Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как си зазимяваме моторите ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как си зазимяваме моторите ?

    Привет,може би съм я пропуснал или пък въобще такава тема не съществува тук,но бих искал всеки да сподели как правилно и с най малки последствия да си зазимим така обичаните машини!
    Ще споделя първо аз какво правя
    -измивам го старателно но не го прибирам веднага а излизам да го покарам за да изсъхне хубаво
    -зареждам си го до максимум
    -след като се прибера го оставям на централна стойка за да не са натоварени гумите а и маслото в двигатела да стои там където трябва
    -третирам всички видими метални части с ACF50,това е анти корозионен препарат който се използва много при самолети и яхти и върши чудесна работа,спрей е и си го пръскам
    -закачам го на едно умно зарядно за целия период,не го паля през зимата
    -масла и друфи такива течности не сменям,тях си ги оправям за на пролет

    А вие какво правите,може би аз пропускам нещо важно,ще се радвам да споделите.
    Kawasaki GTR 1400

    Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

  • #2
    От: Как си зазимяваме моторите ?

    Има колеги които свалят свещите, впръскват в цилиндрите по малко масло, а след това вместо свещите навиват омаслени конци, като слагат от тях и в ауспуха, но аз мисля, че това е прекалено.......сякаш няма да карат няколко години

    Коментар


    • #3
      От: Как си зазимяваме моторите ?

      Никога не съм зазимявал мотор . Номерата и застраховката са ми целогодишни . Дори и през зимата има по някой хубав ден , който става да се покара. И мисля , че оставен в пълна готовност няма да му стане нищо . Ако е много дълъг престоя тогава би било проблем за батерията и бензина.

      Коментар


      • #4
        От: Как си зазимяваме моторите ?

        Аз също ползвам разни спрейове , в резервоара сипвам двутактова смес , разклащам я хубаво , и го паля да поработи с тази смес. Но го паля поне веднъж в месеца , като предварително завирам една духалка под покривалото , така че да го подгрея предварително и да елиминирам вредния студен старт. Тази зима ще пропусна процедурата , защото и четирите броя вече са нарязани с флекса.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #5
          От: Как си зазимяваме моторите ?

          Аз и зимата покарвам така че не правя специална консервация.
          След каране го измивам ако има нужда и наливам бензин до горе. Смазвам веригата но тези неща ги правя така или иначе, без значение сезона. Ако не карам по дълго време зареждам акумулатора през 3 - 4 седмици.

          Коментар


          • #6
            От: Как си зазимяваме моторите ?

            Аз правя същата процедура, както колегата SIM. Нагледно се вижда на това видео. На Английски е, но мисля, че не е проблем да се разбере, дори и за тези, които не говорят езика.

            https://www.youtube.com/watch?v=20p08eAK9ds

            Коментар


            • #7
              От: Как си зазимяваме моторите ?

              Този фен на видеото ме изкефи. Мъж от Беларус, живеещ в Германия и говори на Английски. Това с болтовете не го разбирам и да стой акумулатора цяла зима на зарядно също, а и тая добавка в бензина...но тариката сипва Е10 , че и смяна на масло преди зимата (веднъж годишно когато се падне). Един добре измит и подсушен мотор, с пълен резервоар, със свален акумулатор, смазана верига, на централна стойка и добре завит, за мен е оптималния вариант да зимува на улицата. Ако гаража е топъл - нито го завивам, нито му свалям акумулатора.
              HONDA NC700X '13
              HONDA Wave 110i '13

              Коментар


              • #8
                От: Как си зазимяваме моторите ?

                Българин, живеещ временно в Германия.

                Коментар


                • #9
                  От: Как си зазимяваме моторите ?

                  Колега ramar, извинявам се ако съм те засегнал, не предполагах че това може да си ти. Поздрави от Мюнхен.
                  HONDA NC700X '13
                  HONDA Wave 110i '13

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как си зазимяваме моторите ?

                    Няма за какво да се засягам, просто уточних. Поздрави и на теб.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как си зазимяваме моторите ?

                      Че не са ли повечето резервоари пластмасови?

                      Малко бензин, свалена батерия, нищо сменено, покривало и гараж за моите.
                      още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как си зазимяваме моторите ?

                        При офроуд моторите е много важно да се пръска смазка и на ниплите на спиците , не само при зазимяване.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как си зазимяваме моторите ?

                          Първоначално публикуван от ramar Преглед на мнение
                          Българин, живеещ временно в Германия.
                          Аз съм ти събскрайбърче колега Рамар ама пък това видео съм го пропуснал,зает съм нещо в последно време
                          Относно резервоарите дали са пластмасови или метални,на дали ще ръждяса ако е метален за една зима но и при двата случая се образува конденз и се с тича по стените право в горивото,вчера сутринта по моя можех да рисувам а е в гараж.
                          Зарядното както казах е ''умно'' ,зарежда само когато волтажа падне под определено число и аз не знам какво,но втора зима вече от както го изпозвам и нямам забележки.
                          Иначе мотора и аз го карам когато имам възможност зимата но процедурата се повтаря след всяко каране,имам мързелив извод от акумулатора и си го включвам и изкл за секунда.
                          Kawasaki GTR 1400

                          Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как си зазимяваме моторите ?

                            И пак не разбирам. Да имам 15л (33л при мен) стар бензин с малко вода VS 2-3л с повече вода, но да го допълвам с пресен !?! Има конденз ако има проникване на въздух, колко пък да влиза през отдушника като няма теч на бензин.
                            ДА ако човек е педантичен и му е приятно причини много. Аз също имам "мързелив извод", и "умно" зарядно, но свалям батерията като се заснежи.

                            Това за ниплите го научих по трудния начин. Не ги пръскам защото мисля, че вече е късно, залепнали са брутално.
                            Само аз, ножовката, чука и неговата м@м@ знаем това
                            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как си зазимяваме моторите ?

                              Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                              И пак не разбирам. Да имам 15л (33л при мен) стар бензин с малко вода VS 2-3л с повече вода, но да го допълвам с пресен !?! Има конденз ако има проникване на въздух, колко пък да влиза през отдушника като няма теч на бензин.
                              ДА ако човек е педантичен и му е приятно причини много. Аз също имам "мързелив извод", и "умно" зарядно, но свалям батерията като се заснежи.

                              Това за ниплите го научих по трудния начин. Не ги пръскам защото мисля, че вече е късно, залепнали са брутално.
                              Само аз, ножовката, чука и неговата м@м@ знаем това
                              Еми когато имам повече бензин значи ще имам по-малко въздух в резервоара и следователно по-малко конденз,така или иначе въздуха не мога да го елиминирам но поне мога да го намаля-поне аз така си го обяснявам а може и лека педантичност да изпитвам!
                              Kawasaki GTR 1400

                              Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X