня, честно казано в бъдеще живи и здрави, следващата джипка ще бъде минимум осмак, дълга база, единствено товарното помещение бих го заместил да е с повече седящи места нищо че е с двойна кабина, та както се казва кеф цена няма

          Коментар


          • #20
            От: Една интересна Тундра

            Росене, в Канада автомобилите са в км. Ако тази е в мили значи оригинално не е от тук.

            Огледай хубаво рамата за ръжда(имаше проблеми и май рикол, но не знам за кои години-вероятно доста преди 2008.
            Последно редактирано от Goblin; 18-11-16, 05:51.
            Toyota Land Cruiser BJ70 1985
            Lexus LS430

            Коментар


            • #21
              От: Една интересна Тундра

              Като видя такова по улиците на Варна и ме напушва на смях. Все едно с мегафон да разправяш на всички че ти малка пишката, но освен това имаш и още десетина комплекса.
              В кръга на шегата разбира се. Ако работата е свързана с често използването на легена- горното не важи.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #22
                От: Една интересна Тундра

                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                Като видя такова по улиците на Варна и ме напушва на смях. Все едно с мегафон да разправяш на всички че ти малка пишката, но освен това имаш и още десетина комплекса.
                В кръга на шегата разбира се. Ако работата е свързана с често използването на легена- горното не важи.
                Работа за легена нямам и ако го взема изобщо ще слагам хардтоп защото не ми харесва товарното отделение да е толкова ниско и незащитено.
                Ако знаеш какво е като се качиш отвътре - като кокпита на самолет е!
                А колко плавно и добре вози празен - нищо общо с тукашните пикапи.
                А колко място има на задната седалка - хоро да играеш - трима много дебели няма да си пречат отзаде.

                Проблема ми е че нямам много време да се занимавам с покупки точно сега а и ми е супер излишно в момента.
                Вече се замислям да тегля един пас и да чакам след февруари дали още ще се продава - а може и цената да е паднала още
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #23
                  От: Една интересна Тундра

                  Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                  Работа за легена нямам и ако го взема изобщо ще слагам хардтоп защото не ми харесва товарното отделение да е толкова ниско и незащитено.
                  Ако знаеш какво е като се качиш отвътре - като кокпита на самолет е!
                  А колко плавно и добре вози празен - нищо общо с тукашните пикапи.
                  А колко място има на задната седалка - хоро да играеш - трима много дебели няма да си пречат отзаде.

                  Проблема ми е че нямам много време да се занимавам с покупки точно сега а и ми е супер излишно в момента.
                  Вече се замислям да тегля един пас и да чакам след февруари дали още ще се продава - а може и цената да е паднала още
                  Сигурен съм че е комфортно- то с такива размери няма как да не е. Щом сега ти е излишно- след година пак ще е, ако не завъртиш бизнес където да ти потрябва, или не се налага трима дебели да ги разхождаш по поляните често. Не е за нашите условия, както казаха колегите по-горе.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #24
                    От: Една интересна Тундра

                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    Работа за легена нямам и ако го взема изобщо ще слагам хардтоп
                    Тогава ще се видиш в приключение, когато трябва да вземеш нещо от легена след по- рязко спиране.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Една интересна Тундра

                      Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                      Такъв разход силно ме съмнява!!!
                      4.7л. на "Форд Ф150" си дава под моето краче 14л/100км бензин без проблем в смесен цикъл, смешното е че толкова дава и "ПиТи Круйзер" с недъгав 2л мотор - това за разхода на "америкамците"

                      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                      Вече се замислям да тегля един пас
                      Подкрепям, вадя си хляба с ремонти на американски машини и имам известни наблюдения. Това не е голям джип, а малко камионче (за това му викат и "фул сайз трък") с всички свързани с това плюсове и минуси.
                      Ако нямаш работа за него, или не те гони желание за турбо гъзарлък, пас е най-правилно. Ако искаш "фулсайзер" огледай гамата на "Форд" и "Шевролет". Има много решеия особено за тези пари. И накрая може да питаш тук пишещите Ivan и Samuil, първия се радва на късо "Силверадо" а втория имаше "Ф150" който смени за "Титан" и сигурно ще сподели опит ....
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #26
                        От: Една интересна Тундра

                        "Тундрата" със сигурност е парт-тайм 4х4.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #27
                          От: Една интересна Тундра

                          Имах на два пъти Тундри 5,7, които замених е европейски пикап. Съжалявам за тях по две причини. Първата възниква всеки път когато трябва да се тегли ремарке, а това при мен се случва все по-често. И второто е, че въпреки, че сега нямам Тундра пишката ми си остана малка.

                          Деди ако си вадеше хляба с ремонт само на Тундри, отдавна да си умрял от недохранване!
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • #28
                            От: Една интересна Тундра

                            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                            Имах на два пъти Тундри 5,7, които замених е европейски пикап. Съжалявам за тях по две причини. Първата възниква всеки път когато трябва да се тегли ремарке, а това при мен се случва все по-често. И второто е, че въпреки, че сега нямам Тундра пишката ми си остана малка.

                            Деди ако си вадеше хляба с ремонт само на Тундри, отдавна да си умрял от недохранване!
                            Тези А-рамена отпред подлежат ли на лифт и големи гуми?
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Една интересна Тундра

                              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                              Тези А-рамена отпред подлежат ли на лифт и големи гуми?
                              Слагаш възможно по-големи гуми без да бараш нищо, и си караш.
                              Перфектна е за твойте нужди, или поне за тези, с което впечатление съм останал.
                              Проблем ще има само ако се завираш в малки градски улички, но имаш и друга/и кола/и.
                              А и като си в къща, все ще се намери нещо, с което чат-пат да пълниш лигена.

                              P.S. И на мен ми е малък и мек, и ако имах възможност, щях да го афиширам с Тундра, но с по-късата кабина.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: Една интересна Тундра

                                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                                ...... единствено товарното помещение бих го заместил да е с повече седящи места нищо че е с двойна кабина,
                                То и точно такава Тойота отдавна има измислена!
                                Иво (таксито) Андреев
                                0988 91 80 50
                                Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X