Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за дифовете на една Гега

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за дифовете на една Гега

    Колеги, здравейте отново, доста неща оправихме по гегата, но проблема с разваления преден диф остава... сменям мотора след месец, купил съм кола с м104 3.2, новия мотор с бубините, който е към 220 коня и ще ми трябва малко по-бърз диф. В момента разполагам с един работещ и в добро състояние диф, който е 44:10 (4,4), но след доста търсене (+ всякакви възможни алтернативи) не мога да намеря двойка (корона и пиньон) или цял диф с това съотношение 44:10 за предния, което налага да сменя и двата. Като гледам и доколкото четох е възможно да има минимална разлика в предния и задния диф, затова се чудя не може ли да се пробвам да потърся и 35:8 (4,37) за предния или разликата е доста голяма? Ако не става така то са ми необходими корона и пиньон за бързите дифове - 37:9 - (4,1) или 41:11 - (3,7). Моля, всеки който има възможност, знае къде има това, което ми трябва или се сеща за друг начин да се решат нещата (не знам в крайна сметка може и да съществува алтернатива, която да не знам) да помогне, че ми дойде до гуша с тия дифове...

    Последно трябва ИЛИ ПРЕДЕН
    35:8 (4,37) или

    ДВА ЕДНАКВИ БРОЯ - ПРЕДЕН И ЗАДЕН 37:9 - (4,1) или 41:11 - (3,7)

    Благодаря ви предварително!

  • #2
    От: Помощ за дифовете на една Гега

    Избий си от главата да слагаш различни ГП отпред и отзад.
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за дифовете на една Гега

      Виж в Гладиатор,купувал съм от там и не беше скъпо.Успех с проекта

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за дифовете на една Гега

        Благодаря за мнението... какво е това Гладиатор, за пръв път чувам?
        Дай някакви контакти... целия интернет съм обърнал, в ebay следя редовно и къде ли не, ако намеря 44:10 преден ще е най-добре, но такова чудо няма никъде...

        Първоначално публикуван от miro76 Преглед на мнение
        Виж в Гладиатор,купувал съм от там и не беше скъпо.Успех с проекта
        Благодаря, мисля, че за тук става въпрос www.offroad24.bg

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за дифовете на една Гега

          По-спомени най-бързия който се слага на Г е 4.1
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за дифовете на една Гега

            Гледах в PointedThree преди малко, че има и 41:11 - (3,7), което явно е още по-бърз, ама нямам никаква информация за него, може да се монтира в по-сериозните версии и да не е много масов... моя е сравнително бърз, аз моята кола съм я карал с 150 км/ч, хем в момента е с 2.3 мотор, а всичките викат, че повече от 90-100 не можела да вдигне... върви си идеално, но по-бърз би ми дошъл още по-добре... в краен случай и като моя да намеря преден е супер, ама няма никъде, не знам помагайте, не може някаква глупава корона и пиньон да не се намират никъде... по тая логика да сваля задния и да го пусна да се продава за 5000$, абсолютен уникат, никъде не можете да го откриете това... тъпа работа малко

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за дифовете на една Гега

              Добре де - ти къде търси та няма?
              Кърнаре? Силистра? Краси? Десо? Киро?
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за дифовете на една Гега

                Аз имам - преден и заден мост от 463, в перфектно състояние с предавателно число 4.375 - 35 на 8 зъба. Какво си готов да платиш ?
                Samurai Gemax

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за дифовете на една Гега

                  А раздатка имаш ли
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за дифовете на една Гега

                    Абсолютно на всички изброени по-горе места... ако някой иска нека да провери, ще почерпя ако намери

                    Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
                    Аз имам - преден и заден мост от 463, в перфектно състояние с предавателно число 4.375 - 35 на 8 зъба. Какво си готов да платиш ?
                    Като цяло ми трябват само короните и пиньоните, които навсякъде като цена им търсят по 400 лв за комплект. Ако си съгласен мога да ти дам 800 лв за предните и задните, целите мостове не ми трябват, по моите всичко останало си е перфектно...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за дифовете на една Гега

                      Eeee, чак раздатка нямам, ама този предния върти в правилната посока, а не обратно, така, че става на всякаква раздатка с десен диф
                      Samurai Gemax

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за дифовете на една Гега

                        Все пак най-добрия за мен вариант си остава да намеря 44:10, мисля, че предния и задния май бяха еднакви, поправете ме ако греша...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ за дифовете на една Гега

                          Ми да ама младеж а ще ги слага на 460 освен ако не съм в огромна грешка.

                          Добре де, ако няма от най бързите, защо не вземеш следващия? С едни по-големи гуми и си ти

                          Между другото с малко фантазия стават от бус
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ за дифовете на една Гега

                            Аз съм с 275/55/19, не ги знам да ти кажа, гледам че се смятат и разни работи с гумите, ама никога не съм имал джипове и не знам кое как се смята... принципно ми се иска да върви като хората и затова търся максимално най-бързия, който мога да открия за да може джипа да върви като хората сега и с новия мотор... в крайна сметка ако няма такъв ще търсим каквото има

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ за дифовете на една Гега

                              Първоначално публикуван от Bigger Преглед на мнение
                              Абсолютно на всички изброени по-горе места... ако някой иска нека да провери, ще почерпя ако намери



                              Като цяло ми трябват само короните и пиньоните, които навсякъде като цена им търсят по 400 лв за комплект. Ако си съгласен мога да ти дам 800 лв за предните и задните, целите мостове не ми трябват, по моите всичко останало си е перфектно...
                              Ама няма да ти станат на 460 мостове
                              Samurai Gemax

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X