Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Колега" от форума?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: "Колега" от форума?

    Принципно и законово колегата е абсолютно прав .
    Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
    Аз пък съм 100% сигурен че това не са гаражи. И ако колегата с опелчето пусне жалба в РДНСК за незаконни гаражи и "колегата" с моторите ще твърди че това не са гаражи
    Моите два като са напълно законни гаражи определено не спират навляците .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #17
      От: "Колега" от форума?

      а) гаражи са. И РДСНК ще отговори така, след като е строено с разрешително.
      б) пред гараж не се паркира по правилник.
      Толкова по правните въпроси.
      с) колегите се отличават от "колегите" и по колегиалността.

      Коментар


      • #18
        От: "Колега" от форума?

        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
        ...спрял е защото му е ясно , че от там може да се изкара и мотор с ремарке.
        ... а и най вероятно е спрял "само за малко", какво пък толкова сега. Ами ако искам да си изкарам моторите и да си вкарам колата вътре - ко прайм?
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • #19
          От: "Колега" от форума?

          Спирам си пред гаража, но понякога като се прибирам има някой друг на мястото.
          Гаража ми е в къщата, и малко под нивото на улицата, а и е с мрежа която се маха, та малко трудно се разбира, че е гараж, та не се сърдя на импровизирано спрелите, щото тези които знаят, не си и помислят, че могат да спират там.
          От доста време се каня да закача табела, та да е ясно, а и мисля че чисто административно също трябва да е така за да дойде паяк.

          И в тази връзка, някой да знае къде продават сертифицирани табелки ?
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: "Колега" от форума?

            Аз пък се сетих друго.

            Собственикът на гаража също няма право да спира пред него.

            Признавам си, че в младежките си години злоупотребих с този факт.

            Коментар


            • #21
              От: "Колега" от форума?

              И такова " сертифицирани табелки " животно ли има !?

              Коментар


              • #22
                От: "Колега" от форума?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Аз пък се сетих друго.

                Собственикът на гаража също няма право да спира пред него.

                Признавам си, че в младежките си години злоупотребих с този факт.
                Аз пък съм си наредил 7 коли и два парахода пред гаража и нямам съвсем, ама никакви угризения.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #23
                  От: "Колега" от форума?

                  Сертифицираните табелки се наричат знаци и се продават свободно от няколко фирми в България. За да ги поставиш обаче трябва наистина да имаш гараж със съответното разрешение за строеж и одобрен проект от КАТ. Там ще пише какви знаци да си купиш и къде да ги сложиш.
                  И да Ясен е прав че тогава и собственика няма да може да спира отпред.
                  Това че някой си кръстил дърварника или козарника гараж не го прави такъв

                  Коментар


                  • #24
                    От: "Колега" от форума?

                    Каква е тази мрежа ?какьв е този гараж? Знак?плочките и дори ти да си ги сложил а не вярвам са в общинска сопственост
                    Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                    Коментар


                    • #25
                      От: "Колега" от форума?

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      Аз пък съм си наредил 7 коли и два парахода пред гаража и нямам съвсем, ама никакви угризения.
                      Твоите са от другата страна на улицата, не се брои.

                      Коментар


                      • #26
                        От: "Колега" от форума?

                        А знак забраняващ паркирането на извънземни одобрен от пангалактическата навигационна колегия ще помогне ли на някои хора да не носят вода от девет кладенеца за да изкарат черното бяло?

                        Коментар


                        • #27
                          От: "Колега" от форума?

                          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                          ... а и най вероятно е спрял "само за малко", какво пък толкова сега. Ами ако искам да си изкарам моторите и да си вкарам колата вътре - ко прайм?
                          Ако минеш през Горубляне в района на автокъщите , ще видиш поне 50-60 автомобила паркирани при наличието на знак забранено спирането , нощно време има и паркиране пътна помощ точно след завоя , и се вижда в последния момент. Но не си способен да им кажеш нищо. Обаче това е форум и трябва да се правим на мъже , понеже колега е спрял пред гаражи с мотори , без да е създал опасност за движението , и без да е принудил преминаващите да нарушават закона за движение по пътищата.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • #28
                            От: "Колега" от форума?

                            Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
                            Сертифицираните табелки се наричат знаци и се продават свободно от няколко фирми в България. За да ги поставиш обаче трябва наистина да имаш гараж със съответното разрешение за строеж и одобрен проект от КАТ. Там ще пише какви знаци да си купиш и къде да ги сложиш.
                            И да Ясен е прав че тогава и собственика няма да може да спира отпред.
                            Това че някой си кръстил дърварника или козарника гараж не го прави такъв
                            Проектът се одобрява не от КАТ а от общината и евентуално ДНСК. По-горе в темата пише че гаражът си бил истински гараж.

                            Между другото и табелките никой не ги контролира - можеш да си я сложиш навсякъде.

                            Пак преди години, живеех на място където един бакшиш си беше наумил че ще спира пред входа на блока ама така че да му избършеш колата с панталон. Стана така че трябваше да се изнасям, при това не ми пукаше особено много за хазяина и отношенията му със съседите. Е - на третата или четвъртата по-тежка мебел пренесена над жълтата скрап изтървахме нещо върху нея (дали не беше точно желязната каса). Кретенът, когото бяхме търсили два часа преди това, мигновенно се появи. Стъписан от численото превъзходство на пренасящите и изобилието от тежки и твърди предмети наоколо, повика полиция. Полицията дойде, написа акт за неправилно паркиране и му разпореди да махне кочината. Той се захвана лично да изпълни полицейското разпореждане и леко удари патрулката. После го тестваха за алкохол и стана тя една...

                            Коментар


                            • #29
                              От: "Колега" от форума?

                              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                              Ако минеш през Горубляне в района на автокъщите , ще видиш поне 50-60 автомобила паркирани при наличието на знак забранено спирането , нощно време има и паркиране пътна помощ точно след завоя , и се вижда в последния момент. Но не си способен да им кажеш нищо. Обаче това е форум и трябва да се правим на мъже , понеже колега е спрял пред гаражи с мотори , без да е създал опасност за движението , и без да е принудил преминаващите да нарушават закона за движение по пътищата.
                              ...създавайки определени неудобства поради безочие? А и "има много други в нарушение" не върви като оправдание?

                              Коментар


                              • #30
                                От: "Колега" от форума?

                                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                                Аз пък съм си наредил 7 коли и два парахода пред гаража и нямам съвсем, ама никакви угризения.
                                За което ти завиждам !

                                Около нас е бой с брадви за всяко място.
                                За пръв път съм "по" две МПС-та, а и скоро мисля да оставам само по джип.

                                Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                                И такова " сертифицирани табелки " животно ли има !?
                                Има. Тия дето на тях пише "Гараж", има знак "забранено спирането" и телефона на паяците.
                                Май се взимат от общината, но трябва да проверя.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X