Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

    Колеги здравейте знам че измежду вас има доста опитни и знаещи колеги аа аз имам нужда от помощ . накратко питането ми е следното: какво трябва да правя на ГНП-то на мазовия двигател за да се получи оптимална работа на мотора?Eдинственото което съм направил към момента е че съм сменил разпръсквачите с такива от турбо мотор.





  • #2
    От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

    До колкото разбрах, на обикновен мотор(ЯМЗ-236) си сложил турбина. В тоя случай, сваляш ГНП-то, носиш я на стендаджия и той я регулира. Друг е въпросът мотора колко ще изкара...

    Коментар


    • #3
      От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

      Колега сподели какви са опасенията ти относно това колко ще изкара мотора. Имам каталог за ямз там дават че буталата на ямз236(маз) и на ямз238НБ(турбо краз) са еднакви.

      Коментар


      • #4
        От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

        Ако по мотора всичко е в ред,не му трябва турбина за да влачи Т-етката.Има си достатъчно мощност и не заглъхва,просто трактора започва да подскача до степен да не можеш да си намериш съединителя.
        Гнп-то задължително на стендаджия,инак ще има бутала във картера.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #5
          От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

          Че то и помпата ще трябва да се сменя. Разпръсквачите за турбо ще пикаят с помпа която не е за турбо.

          Дайте подробна информация Двигател ЯМЗ-236М2 коя година производство е. Каква ви е помпата - на нея има номер.

          Трансмисията на Т-150 не е оразмерена за повече мощност. Не виждам смисъл от тази идея по принцип.

          Буталата също трябва да са за турбо мотор и т.н.
          only 4 x 4,sim AWD

          Коментар


          • #6
            От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

            Ако се разсъждава математически - СМД60 по памет е 160 к.с. Ако конструкторите са защитили трансмисията примерно ще се получи около 206 к.с./не говоря за въртящи моменти /.
            ЯМЗ-236М2 - 180 к.с.

            Двигателя който се подаваше на следващото поколение Т-150 заводски с двигател ЯМЗ е ЯМЗ-236Д безтурбинов, 175 к.с.
            only 4 x 4,sim AWD

            Коментар


            • #7
              От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

              Ето справка по двете помпи -

              1. Едната е като на твоя двигател

              2. Другата е на 236НЕ

              Кажете как да окача два pdf тук.
              Или прати мейла си на лични. Да изпратя регулировъчни данни на помпите.
              Твоята помпа може помпаджия да ти я подгони към втората.
              Трябва задължително да монтираш силфони на тракта на турбината.
              И с обикновени бутала тая няма да я бъде. Поне 238НБ те са от друг материал за турбоверсии.
              only 4 x 4,sim AWD

              Коментар


              • #8
                От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

                Колеги радвам се че се получава дискусия по темата всички мнения ще ми бъдат от полза. Към колегата Пламен Петров : съгласен съм че 180кс сили са достатъчни за т-то аз със мазовия мотор го имам от 3 години но.... колкото повече толкова повече(имах познат със ямз 238НБ) кутията и мостовете държат ако трактора се кара от човек на който му пука а не от първия срешнат мангал Просто имам Френска дискова брана (4.5м) която по каталог е по тежка от Перла 7.40. имам и култиватор с захват 8метра и от трактора с турбо конверсията искам просто 1км/час повече работна скорост нищо друго Плуга също е Френски 6х35 но никога до сега не съм орал на повече от 4х35. Сега към колегата uazik пуснал съм ти на ЛС мейла си благодаря ти предварително иначе силфони съм монтирал 2броя точно както е на оригиналната генерация на ямз236НБ. А единствената разлика за която ми е известна между ямз236 и 236НБ е че на турбинирания мотор има пръскалки за охлаждане на буталата.(които пръскалки са единствения проблем на тоя мотор на новите Комбайни Rostselmash vector).Иначе новите тетки които видях миналата година на БАТА агро едното беше с ямз 236 а другото с ямз 238( единствената разлика беше че на това с кразовия мотор му бяха сложили други скорости с 3диапазона.)

                Коментар


                • #9
                  От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

                  Пратих ти данните на помпите
                  only 4 x 4,sim AWD

                  Коментар


                  • #10
                    От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

                    Както казаха колегите, буталата не са съвсем еднакви. Отгоре на всичко при турбо версията на 238 има едни ,,пръскалки,, които пръскат масло от долната страна на буталото и до някаква степен го охлаждат. Тия ,,пръскалки,, твоя мотор ги няма и като му подадеш повече нафта, има не малка опасност да ги попретоплиш буталата. Ако искаш повече мощност, слагаш мотор ЯМЗ-238 и караш, ама ще внимаваш малко повече с десния крак.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

                      Извън темата
                      Т170 - мотор на дойц .
                      Два пъти троши мостовете , кутията я смилаше всяка година .
                      Двигателя не щеше да знае.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

                        Той вече,като гледам го подкарал към турбо. Може и да снимки на друг.

                        Колегата по горе е прав за мазането. Но това той няма май как да го направи. Макар че ако не се лъжа в нашия склад има такива за двигател 238Н.

                        Разпръсквачи 26. за атмосферни двигатели от новите се настройват на 220 атм. , по памет ако не се лъжа.
                        Распръсквачи 261. за турбодвигатели мисля че са на 210 атм.
                        Помпата може да се пипне но не на максимум.

                        Въобще работата е сложна.
                        only 4 x 4,sim AWD

                        Коментар


                        • #13
                          От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

                          колеги понеже мненията ми минават през одобрението на модератор и за това се бавя в дискусията иначе турбото е монтирано и снимките са мои ето клип на трактора от миналата година https://www.youtube.com/watch?v=znixMVtKv88

                          Коментар


                          • #14
                            От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

                            Изобщо става голям филм,който е безпредметен и ще доведе до сакатлъци.Както споменах ямз 236 има достатъчно коне и не може да го умориш на Т-150.Проблемът е,че машината няма скорост заради този туч,който е ограничен от гнп на 1800об.При оригиналния СМД-62 оборотите са 2200,но пък умрелите 150коня не вършат работа.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

                              Имах МТЗ-82, исках да го турбинирам. Оказа се, че ушким еднаквите бутала, съвсем бяха различни. Турбинираните бяха с чело и с още едън допълнителен маслен сегмент. При мазовския двигател не знам как е, нали има Краз-ове с турбо. На МТЗ-то се слагаше и допълнителен вакум на ГНП-то, които управлява турбото, тука как ще става надуването - като при старите Мерцедеси. Каквото "смукне" мотора, това ще "духне" и турбото ли?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X