Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Загряване на Диско 2, ДА ама НЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Загряване на Диско 2, ДА ама НЕ

    Здравейте колеги,
    имам LR Диско 2, 2001 г., което като стане малко студено / 10 градуса / много трудно загрява. Монтирах печка Vebasto с идеята да помогне, ама и това не стана. При каране в градски условия и дума НЕ може да се каже да загрее в нормалните границе, стрелката отива в синият сектор и това е. Чак когато го напъна извън градско се качва в нормалните граници и като види баир на долу и пак изстива, а вътре в купето сме аз и една бяла мечка голям студ.
    Моля за съвет !
    Поздрави и спорен ден !

  • #2
    От: Загряване на Диско 2, ДА ама НЕ

    1. Температурата в купето на Д2 се поддържа от климатроника. Твоя работи ли?
    2. Когато го напънеш извън градско и се качва в нормалните граници, опипай радиатора и тръбите му - горещи ли са?
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      От: Загряване на Диско 2, ДА ама НЕ

      Антоне, абе има едно нещо дето се казва термостат ....

      Коментар


      • #4
        От: Загряване на Диско 2, ДА ама НЕ

        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
        Антоне, абе има едно нещо дето се казва термостат ....
        И никакъв климатроник не важи
        Ноо , добрата новина е , че охладителната система надмогва и на Вебастото.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: Загряване на Диско 2, ДА ама НЕ

          Здравей,
          да климатроника работи, няма значение дали е лято или зима когато увелича или намаля температурата от климатроника въздуха който излиза от "духалките" в купето се променя в посока която съм променил температурата, а тръбите и радиатора са горещи и меки. Водния ми радиатор има лек теч в горната му част, но течност не ми е губело до сега.

          Коментар


          • #6
            От: Загряване на Диско 2, ДА ама НЕ

            Здравей Андрьо, какво предлагаш да сменя първо него ли ?
            В интерес на истината джипа никога не ми и загрявал /прегрявал/ дори на голям зор лятото, влача с него лодка, каравана и никакъв проблем съм нямал

            Коментар


            • #7
              От: Загряване на Диско 2, ДА ама НЕ

              Щом радиатора е горещ, то термостатът е блокирал отворен и течността върти и през големия кръг. Няма как да загрее/прегрее колата след като течността непрекъснато се върти и през големия кръг. Това с меките тръби ми стана интересно, но може би течът от радиатора дава обяснение.
              При мен тръбите са твърди, термостатът е студен, радиаторът е студен, повече от 60 гр. (измерено с инфрачервен термометър) не може да вдигне, виското изглежда ми е блокирало, защото перката се върти с бясна скорост, но все си мисля че не може да е обяснение за ниската температура.
              За твърдите тръби - капачката е нова, отваря на 1,4, но за мен са твърди повече от нормалното. В казанчето няма мехурчета, няма мазни петна.
              Всичко това за Д2 ТД5.
              Не бързай ако искаш да стигнеш
              __________________________________
              Discovery II TD5 10P

              Коментар


              • #8
                От: Загряване на Диско 2, ДА ама НЕ

                И моя сега когато времето е студено няма шанс да загрее в градски условия. На извънградско загрява веднага до оптимална температура. Не съм се замислял имам ли проблеми с термостата.
                L.R. Discovery 2 TD5
                Suzuki SV1000

                Коментар


                • #9
                  От: Загряване на Диско 2, ДА ама НЕ

                  Първоначално публикуван от fantom 1982 Преглед на мнение
                  ... вътре в купето сме аз и една бяла мечка голям студ...
                  Първоначално публикуван от fantom 1982 Преглед на мнение
                  ... климатроникът работи, няма значение дали е лято или зима, когато увелича или намаля температурата от климатроника, въздухът, който излиза от "духалките" в купето се променя в посока, която съм променил температурата...
                  Тогава защо "вътре в купето сме аз и една бяла мечка голям студ"?
                  При работещ термостат е нормално стрелката за t на антифриза да стигне средата за около 500 м.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Загряване на Диско 2, ДА ама НЕ

                    Тези ТД5 дискота са така.
                    Приятел с такова зимата от Иван Вазов до летището вдига 2 деления на стрелката а вътре пътуваме с шуби и ушанки.
                    Сменя какво ли не (вкл термостат няколко пъти) но все си е така.
                    В8-ка продухва топло от двигателя (не климатроника) на 100-тния метър , достига работна температура за 1 км по равното при 0С.
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Загряване на Диско 2, ДА ама НЕ

                      Имал съм 3 коли Диско Тд5. Никога не са имали проблем с отоплението или охлаждането на купето. Климатроникът се усеща скоро след паленето на мотора, а когато се включи в движение - моментално. Това е най-силно при 7-местните - имат 3 духалки.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Загряване на Диско 2, ДА ама НЕ

                        Първоначално публикуван от fantom 1982 Преглед на мнение
                        Здравей,
                        да климатроника работи, няма значение дали е лято или зима когато увелича или намаля температурата от климатроника въздуха който излиза от "духалките" в купето се променя в посока която съм променил температурата, а тръбите и радиатора са горещи и меки. Водния ми радиатор има лек теч в горната му част, но течност не ми е губело до сега.
                        Нали дотук добрата новина беше , че охладителната система е дотолкова изправна , че моторът не прегрява.
                        Трябват ти още две добри.Първата , че термостатът ти работи адекватно и поддържа оптималната работна температура за двигателя.Втората , че радиаторчето за отопление на купето прави адекватно топлоотдаване.
                        И нема да има бела мечка повече.
                        Освен някоя клапа да не поиска да затвори достатъчно входящия въздух!( или да не може по някаква причина).
                        Ако имах Ровър и твоите тезания , бих се разходил до София и Андро.
                        Успех!
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X