Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как си зазимяваме моторите ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Как си зазимяваме моторите ?

    Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
    аз пък имам 2 резервоара! да мотора не е ендуро, а чопър вираго. /май трябва да си сменя подписа./но да не се отплесвам. досега не съм сипвал стабилизатор в бензина зимно време. само пълня догоре, без да затварям кранчето. дори и калпав да е, напролет бензинът става за първоначално стартиране, или след източване от резервоара-измиване на нещо по пода,сервиза ит.н. измиването на машината /и ендурото,което имах/ е само с хладка вода и сапун, на много мръсните места с разреден обезмаслител от типа на "мелио". изплакване пак с хладката вода и маркуч, или кофа. подсушаване с чиста кърпа микрофибър, или парцал. задължително 1 кръгче да издуха където са се събрали малките капчици. финално забърсване, паркиране без гумите да опират в земята, преди това ги мажа със спрей за "лъскави" гуми. в ауспуха парцал, отгоре найлон с ластик. свещ-проверка разстояние, почистване, 5 мл. спринцовка моторно масло в цилиндъра. металните части ги мажа с тънък слой моторно масло /все има останало чисто/. акумулаторът се сваля и прибира на сухо,топло място. проверка ниво електролит и според случая-дозареждане на токоизправител. седалки, чанти,раници,кожи се прибират също на сухо и топло. може да се измият още един път и задължително да се импрегнират! веригата-почистване и смазване според инструкциите от форума. за капак на всичко-голям стар чаршаф, но вече имам и мото-покривало, така че просто го мятам. това всичкото е при положение че няма нищо за ремонт зимата. ако има за ремонт-измиването си остава задължително,мазането също. напролет маслото се сваля с парцал и повторно измиване с вода и сапун. кончето е в гараж, в който не пада под 0 градуса, или в мазето. и те така...
    Има една приказка: "Ако след, като се изпикаеш го изтръскаш повече от три пъти-значи си играеш с него...!"
    Та и ти така с мотора.

    Коментар


    • #32
      От: Как си зазимяваме моторите ?

      Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
      Има една приказка: "Ако след, като се изпикаеш го изтръскаш повече от три пъти-значи си играеш с него...!"
      Та и ти така с мотора.
      да бе верно е. ама момчетата обичат играчки,нали... пропуснах да кажа,че още не съм го прибрал и измил. ще карам, докато мога!
      Последно редактирано от boda nx; 15-11-16, 20:38. Причина: допълнение

      Коментар


      • #33
        От: Как си зазимяваме моторите ?

        Кажи сега, е Вирагото ти е от малките с...3-4 литра резервоар...и го пълниш догоре.

        Коментар


        • #34
          От: Как си зазимяваме моторите ?

          Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
          аз пък имам 2 резервоара! да мотора не е ендуро, а чопър вираго. /май трябва да си сменя подписа./но да не се отплесвам. досега не съм сипвал стабилизатор в бензина зимно време. само пълня догоре, без да затварям кранчето. дори и калпав да е, напролет бензинът става за първоначално стартиране, или след източване от резервоара-измиване на нещо по пода,сервиза ит.н. измиването на машината /и ендурото,което имах/ е само с хладка вода и сапун, на много мръсните места с разреден обезмаслител от типа на "мелио". изплакване пак с хладката вода и маркуч, или кофа. подсушаване с чиста кърпа микрофибър, или парцал. задължително 1 кръгче да издуха където са се събрали малките капчици. финално забърсване, паркиране без гумите да опират в земята, преди това ги мажа със спрей за "лъскави" гуми. в ауспуха парцал, отгоре найлон с ластик. свещ-проверка разстояние, почистване, 5 мл. спринцовка моторно масло в цилиндъра. металните части ги мажа с тънък слой моторно масло /все има останало чисто/. акумулаторът се сваля и прибира на сухо,топло място. проверка ниво електролит и според случая-дозареждане на токоизправител. седалки, чанти,раници,кожи се прибират също на сухо и топло. може да се измият още един път и задължително да се импрегнират! веригата-почистване и смазване според инструкциите от форума. за капак на всичко-голям стар чаршаф, но вече имам и мото-покривало, така че просто го мятам. това всичкото е при положение че няма нищо за ремонт зимата. ако има за ремонт-измиването си остава задължително,мазането също. напролет маслото се сваля с парцал и повторно измиване с вода и сапун. кончето е в гараж, в който не пада под 0 градуса, или в мазето. и те така...
          Един сериозен колега от когото бих си купил мотор
          Kawasaki GTR 1400

          Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

          Коментар


          • #35
            От: Как си зазимяваме моторите ?

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Смяташ че не съм падал и на лед ли?
            Аз да си призная , шосеен мотор със стандартни гуми , на лед не мога да карам , трудно и ходя на лед , затова те питам , интересно ми е. Случвало се е като открия сезона много рано , да премина някакъв участък от лед , но това не е каране. На сняг съм карал много , но на мото крос писта и със съответния мотор , единствения проблем е , че замръзва шибъра и то на пълна газ. Но шосеен мотор на лед , според мен не може да се кара , за падането е ясно.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #36
              От: Как си зазимяваме моторите ?

              Абстрахирах се от географската ширина, теорията ме заинтересува.
              Новите покривала са си вид найлон, под него става обилен конденз, за трите месеца винаги мятам отдолу стар чаршаф.
              Докато повечето мерки са логични, приемливи и въпрос на разбиране, то редовното седмичното припалването за мен е противопоказно, та било то до перка.
              още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

              Коментар


              • #37
                От: Как си зазимяваме моторите ?

                Под изкуственото покривалото аз моят съм го завил с две стари отдеала. Мушнал съм един и парцал отзад в ауспуха. Не го припалвам мотора в гаража на място. Не виждам смисъл от подобни упражнения още повече, че това е мотор с въздушно маслено охлаждане. Ако ще го паля, то е за да го изкарам от гаража и да мина поне 20-30 км. Зимата при нас не е тежка. Най-много две - три седмици да престои в гаража без изкарване, поради сняг и лед, което не е никак дълъг престой.
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • #38
                  От: Как си зазимяваме моторите ?

                  Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                  Под изкуственото покривалото аз моят съм го завил с две стари отдеала. Мушнал съм един и парцал отзад в ауспуха. Не го припалвам мотора в гаража на място. Не виждам смисъл от подобни упражнения още повече, че това е мотор с въздушно маслено охлаждане. Ако ще го паля, то е за да го изкарам от гаража и да мина поне 20-30 км. Зимата при нас не е тежка. Най-много две - три седмици да престои в гаража без изкарване, поради сняг и лед, което не е никак дълъг престой.
                  Моя и през лятото някой път се случва да преседи повече от месец, така, че не е фатално. Жена ми е купила покривало за мотора, но понеже много ме кефи не го покривам. Радва ме сутрин и вечер, когато влизам в гаража за колата. Зимата само дозареждам с лидълско зарядно и ако не е мокро и снежно правя по едно кръгче 4-5 до 20 км колкото мотора да загрее, а аз да събера студ и се прибирам зачервен и ухилен като малко дете с нова играчка.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #39
                    От: Как си зазимяваме моторите ?

                    вадя ключа, закачам зарядното ако не планирам излизане скоро, и така до следващия път.

                    ендурото ми не е мито от 2 години, скутера от година и половина, африката откакто е купена.

                    не им се впрягам много, иначе казано....
                    LZ1NDI
                    DR650SE K8

                    Коментар


                    • #40
                      От: Как си зазимяваме моторите ?

                      chrichri моделът е 535, резервоара е 13,5 литра общо, ама наистина не знам горния/малкия колко е. скоро ще разбера,тъй като предстои ремонт по реглаж клапани, смяна на лагери трипътник, масло колове и други дреболии...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Как си зазимяваме моторите ?

                        SIM засега не се продава, още не съм му се нарадвал след 12 000км този сезон. иначе с удоволствие бих се разходил до там където пребиваваш в момента, хем мога и да пробвам голЕм турист...
                        Последно редактирано от boda nx; 16-11-16, 13:50. Причина: допълнение

                        Коментар


                        • #42
                          От: Как си зазимяваме моторите ?

                          Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
                          SIM засега не се продава, още не съм му се нарадвал след 12 000км този сезон. иначе с удоволствие бих се разходил до там където пребиваваш в момента, хем мога и да пробвам голЕм турист...
                          Хах никакъв проблем,добре дошъл си
                          Kawasaki GTR 1400

                          Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Как си зазимяваме моторите ?

                            Аз пълня резервоара до горе, свалям акумулатора и покривам с каквото имам. Стои на улицата, така вече трета зима, нищо му няма. Е и веригата смазвам, когато се сетя. Всичко повече от това ако се направи сигурно ще е по-добре
                            LZ1NIM/P
                            B pos

                            Коментар


                            • #44
                              От: Как си зазимяваме моторите ?

                              Ей тук един убавец от зад големия гьол какво съветва

                              Kawasaki GTR 1400

                              Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Как си зазимяваме моторите ?

                                Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
                                chrichri моделът е 535, резервоара е 13,5 литра общо, ама наистина не знам горния/малкия колко е. скоро ще разбера,тъй като предстои ремонт по реглаж клапани, смяна на лагери трипътник, масло колове и други дреболии...
                                Много се надявам да приемаш шеговитото ми отношение. Наистина си пример за подражание. Аз така не мога. И за да не е спам една снимка-аз така зазимявам.
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X