Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интернет доставчик в Банкя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Интернет доставчик в Банкя

    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение

    Това е по кабела.
    През Wifi...14-15 Мб...Рутера е с 2 антени, намира се през две железобетонни стени, но срещу него да сложа компютъра, няма чувствително подобрение.
    Това в Банкя ли го мериш.
    Румен Николов

    0888 358 572

    Коментар


    • #32
      От: Интернет доставчик в Банкя

      В района на Люлин е тази скорост, но кой знае каква разлика не би трябвало да има-това е бившата мрежа на Пауърнет, която Булсат купиха. Даже в Банкя нещата би трябвало да са далеч по-добре-тя фирмата навремето от там тръгна, още се казваше Банкя Нет.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #33
        От: Интернет доставчик в Банкя

        Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
        Активно се изгражда оптична мрежа.
        За съжаление. не знам адреса. но е на улицата. която отива към гимназията от ул."Кирил и Методий" - веднага отляво до триъгълна градинка - май преди беше кафене - това е офиса им.
        Щом са в състояние да ме включат ще се разделя с "Булсатком" на драго сърце.
        Напоследък са наистина трагични.
        Включиха ме днес, Bankya Fiber се казват. Културно изпълнение, кабела под земята до блока, вътре разпределителна кутия и през гофретите до етажа, техниците по калцуни. Сплайс на място с pigtail и малко симпатично onu с един мрежови порт. Микротикът който ползвам поддържа много wan интерфейси, та за сега няма да прекъсвам Булсат - надявам се и те да пуснат оптика.

        Коментар


        • #34
          От: Интернет доставчик в Банкя

          Булсат ме прехвърлиха на оптика. Въздушно изпълнение по диагонал през двора на блока и пред терасите на съседите, надявам се да преправят мрежата им да е под земята или поне да преместят кутията в сградата. Възпитани техници по калцуни, крайното устройсто е още по-малко и значително по-индустриално изглеждащо - стоманен корпус с възможности за стенен монтаж.

          Международният download при Булсат е доста по-бавен, но е възможно това да се държи на плана ми, който не знам какъв е, както и на по-натоварена мрежа (50ms пинг към InterNetX GmbH от Булсат, 30мс пинг към същите от Банкя Файбър, през един и същи рутер по кабел). Като ъплоад и двете услуги са повече от достатъчни.

          Планирам да запазя и двете услуги, настройл съм PCC с разпределение 2:1 спрямо двата доставчика.

          Коментар


          • #35
            От: Интернет доставчик в Банкя

            Първоначално публикуван от solar_sea Преглед на мнение
            Булсат ме прехвърлиха на оптика. Въздушно изпълнение по диагонал през двора на блока и пред терасите на съседите, надявам се да преправят мрежата им да е под земята или поне да преместят кутията в сградата. Възпитани техници по калцуни, крайното устройсто е още по-малко и значително по-индустриално изглеждащо - стоманен корпус с възможности за стенен монтаж.

            Международният download при Булсат е доста по-бавен, но е възможно това да се държи на плана ми, който не знам какъв е, както и на по-натоварена мрежа (50ms пинг към InterNetX GmbH от Булсат, 30мс пинг към същите от Банкя Файбър, през един и същи рутер по кабел). Като ъплоад и двете услуги са повече от достатъчни.

            Планирам да запазя и двете услуги, настройл съм PCC с разпределение 2:1 спрямо двата доставчика.
            Блока ще бъде включен подземно,а плащаш за 100mbps
            Румен Николов

            0888 358 572

            Коментар


            • #36
              От: Интернет доставчик в Банкя

              И аз в момента строя в Банкя и трябва да си пусна нет и телевизия, обаче съм малко в нищото и не знам дали е възможно. Трябва да ида до Булсатком да питам.

              Коментар


              • #37
                От: Интернет доставчик в Банкя

                И аз в момента строя в Банкя и трябва да отида до Булсатком да проверя дали мога да си пусна нет и телевизия. Малко ме съмнява, защото съм лекинко в нищото.

                Коментар


                • #38
                  От: Интернет доставчик в Банкя

                  Банкя Файбър - това е интернет доставчика в Банкя. Нови са момчетата, но услугите им са железни. От 14 години живея в Банкя, и ползвах услугите на Булсатком..... Трагична работа. От 2 години съм със сателит на Виваком и от скоро Банкя Файбър - заслужава си!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Интернет доставчик в Банкя

                    Здравейте, и аз съм много недоволен от Булсатком в кв. Изгрев. Светне ли малко навън, интернетът спира с дни, а често и рутерите горят. Техниците им дори директно си ни казаха да не купуваме скъпи рутери поради същата причина.
                    Банкя е включена в зоната на покритие на оптиката на Булсатком, но се чудя дали и кв. Изгрев е включен. Какви са отзивите за оптиката на Булсатком? Ами за оптиката на EasyNetTV (бившото Lulin-net) и Bankya-fiber? В момента получаваме симетрични 75мбпс от Булсатком, което е супер и бих искал да не падам под това.
                    Поздрави

                    Коментар


                    • #40
                      От: Интернет доставчик в Банкя

                      Първоначално публикуван от Invictus Преглед на мнение
                      Здравейте, и аз съм много недоволен от Булсатком в кв. Изгрев. Светне ли малко навън, интернетът спира с дни, а често и рутерите горят. Техниците им дори директно си ни казаха да не купуваме скъпи рутери поради същата причина.
                      Банкя е включена в зоната на покритие на оптиката на Булсатком, но се чудя дали и кв. Изгрев е включен. Какви са отзивите за оптиката на Булсатком? Ами за оптиката на EasyNetTV (бившото Lulin-net) и Bankya-fiber? В момента получаваме симетрични 75мбпс от Булсатком, което е супер и бих искал да не падам под това.
                      Поздрави

                      Както съм писал по- горе. аз съм доволен от Банкя fiber.
                      Коректни са. спиранията са изключителна рядкост.
                      Последно редактирано от mitkochanev; 28-06-19, 09:30.
                      Life is too short to drive dull cars!

                      Fight global warming !
                      ... turn on your A/С !

                      Коментар


                      • #41
                        Здравейте колеги, и на мен ми предстои свързване с някой доставчик на ТВ и Интернет. От изчетеното за сега съм се спрял на Банкя Fiber. А има ли шанс за ефирна телевизия с антена, като в доброто старо време? Става въпрос за гората над Овергаз.
                        Nissan Pathfinder 4.0L

                        Коментар


                        • stankos
                          stankos коментира
                          Редактиране на коментар
                          С ефирна антена това е избора за софийското поле. Все нещо от това ще хванеш, а може и всичко! Теоритично може и сръбско да се закачи, ама в момента не се сещам точно за локацията ти.

                          КРТЦ Витоша - вр. Копитото, 800 W + ТВ кула - бул. „Пейо К. Яворов“, 320 W
                          32 канал
                          Телевизия Алфа
                          Bulgaria ON AIR
                          The Voice
                          Телевизия Европа
                          Nova News
                          Фолклор ТВ

                          РРТС Петрохан, 5 kW
                          40 канал
                          bTV
                          Нова телевизия
                          БНТ1
                          БНТ2
                          БНТ3

                          КРТЦ Витоша - вр. Копитото, 5 kW + ТВ кула - бул. „Пейо К. Яворов“, 1 kW
                          40 канал
                          bTV
                          Нова телевизия
                          БНТ1
                          БНТ2
                          БНТ3

                      • #42
                        Банкя Файбър. Изполвам ги няколко години и съм много доволен. Няма прекъсвания и скоростите са такива, каквито са обявени. Предлагат и пакет с телевизия.

                        Коментар


                        • #43
                          Благодаря колеги! Пуснал съм всякакви кабели и мисля да дублърам ефир (като резервен вариант) и оптика.
                          Nissan Pathfinder 4.0L

                          Коментар


                          • #44
                            Попитах за ефира, защото от мойто местоположение нямам пряка видимост към Копитото. А и на околните къщи не се виждат никакви антени...
                            Nissan Pathfinder 4.0L

                            Коментар


                            • stankos
                              stankos коментира
                              Редактиране на коментар
                              Аз също нямам пряка видимост и хващам с едно жалко подобие на антена т.е. една пръчка поставена вертикално ! Може да хванеш от старата кула на Яворов, но за съжаление няма много за хващане! Откъм сърбите е по-голямо разнообразие, но пак нищо за гледане!

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X