Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прецакан.. има ли изход?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прецакан.. има ли изход?

    Здравейте колеги.
    Накратко... Прецаках се яко с газова бутилка втора ръка,холандска, като я взех от олх.
    Таксиметраджия,които се правеше,че не знае нищо относно нея и децата били скъсали паспорта.
    Искам да я сложа на една фиестичка 93та.. колкото може да изкара.
    Знам,че се изисква евросонди. Казаха ми,че бутилката е стара и майсторите дето ше я монтират казват,че те паспорт няма да ми издадът и ще я карам нелегално.
    За късмет имам изкаран ГТП точно преди 2 седмици и сиреч 1 година ще мога да я карам без проблеми и без да ми трябва паспорт,понеже на ГТП ужким се проверявало вече и това.
    И нещо важно. Искам да попитам.. Тая сонда каква е ? Гледам има клапан ама какъв е що е ? Ако е евро(или поне отговаря на алинеите в закона) може и да има решение,с един преглед и тестване,та да я карам и повече години?
    Иначе за зареждачката майсторите ще я изкарат отвън..
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.png
Прегледи:1
Размер:455.7 КБ
ID:6123673


    Благодаря.

  • #2
    От: Прецакан.. има ли изход?

    Колега вече тестове на бутилки авто не се правят на ГТП гледат производството на бутилката ако е над 10 години трябва нова.

    Коментар


    • #3
      От: Прецакан.. има ли изход?

      Винаги по евтинкото излиза скъпо

      Коментар


      • #4
        От: Прецакан.. има ли изход?

        До сега на ГТП никой нищо не ми е проверявал, давал съм сам паспорта на газовата и ми го връщат с думите " Това не ни трябва".
        Просто монтажа е добре да се направи от истински газаджии.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          От: Прецакан.. има ли изход?

          Някой по- съвестен бензинджия (газаджия) може да ти откаже да я зареди. Има едни стикери за преглед и някои загоритенджери ги гледат.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #6
            От: Прецакан.. има ли изход?

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            Някой по- съвестен бензинджия (газаджия) може да ти откаже да я зареди. Има едни стикери за преглед и някои загоритенджери ги гледат.
            Е то да не ми проверява газовата всеки път бензинджията,като зареждалката ще е външна?

            Коментар


            • #7
              От: Прецакан.. има ли изход?

              Я снимай такъв стикер, че ми стана интересно.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #8
                От: Прецакан.. има ли изход?

                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                До сега на ГТП никой нищо не ми е проверявал, давал съм сам паспорта на газовата и ми го връщат с думите " Това не ни трябва".
                Просто монтажа е добре да се направи от истински газаджии.
                При нас, в Благоевград, ги гледат, също и "пластините" с номерата на бутилките.
                Иначе евросондата представлява клапан, който спира газта и проблем с него не вярвам да имаш. Проблемът, както си се досетил, ще дойде от възрастта на бутилката.
                Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                Коментар


                • #9
                  От: Прецакан.. има ли изход?

                  Имам бутилка на пропан бутан-още нова беше стара на години.При преглед няма изискване да е до 10 год-питах изрично.Искат паспорта на бутилката,а на бензиностанция досега никой нищо не ми е гледал-но в паспорта има заверка.За метановите не знам има ли нещо различно...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Прецакан.. има ли изход?

                    От както прегледите на АГУ-та минаха към пунктовете за ГТП, не лепят стикери по бутилките. Поне в нашия регион (Карлово и Сопот) е така.
                    HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                    Коментар


                    • #11
                      От: Прецакан.. има ли изход?

                      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                      Някой по- съвестен бензинджия (газаджия) може да ти откаже да я зареди. Има едни стикери за преглед и някои загоритенджери ги гледат.
                      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                      Я снимай такъв стикер, че ми стана интересно.
                      Извинявам се, от три години не ги лепяли, има само в паспорта.
                      Колегата е с газ, неговата кола я карам много рядко и инфото ми е старо, но знам че слагаха въпросната лепенка отвътре, на задната врата. Нещо като стикерите на пожарогасителите. Веднъж, на боклукойл бях с тая кола и ми отказаха зареждане, щото била минала една седмица от датата за преглед, та се наложи да я търкалям на бензин.
                      Явно, вече го няма това.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Прецакан.. има ли изход?

                        Тази бутилка е холандска и по рождение си е с евроклапан. Че е стара , стара е , за изваждане на паспорт трябва да питаш в пунктовете за озаконяване на газови уредби.
                        Фиат Купе
                        Опел Фронтера В
                        Мицубиши Паджеро Пинин

                        Коментар


                        • #13
                          От: Прецакан.. има ли изход?

                          В талона ми пише че съм с газ, но като минавам на преглед никой нищо не ме пита или иска, макар че паспорта ми стои в сенника. Първите няколко години ходех при газаджия за проверка и стикер. От както всичко проверяват на годишния преглед няма стикер, няма проверка, все едно няма газ. Никой не го интересува дали ще се гръмна някъде по пътя. Това си остава лична отговорност.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Прецакан.. има ли изход?

                            Мда все пак сме в България

                            Коментар


                            • #15
                              От: Прецакан.. има ли изход?

                              Хидротест и всичко е ОК?
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X