Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как си зазимяваме моторите ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как си зазимяваме моторите ?

    Какво ги зазимявате тия мотори бре, да не са фикуси - карайте ги.

    Коментар


    • #17
      От: Как си зазимяваме моторите ?

      Значи като чета на всеки доводите , установявам ,че всеки е прав в това , което прави . Колеги , погледнете първо кой от коя точка на Европа пише. В Австрия и Германия зимата почти не се кара , защото има доста ниски температури и снежни дни . А и доста хора си държат моторите на улицата завити с чохъл.(за Шотландия не знам) В България много малко хора си държат моторите вън. Всеки или има гараж или приятели с помещения които му приютяват мотора през зимата. А и тук в Бг има доста повече дни през зимата през които става да се кара. В Гърция и южна Италия сигурно никой почти не зазимява.Та всеки прави неща , които е чел или знае ,че са правилни. Аз например не зазимявам изобщо ,въпреки,че имам 3 мотора в движение ,които се карат. Даже днес при 3 градуса във Варна съм на работа със скутера. Уточнявам ,че гаражът ми е хубав и топъл(винаги е над 7-8 градуса температурата). Тъй като не винаги имам пари да пълня до горе и в повечето време все съм с 5до7литра в моторите се задоволявам почти всяка седмица да си припалвам всичките двигатели, ако времето е лошо загрявам на място докато заработи перката . Не покривам от мързел, а и постоянно ги човъркам нещо. Другото е ,че не се знае кога ще е топло и някой ще се обади да покараме. Мързи ме да откачам и закачам кабели , а и не обичам вечер да имам включени консуматори (зарядното) от страх от пожар.Всичко , което пишете е логично , ама за различните географски ширини е различно. Единствено ме е страх да не ръждяса някой резервоар , ама с времето не съм забелязал да ми се случва. Съжалявам,че постът ми звучи разказвателно и никой нищо няма да научи от него , ама ако се кара често не знам как бих могъл да действам другояче(ако приемем ,че невинаги след каране имам пари да зареждам до горе,въпреки ,че ми се иска да го правя).Иначе за нови мотористи е полезно да четат мненията ви , ама всеки според неговия климат ще трябва да процедира. Извинявайте за дългия пост.

      Коментар


      • #18
        От: Как си зазимяваме моторите ?

        Малко се поразрових и намерих часта, в която се дават указания за по-продължителен престой на мотоциклета, в ръководството за ремонт на моята хонда ревере. Аз лично това което пише не бих се занимавал да го правя всичкото.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-11-15 17.15.49.jpg
Прегледи:1
Размер:138.9 КБ
ID:5734683Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-11-15 17.15.10.jpg
Прегледи:1
Размер:156.8 КБ
ID:5734684
        HONDA NC700X '13
        HONDA Wave 110i '13

        Коментар


        • #19
          От: Как си зазимяваме моторите ?

          Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
          Значи като чета на всеки доводите , установявам ,че всеки е прав в това , което прави . Колеги , погледнете първо кой от коя точка на Европа пише. В Австрия и Германия зимата почти не се кара , защото има доста ниски температури и снежни дни . А и доста хора си държат моторите на улицата завити с чохъл.(за Шотландия не знам) В България много малко хора си държат моторите вън. Всеки или има гараж или приятели с помещения които му приютяват мотора през зимата. А и тук в Бг има доста повече дни през зимата през които става да се кара. В Гърция и южна Италия сигурно никой почти не зазимява.Та всеки прави неща , които е чел или знае ,че са правилни. Аз например не зазимявам изобщо ,въпреки,че имам 3 мотора в движение ,които се карат. Даже днес при 3 градуса във Варна съм на работа със скутера. Уточнявам ,че гаражът ми е хубав и топъл(винаги е над 7-8 градуса температурата). Тъй като не винаги имам пари да пълня до горе и в повечето време все съм с 5до7литра в моторите се задоволявам почти всяка седмица да си припалвам всичките двигатели, ако времето е лошо загрявам на място докато заработи перката . Не покривам от мързел, а и постоянно ги човъркам нещо. Другото е ,че не се знае кога ще е топло и някой ще се обади да покараме. Мързи ме да откачам и закачам кабели , а и не обичам вечер да имам включени консуматори (зарядното) от страх от пожар.Всичко , което пишете е логично , ама за различните географски ширини е различно. Единствено ме е страх да не ръждяса някой резервоар , ама с времето не съм забелязал да ми се случва. Съжалявам,че постът ми звучи разказвателно и никой нищо няма да научи от него , ама ако се кара често не знам как бих могъл да действам другояче(ако приемем ,че невинаги след каране имам пари да зареждам до горе,въпреки ,че ми се иска да го правя).Иначе за нови мотористи е полезно да четат мненията ви , ама всеки според неговия климат ще трябва да процедира. Извинявайте за дългия пост.
          Напълно подкрепям колегата .

          Честно да си кажа тези прекалени задълбочени пред-зимни профилактики спрейове ,добавки и чудесии може би са оправдани ако мотора ще се съхранява на открито под терасата до Дунава при висока въздушна влажност.

          Едно хубаво измиване след последното каране и прибиране на сухо и проветриво място му е напълно достатъчно,акумулатора му стига и откачане на клемата да не се разреди от някоя незабележима утечка, или сваляне и на рафта в мазето или гаража на топло.


          Всичко друго е пожелателно или се прави за Удоволствие в свободното време не че, на мотора би му станало нещо.

          То през дългата зима когато не може да се кара и едно припалване стига да се сгрее душата волна на моториста че, да дочака по леко първите топли пролетни дни да полети на любимия звяр.
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар


          • #20
            От: Как си зазимяваме моторите ?

            Аз пък нищо не зазимявам, а си го припалвам на 10-15 дни и го оставям да поработи 20мин. Даже ако ми е кеф и времето позволява, обикалям "махалата" един -два пъти. На акумулатора съм закачил кабел с индикатор на Stek и когато светне индикатора с жълт цвят закачвам зарядното за 24 часа.
            Моторите които не карам никога стоят на умно зарядно и ги паля един-два пъти годишно. За такива случаи препоръчвам действията от първия пост.
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • #21
              От: Как си зазимяваме моторите ?

              За нашият бензин - по-добре сух резервоар, отколкото пълен.
              Първо, така няма да имате проблеми с горивото в началото на сезона, а и резервоара е по-малко вероятно да ръждяса.
              През ръцете ми са минали доста ръждиви резервоари и всичките са били "зазимени" с бензин вътре. Малкото чисти са били винаги празни.
              А изветрелия бензин, с който не могат да запалят повечето съвременни мотори, безпроблемно излиза през ауспуха на по-старите машини.
              Аз не зазимявам, карам когато мога.

              Коментар


              • #22
                От: Как си зазимяваме моторите ?

                Мотора в гараж,незнам топъл ли се води,две стойки отпред и отзад да не мачка гумите и батерията на зарядно.Бензин в повечето случаи до горе,и то от гледна точка да излеза от гаража без да мисля ,карам цяла зима,и на лед и сняг понякога стига да не е много под 0 градуса.


                3-4 Мин.са ми необходими да го изкарам запален и готов за път.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #23
                  От: Как си зазимяваме моторите ?

                  Интересно ми е как караш на лед?
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как си зазимяваме моторите ?

                    Няма зазимяване, мотора стои в гаража при колата, температурата е като навън. Мен някой да не ме пита дали ми е студено Хвърлил съм му едно покривало да не прахолясва и толкова. Поне един път в месеца ще го паля или изкарвам ако времето позволява, за да се зареди батерията и това е.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как си зазимяваме моторите ?

                      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                      Интересно ми е как караш на лед?
                      Слага си гуми за speedway и ляга на завоите на 45 градуса.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как си зазимяваме моторите ?

                        Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                        Слага си гуми за speedway и ляга на завоите на 45 градуса.
                        На 45 градуса си слагам бански[emoji2]
                        Днеска като ти свирих за поздрав,не се обърна на светофара на България
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как си зазимяваме моторите ?

                          Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                          Интересно ми е как караш на лед?
                          Смяташ че не съм падал и на лед ли?
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как си зазимяваме моторите ?

                            аз пък имам 2 резервоара! да мотора не е ендуро, а чопър вираго. /май трябва да си сменя подписа./но да не се отплесвам. досега не съм сипвал стабилизатор в бензина зимно време. само пълня догоре, без да затварям кранчето. дори и калпав да е, напролет бензинът става за първоначално стартиране, или след източване от резервоара-измиване на нещо по пода,сервиза ит.н. измиването на машината /и ендурото,което имах/ е само с хладка вода и сапун, на много мръсните места с разреден обезмаслител от типа на "мелио". изплакване пак с хладката вода и маркуч, или кофа. подсушаване с чиста кърпа микрофибър, или парцал. задължително 1 кръгче да издуха където са се събрали малките капчици. финално забърсване, паркиране без гумите да опират в земята, преди това ги мажа със спрей за "лъскави" гуми. в ауспуха парцал, отгоре найлон с ластик. свещ-проверка разстояние, почистване, 5 мл. спринцовка моторно масло в цилиндъра. металните части ги мажа с тънък слой моторно масло /все има останало чисто/. акумулаторът се сваля и прибира на сухо,топло място. проверка ниво електролит и според случая-дозареждане на токоизправител. седалки, чанти,раници,кожи се прибират също на сухо и топло. може да се измият още един път и задължително да се импрегнират! веригата-почистване и смазване според инструкциите от форума. за капак на всичко-голям стар чаршаф, но вече имам и мото-покривало, така че просто го мятам. това всичкото е при положение че няма нищо за ремонт зимата. ако има за ремонт-измиването си остава задължително,мазането също. напролет маслото се сваля с парцал и повторно измиване с вода и сапун. кончето е в гараж, в който не пада под 0 градуса, или в мазето. и те така...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как си зазимяваме моторите ?

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              ..Днеска като ти свирих за поздрав,не се обърна на светофара на България
                              Сънен е бил, днес в 07.05 го изкарах на студа по къси гащи - много сънен...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как си зазимяваме моторите ?

                                За спрей,в цилиндрите всеки си знае дали да впръска.Но резервоара или празен с изпразнен карбуратор( рейл и дюзи) или пълен и добавен стабилизатор към бензина.В краен случай поне двутактово масло.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X