Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати 21 до 32 от 32

Тема: Една интересна Тундра

Място
    Варна
    Публикации
    2,628
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране От: Една интересна Тундра

Като видя такова по улиците на Варна и ме напушва на смях. Все едно с мегафон да разправяш на всички че ти малка пишката, но освен това имаш и още десетина комплекса.
    В кръга на шегата разбира се. Ако работата е свързана с често използването на легена- горното не важи.
    ОФА X22XE 96г ; Yamaha ТДМ 850
    Не комуникирам с хора, които нямат чувство за хумор !!!
    Sent from my Nokia s fenerche

Място
    Варна
    Публикации
    1,575
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на //Радо// Преглед на публикациите
    Като видя такова по улиците на Варна и ме напушва на смях. Все едно с мегафон да разправяш на всички че ти малка пишката, но освен това имаш и още десетина комплекса.
    В кръга на шегата разбира се. Ако работата е свързана с често използването на легена- горното не важи.
    Работа за легена нямам и ако го взема изобщо ще слагам хардтоп защото не ми харесва товарното отделение да е толкова ниско и незащитено.
    Ако знаеш какво е като се качиш отвътре - като кокпита на самолет е!
    А колко плавно и добре вози празен - нищо общо с тукашните пикапи.
    А колко място има на задната седалка - хоро да играеш - трима много дебели няма да си пречат отзаде.

Проблема ми е че нямам много време да се занимавам с покупки точно сега а и ми е супер излишно в момента.
    Вече се замислям да тегля един пас и да чакам след февруари дали още ще се продава - а може и цената да е паднала още
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

Място
    Варна
    Публикации
    2,628
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на rosen_offroad Преглед на публикациите
    Работа за легена нямам и ако го взема изобщо ще слагам хардтоп защото не ми харесва товарното отделение да е толкова ниско и незащитено.
    Ако знаеш какво е като се качиш отвътре - като кокпита на самолет е!
    А колко плавно и добре вози празен - нищо общо с тукашните пикапи.
    А колко място има на задната седалка - хоро да играеш - трима много дебели няма да си пречат отзаде.

Проблема ми е че нямам много време да се занимавам с покупки точно сега а и ми е супер излишно в момента.
    Вече се замислям да тегля един пас и да чакам след февруари дали още ще се продава - а може и цената да е паднала още
    Сигурен съм че е комфортно- то с такива размери няма как да не е. Щом сега ти е излишно- след година пак ще е, ако не завъртиш бизнес където да ти потрябва, или не се налага трима дебели да ги разхождаш по поляните често. Не е за нашите условия, както казаха колегите по-горе.
    ОФА X22XE 96г ; Yamaha ТДМ 850
    Не комуникирам с хора, които нямат чувство за хумор !!!
    Sent from my Nokia s fenerche

Публикации
    235
    Точки (при гласуване)
    4

Работа за легена нямам и ако го взема изобщо ще слагам хардтоп
    Тогава ще се видиш в приключение, когато трябва да вземеш нещо от легена след по- рязко спиране.

Място
    София....
    Публикации
    6,647
    Точки (при гласуване)
    22

Цитат Мнение на noname12 Преглед на публикациите
    Такъв разход силно ме съмнява!!!
    4.7л. на "Форд Ф150" си дава под моето краче 14л/100км бензин без проблем в смесен цикъл, смешното е че толкова дава и "ПиТи Круйзер" с недъгав 2л мотор - това за разхода на "америкамците"

Вече се замислям да тегля един пас
    Подкрепям, вадя си хляба с ремонти на американски машини и имам известни наблюдения. Това не е голям джип, а малко камионче (за това му викат и "фул сайз трък") с всички свързани с това плюсове и минуси.
    Ако нямаш работа за него, или не те гони желание за турбо гъзарлък, пас е най-правилно. Ако искаш "фулсайзер" огледай гамата на "Форд" и "Шевролет". Има много решеия особено за тези пари. И накрая може да питаш тук пишещите Ivan и Samuil, първия се радва на късо "Силверадо" а втория имаше "Ф150" който смени за "Титан" и сигурно ще сподели опит ....
    0877 17 07 27
    Понеделник - почивен ден

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    12,927
    Точки (при гласуване)
    32

"Тундрата" със сигурност е парт-тайм 4х4.
    „Но бръкнеш ли в меда, добре помни – наивно пръстите си не облизвай, а делвата изцяло задигни!"
    "Тиква тиквата изтиква и пак тиква там пониква"

Място
    Пловдив
    Публикации
    2,677
    Точки (при гласуване)
    23

Имах на два пъти Тундри 5,7, които замених е европейски пикап. Съжалявам за тях по две причини. Първата възниква всеки път когато трябва да се тегли ремарке, а това при мен се случва все по-често. И второто е, че въпреки, че сега нямам Тундра пишката ми си остана малка.

Деди ако си вадеше хляба с ремонт само на Тундри, отдавна да си умрял от недохранване!

Място
    Варна
    Публикации
    1,575
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на rusev Преглед на публикациите
    Имах на два пъти Тундри 5,7, които замених е европейски пикап. Съжалявам за тях по две причини. Първата възниква всеки път когато трябва да се тегли ремарке, а това при мен се случва все по-често. И второто е, че въпреки, че сега нямам Тундра пишката ми си остана малка.

Деди ако си вадеше хляба с ремонт само на Тундри, отдавна да си умрял от недохранване!
    Тези А-рамена отпред подлежат ли на лифт и големи гуми?
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

Място
    София
    Публикации
    4,424
    Точки (при гласуване)
    15

Слагаш възможно по-големи гуми без да бараш нищо, и си караш.
    Перфектна е за твойте нужди, или поне за тези, с което впечатление съм останал.
    Проблем ще има само ако се завираш в малки градски улички, но имаш и друга/и кола/и.
    А и като си в къща, все ще се намери нещо, с което чат-пат да пълниш лигена.

P.S. И на мен ми е малък и мек, и ако имах възможност, щях да го афиширам с Тундра, но с по-късата кабина.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->31"AT

Място
    София
    Публикации
    1,669
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на Павел Василев Преглед на публикациите
    ...... единствено товарното помещение бих го заместил да е с повече седящи места нищо че е с двойна кабина,
    То и точно такава Тойота отдавна има измислена!
    Иво (таксито) Андреев
    0988 91 80 50
    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

Място
    Пловдив
    Публикации
    2,677
    Точки (при гласуване)
    23

Моята я карах с 22 цола джанти и 33,5" гуми без лифт(даже още са при мен). Допълнително бях сложил Фокс, без да има особенна разлика с оригиналните амортисьори. Полезен ъпдейт за мен бяха 410мм спирачките с 6 бутални апарати на TRD и TRD всмукатемен тракт и ауспух TRD , с които мощноста скочи с около 30-40 коня.

Има колкото си искаш варианти да я качиш на 37 или 40" гуми ако си решил да се правиш на интересен. Не са скъпи, но ще ликвидираш колата.
    Аз не бих сменил окачването.
    Бих изхвърлил газта веднага , ако вече не е късно. Колата дава разход от 14-16 литра и за мен газ не е нужна.

А на Гагич с Хемито много поздрави! Като си купи Кайен турбо може да се класира при Тундрата. По спомени 0-100км/ч беше доста под 6 секунди. Имат обаче груб ограничител на 180км/ч.

Повтарям - ако имаш да теглиш нещо поне един път в месеца си струва. За ежеднавна кола става, но вече има достатъчно алтернативи с по-малки габарити. Като отношение мощност/вървеж/разход няма аналог, освен S500 4 matic.

Все пак е модел 2007г. и не можа да се очакват чудеса.
    Последно редактиран от rusev ; 19-11-16 в 00:34

BENZBOSS е онлайн Старши участник | ОС || +ПЛ || ТП |
    | Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    11,588
    Точки (при гласуване)
    33

Това още ли не си го взел?Това е пикапа тук,а ако искаш Гагича да плаче си отдели 2500 долара за компресор с около 11 часа и прости инструменти,става над 500 коня,готов кит има на TRD.

рядко се срещат с фул тайм ,повечето са задни каруци,мотора няма трошене и подрьжката е минимална за тоя клас,като разход дава колко моя големия дьртак,а върви повече - засичано с други 2 пикапа.

Форд,Шеви,Додж.........да ме прощават.Ако не се лъжа това и 200 ТЛК имат една предница.

Ако намериш БОАБАБА на това най-добре,за семейно е добър кораб и с блоуьр тръгва като спортна кола,а спира като нормална
    Последно редактиран от BENZBOSS ; 19-11-16 в 03:10
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94
    Приста НЕ,продават МЕНТЕ,справка Рокито замрьзна.

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Сходни теми

1. Една интересна новина...
    От Mad Dog във форум Велики битки и стратегии, теория и анализи
    Отговори: 177
    Последно мнение: 16-09-14, 22:46
  2. ЕДНА ИНТЕРЕСНА ТЕМА ЗА WJ 4.7 НА ГАЗ
    От михаил войнов 2 във форум JEEP
    Отговори: 23
    Последно мнение: 25-09-10, 08:12
  3. Една по-интересна сватба!
    От wicked във форум Поздравления и честитки