Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

    Изпратих ти инструкция за помпата. Но сега като размислих при тази ситуация помпата не трябва да се пипа.

    Аз така и не разбрах с какви разпръсквачи работи двигателя - 26. или 261. Чак тогава може да се мисли за помпа.
    only 4 x 4,sim AWD

    Коментар


    • #32
      От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

      А също и с какви бутала си.
      only 4 x 4,sim AWD

      Коментар


      • #33
        От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

        Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
        А също и с какви бутала си.
        От Халумин.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #34
          От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

          Разпръсквачите съм ги сменил и 6-те (старите бяха тотална щета) 261-са, старите също бяха такива.
          От към бутална група всичко си е сток а оттосно разхода нарочно не го споделих защото едва ли ще ми повярвате че със 60л съм минал 200декара.
          Единствено което ме дразни че трактора стана малко шумен явно трябваше да си поиграя повече с генерацията

          Коментар


          • #35
            От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

            Въобще голям математика. Старите разпръсквачи на атмосф. двигател са били за турбо. Уби математиката.

            Забравих да добавя,че допуска между риза и бутало на ЯМЗ турбо е по голям от тези на атмосферните.

            А за буталата - то си има турбо бутало . Което разбира се работи на по голями температури.

            За това попитах какви са буталата.

            Явно са от Халумин.
            only 4 x 4,sim AWD

            Коментар


            • #36
              От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

              Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
              Явно са от Халумин.
              Е,то няма как да са от друг матриал,но турбо изпълнението е със чугунена вложка на компресионният сегмент.Хлабината е ясно,че е по-голяма.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #37
                От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

                Първоначално публикуван от epleired Преглед на мнение
                Разпръсквачите съм ги сменил и 6-те (старите бяха тотална щета) 261-са, старите също бяха такива.
                От към бутална група всичко си е сток а оттосно разхода нарочно не го споделих защото едва ли ще ми повярвате че със 60л съм минал 200декара.
                Единствено което ме дразни че трактора стана малко шумен явно трябваше да си поиграя повече с генерацията
                А какъв е бил разхода преди турбинирането, питам понеже по-горе пишеш, че 200 дка ги минаваш за под 3 часа с 60л нафта. На час идва 20+ литра нафта, същия мотор (ямз236 без турбо) го карам на Е-516, и там харчи 15-16 литра на час, явно по-малко се натоварва на Е-то за да харчи по-малко. Та за това питам преди турбинирането колко е харчил?

                Коментар


                • #38
                  От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

                  Колега dimitar_77 в култивирането преди не съм го засичал(по скоро съм но не е меродавно понеже преди 2години беше много влажна пролетта трактора постоянно буксуваше и тогава разхода беше над литър).Добре де колеги последно има ли разлика в буталата защото имам два каталога от време оно и там пише че са еднакви.Някой ако има снимка на парт.номер или някакъв електронен каталог ако може да съдеиства Поздрави

                  Коментар


                  • #39
                    От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

                    Ето малко по стара информация.
                    Лично моето мнение винаги е било да се заменя риза с бутало комплект. Все пак са събрани по допуск.
                    Буталото за турбо двигатели има прорез, и веднага се познава.
                    http://sds.yaroslavl.ru/texinfo/texinfo6p.html#S3
                    Сега малко се е изменила ситуацията около ЯМЗ. Но в класическите двигатели си е останало почти едно и също.
                    Не говоря за старата цилиндрово бутална група със старите сегменти.

                    При старите сегменти и допуските бяха други.
                    only 4 x 4,sim AWD

                    Коментар


                    • #40
                      От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

                      Първоначално публикуван от epleired Преглед на мнение
                      Колеги култивирането приключи трактора напълно оправда очакванията ми на 2-ра четвърта спокойно си влачи 8 метров култиватор(200 декара падат за под 3 часа!! (на второ минаване)[ATTACH=CONFIG]909505[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]909506[/ATTACH] Поздрави
                      Не знам какво си правил в калта , ако и култивацията ти е като на гумите - ГУБИШ СИ (НИ)ВРЕМЕТО за глупости.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

                        Благодаря на колегата uazik за ценното инфо отново. А относно другия колега не мисля че съм си губил АЗ времето след като слънчогледа ми към днешна дата е поникнал редовно и се развива добре А дали НА ВАС ви губя времето или темата е глупост или пречи нека модератор прецени и ако е така нека я затрие. Горните две снимки ги качих понеже бях останал с убеждението че някой колеги не вярват че проекта е мои итн. Поздрави

                        Коментар


                        • #42
                          От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

                          Сложи снимки и на самото монтиране на турбото.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X