Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

    Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
    На МТЗ-ТО се слагаше и допълнителен вакум на ГНП-то, които управлява турбото, тука как ще става надуването - като при старите Мерцедеси. Каквото "смукне" мотора, това ще "духне" и турбото ли?
    Само където не е вакуум, и не управлява турбината. А за надналягане и "управлява" ГНП - пуска повече нафта като турбото вдигне налягане.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #17
      От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

      То буталата за турбо са с прорез. 238НБ-1004015.
      only 4 x 4,sim AWD

      Коментар


      • #18
        От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

        Колеги сглобих и запалих трактора.

        https://youtu.be/oB2SO9Gywkc

        ще ви държа в течение относно това как се представя с турбото.ако има въпроси питайте.

        Коментар


        • #19
          От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

          Защо не се огледаш за Камазов мотор?"Бързо-оборотен" с 2200 об/м в сравнение с ЯМЗ-то.Здрави,и имат тяга в изобилие.Мисля ,че на К-700 в по-новите модели се слага такъв.

          Коментар


          • #20
            От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
            Защо не се огледаш за Камазов мотор?"Бързо-оборотен" с 2200 об/м в сравнение с ЯМЗ-то.Здрави,и имат тяга в изобилие.Мисля ,че на К-700 в по-новите модели се слага такъв.
            Стария камазов е на 2600об/мин. 2200, чак при версиите с турбини и то не първите. Т.е. шанса за намиране изгоден такъв у нас, клони към нула.
            Атмосферния в сравнение с ЯМЗ, нито е по-здрав, нито с повече тяга. А на К 700 такъв мижав мотор, не са си и помисляли някога да слагат.
            А и автора си е сглобил трактора... за сега(щото без пръскалките на буталата ако много го напъва не е на добре).
            Иначе турбината не е само за ненужно повишаване на максималната мощност, и да се строши трансмисията. Тя принципно повишава КПД на мотора и ако се работи разумно води до икономия на гориво.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #21
              От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

              На мен точно целта ми е да вдигна КПД-то трактора ще си го карам аз откакто изхвърлих недоразомението оригиналната МАЗова радиаторна перка не ми е загрявал повече от 80градуса затова се надявам да държи стария кокал

              Коментар


              • #22
                От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

                С оригиналната Мазова перка грее,много е малка и далече от радиятора.Бях сложил две електрически пред нея,имаше подобрение но в големите жеги се налагаше да изчаквам да охлади.Решението е фланец към тампона на перката и монтиране на оригиналнят вентилатор.Радиятора се смъква от най-долните подложки така,че перката да е във центъра на дифузьора.Върви със опънато на 50% перде,инак няма стопляне.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #23
                  От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  Стария камазов е на 2600об/мин. 2200, чак при версиите с турбини и то не първите. Т.е. шанса за намиране изгоден такъв у нас, клони към нула.
                  Атмосферния в сравнение с ЯМЗ, нито е по-здрав, нито с повече тяга. А на К 700 такъв мижав мотор, не са си и помисляли някога да слагат.
                  А и автора си е сглобил трактора... за сега(щото без пръскалките на буталата ако много го напъва не е на добре).
                  Иначе турбината не е само за ненужно повишаване на максималната мощност, и да се строши трансмисията. Тя принципно повишава КПД на мотора и ако се работи разумно води до икономия на гориво.
                  Дори и "стар" камазов,мисля че е около 200 к.с,и е доста подходящ.Така трактора няма да страда от липса на обороти при операции като транспорт,култивиране,дисковане.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

                    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                    Дори и "стар" камазов,мисля че е около 200 к.с,и е доста подходящ.Така трактора няма да страда от липса на обороти при операции като транспорт,култивиране,дисковане.
                    Той е даже 210 коня на хартия, но при 2600об/мин. Максималния момент е малко по-малък от на 236, и се достига при 1600об/мин, срещу 1200 за 236. Ресурса му е по-малък, не е и по-здрав.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

                      Колеги култивирането приключи трактора напълно оправда очакванията ми на 2-ра четвърта спокойно си влачи 8 метров култиватор(200 декара падат за под 3 часа!! (на второ минаване)Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17434663_1663043727044712_6854980849897142200_o.jpg
Прегледи:1
Размер:154.8 КБ
ID:5749011Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17492969_1663043630378055_2790646887800403419_o.jpg
Прегледи:1
Размер:189.6 КБ
ID:5749012 Поздрави

                      Коментар


                      • #26
                        От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

                        Къде го турбинира?И как?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

                          Колега всичко съм си правил сам с двете ми ръце леви

                          Коментар


                          • #28
                            От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

                            Как му регулира горивото?Турбото от какво е?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

                              турбото е чешко по народност и е от супер маз.колега от форума ми прати данните на помпа от турбо ямз 236,но засега не съм увеличавал порционна гориво поради факта че ме устройва как върви към момента.ще видя как е есента в оран и евентуално тогава ще бутам помпата. иначе нещо интересно ще споделя с вас относно прословутите пръскалки на буталата които естествено при мен липсват.Едни приятели правиха ревизия на тяхното т150к със оригиналния си мотор смд62 мотор и се оказа че при него също липсват (при тях е от 20+ години) а най фрапантното беше че буталата са три по три различни и трактора до последно работеше безупречно. поздрави

                              Коментар


                              • #30
                                От: Т 150 със ЯМЗ 236 ТУРБО

                                Казваш че само си му сложил турбото,оправил си пътищата и до там?
                                Каква разлика виждаш от преди?Разхода как е?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X