Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с предното на КIA Sportage

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с предното на КIA Sportage

    Оня ден сие катеря към вилата си с Кията, включвам 4х4 - тор лампичката на таблото светва, ама хъбомете ги нямал Въртът задните, пързалят се и нищо. Давах задна, предна, включвах, изключвах, бързи, бавни - нищо!
    Мога ли да се пробвам да ги разхвърлям сам. Не съм монтьор, доктор съм, ама кат бях малък, шкодото сам си я правех. Нямям обаче мануал, нямам идея и кой може да помогне за тоз проблем - сервиз, човек или нещо такова. Общо взето - помощ!
    Няма! Свършиха.

  • #2
    До: ПРоблем с предното на КИЯ Sportage

    Коя година е КИА-та.Хъбовете автоматични ли са или вакуумни?
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      До: ПРоблем с предното на КИЯ Sportage

      Kia -та е 1999г. не е модернизирана може би са вакумни. Ако сваля капачките отстрани има ли опасност да се разхвърчат пружини - като от часовник и да не мога да ги навра обратно.

      ПП - не знам защо излиза по този начин текста ми - сякаш съм неграмотен. Ако е дело на модераторите - срам за тях.
      Защо минавам през цензура е вторият ми въпрос?
      Няма! Свършиха.

      Коментар


      • #4
        До: ПРоблем с предното на КИЯ Sportage

        От вакумната помпа, куплирана с алтернатора излиза тръбичка към цилиндър над десния калник, от него като преминава през нещо като клапан с влизащи в него жици се разделят две тръбички, които отиват някъде надолу - това е което виждам. Ако са вакумни, къде се намират тия вакуми, могат ли да се отремонтират или да се закупят отнякъде, скъпо ли би излезло да закупят някъкви не толкова чупливи алтернативи. Соте хелп!!!
        Няма! Свършиха.

        Коментар


        • #5
          До: ПРоблем с предното на КИЯ Sportage

          Колега,съжалявам за забавянето на постовете ти,но ми изгоря за 2-ри път компютъра и разчитам на другите модератори(пиша от другаде)
          Хъбовете ти са вакуумни и ако не са счупени ,проблема най-вероятно е неработещ клапан на управлението (намира се зад въздушния филтър) или в запекла грес в самите хъбове.Препоръчвам сервиза на Влади333 тел.0888931831
          Казваш,куплирана към алтернатора.КИА-та ти дизел ли е?
          Последно редактирано от ninja_1; 21-11-07, 02:36.
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            До: ПРоблем с предното на КИЯ Sportage

            Сори, че не писах по-рано, ама нямах достъп до компютър. Да куплирана е към задната част на алтернатора-прилича щото от нея излизат тръбички, които влизат във един цилиндър горе-долу 10 на 30 см., намиращ се над десния калник. От този цилиндър тръбичките продължават посока купето и са пресечени с нещо приличащо на електрически клапан. От този клапан се разделят две тръбички, отиващи нейде надолу.
            Мислиш ли че бих могъл да разхвърлям тая джаджа сам. От къде е по-лесно да се почне - от хъбовете или от вакума, а как да го позная дали е развален?
            Няма! Свършиха.

            Коментар


            • #7
              До: ПРоблем с предното на КИЯ Sportage

              0889407738-Соти.Звънни ми,когато можеш.
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                Имам същия проблем-предното не вкючва.Готвач съм и не разбирам много , но в сервиза на един мой приятел ми казаха , че са износени някакви сателити към главините,но ги нямало никъде и сега си тацувам на леда като "Жигули", а тук във Варна леда си е доста , ама пък сняг няма.Някой може ли да ми разясни за какво еде реч:от каде да си намеря рез.части и колко ще ми отрежат главата(в сервиза на Киа няма)

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                  дай година на джипа като за начало
                  [SIGPIC][/SIGPIC]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                    Здравейте и от мен, не до там горд собсвеник на кия спотидж 97-а дизел 2.0.
                    Дайте някой сервиз или човек в близост до Враца който разбира от този проблем с двойното. Докараха ми я от Германия с неработещо двойно купих хъб за 300 лв и след 1 месец пак отказа . По форумите четох че имало ръчни такива в Пловдив. Няма ли някъде по-близо? Другото решение било с някакви шайби дето джипката ставала 4х4 завинаги.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                      Абе на вас във Враца и Монтана,кога ще спрът да ви докарват изтормозени машини

                      Най-блиския за КИА е в село Ясен(Плевенско)
                      [SIGPIC][/SIGPIC]

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                        Звънни на Дини.Той е от Враца.Ще ти помогне.0886089065.
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                          Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                          Звънни на Дини.Той е от Враца.Ще ти помогне.0886089065.
                          Браво Соти! Железен,както винаги!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                            Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                            Звънни на Дини.Той е от Враца.Ще ти помогне.0886089065.
                            Благодаря много, звъннах му и се разбрахме да се видим.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с предното на КИЯ Sportage

                              Първоначално публикуван от vanko4x4 Преглед на мнение
                              дай година на джипа като за начало
                              Чували ли сте за "ХАДО" технология и има ли отзиви за това чудо.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X