Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Струва ли си покупката на БАГЕР ЮМЗ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Струва ли си покупката на БАГЕР ЮМЗ?

    Колеги,някой работил ли е с такъв багер?Струва ли си покупката на такъв?Защо в сравнение с другите багери цената му е толкова ниска?Какви проблеми мога да очаквам?
    "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

  • #2
    До: Струва ли си покупката на БАГЕР ЮМЗ?

    Първоначално публикуван от goran Преглед на мнение
    Колеги,някой работил ли е с такъв багер?Струва ли си покупката на такъв?Защо в сравнение с другите багери цената му е толкова ниска?Какви проблеми мога да очаквам?
    Тракторът е добър и лесен за подръжка.

    Коментар


    • #3
      До: Струва ли си покупката на БАГЕР ЮМЗ?

      Трактора ЮМЗ е добър като машина и се ремонтира лесно.Подръжката му е евтина и непретенциозна.За багерното утсройство не знам как е

      Коментар


      • #4
        До: Струва ли си покупката на БАГЕР ЮМЗ?

        Имахме такъв. От тия-класическите. Беше купен нов от русия. Според мен е добра машинка. По-евтина поддръжка едва ли има. Като изключим нормалните дефекти от некачествена изработка (но това е поправимо), всичко си му е наред. Нашия палеше от половин оборот. Палели сме го и с бутане. По-лесно от кола.

        Всъщност сега се замислям - имахме трактор, със всякакъв прикачен инвентар - багер, "вилици" едни такива (за товарене на скрап го ползвахме), и такава - двойна кофа, дето хваща отгоре, не знам как се казва. Според мен страхотна машинка, и много универсална. И трамвайни релси в София се чистеха с него.

        Не знам дали става дума за същото, ако да - взимай без колебание, стига да не е прекалено амортизиран.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Струва ли си покупката на БАГЕР ЮМЗ?

          Благодаря ви,за бързите и обстойни мнения.Някой дали е ползвал багерната уредба?Стабилна ли е,хидравликата бива ли я?На каква дълбочина може да копае?И какъв му е разхода на час?
          "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

          Коментар


          • #6
            До: Струва ли си покупката на БАГЕР ЮМЗ?

            Първоначално публикуван от goran Преглед на мнение
            Благодаря ви,за бързите и обстойни мнения.Някой дали е ползвал багерната уредба?Стабилна ли е,хидравликата бива ли я?На каква дълбочина може да копае?И какъв му е разхода на час?
            До колкото си спомням за 2 години работа даде дефект само в единия от двата цилиндъра на кофата. Мисля че и съединител сменахме, но това по повод чистенето на трамвайни релси.

            Не е давал сериозни и скъпи дефекти. До колко е стабилен не знам, защото нямам впечатления от друг. За разхода на час не помня, но не мисля че беше нещо кой-знае колко по-голямо от на други подобни.

            Предимството му е че може да се завира на места, дето много други машини не могат, и е универсален. Като сменяхме цилиндъра, беше с някакъв български, така че и с части няма проблем. Обаче това беше преди 5-6 години. Сега как е хавата не знам. Но знам че има български фирми, дето изработват и по поръчка каквото искаш по хидравликата. За съжаление не мога да ти дам конкретни телефони и адреси.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: Струва ли си покупката на БАГЕР ЮМЗ?

              Имам ЮМЗ, обикновен трактор, не е багер, но за разхода-при здраво натоварване(оран, култивиране, дискуване) харчи 5 литра на час. Ако работи като багер, натоварването ще е много по-малко, съответно разхода в порядъка на 2-2.5 литра, може би. То не може да се определи точно, зависи от много фактори.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                До: Струва ли си покупката на БАГЕР ЮМЗ?

                И аз баш за същото говоря. И нашия беше трактор, със закачена на него устоновка за багер. С 3 вида кофи. Отпред с гребло. Като чистехме сняг му закачаха и четки.

                Изобщо за цената си е добра универсална машинка според мен. Пък и по мои впечатления има и доста работа напоследък за такива машинки, така че със сигурност няма да седи неизползвана.

                Нашия след като го продадохме (там разни роднински истории - ей, да знаете с роднини бизнес не се прави!) години след това все ни питаха дали не можем да свършим това-онова.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: Струва ли си покупката на БАГЕР ЮМЗ?

                  Някой знае ли кой се занимава с подръжка на БАГЕРИ ЮМЗ в София???
                  "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

                  Коментар


                  • #10
                    До: Струва ли си покупката на БАГЕР ЮМЗ?

                    На Ботевградско шосе, зад сградата на бившия "Автокам" /там са и Юнг и една бензиностанция, която беше Петрол, а сега е OMV/. Там ремонтират всякаква тежка транспортна техника. Не съм се ползвал от услугите им, но съм виждал какво представлява базата им.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Струва ли си покупката на БАГЕР ЮМЗ?

                      Първоначално публикуван от goran Преглед на мнение
                      Колеги,някой работил ли е с такъв багер?Струва ли си покупката на такъв?Защо в сравнение с другите багери цената му е толкова ниска?Какви проблеми мога да очаквам?
                      Багера е добър . аз имам такъв и искам да го продам или да го разменя за трактор .

                      Коментар


                      • #12
                        До: Струва ли си покупката на БАГЕР ЮМЗ?

                        Че то не е ли трактор, със закачен багер? Нашия беше така. Просто откачаш багера, като не ти трябва.

                        Или има и други разновдности?
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Струва ли си покупката на БАГЕР ЮМЗ?

                          Първоначално публикуван от xset Преглед на мнение
                          Багера е добър . аз имам такъв и искам да го продам или да го разменя за трактор .
                          Снимки,цена и ......
                          Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

                          Коментар


                          • #14
                            До: Струва ли си покупката на БАГЕР ЮМЗ?

                            Здравей,колега,аз имам такъв багер.Разхода на гориво при мен е 5-6 литра на час/аз не съм професионалист,сам си работя /;с багерното устройство нямам никакви проблеми/при люлеене сменяш или ремонтираш разпределителя и готово/Продават се семеринги,маслообирачи ,О-пръстени -не са скъпи.Моя багер е със "фадрома" и това вече е сериозен проблем -къса е оста на кормилната кутия/причината е елементарна-трактора не е пригоден да носи товар отпред/. Като цяло не е много стабилен ,склонен е да се обръща / свиква се/. Колко дълбоко копае не знам -не съм мерил

                            Коментар


                            • #15
                              До: Струва ли си покупката на БАГЕР ЮМЗ?

                              ЮМЗ багер има поне с три Багерни устройства.

                              Примерно Каварна - т.е. Българска и т.н.

                              Просто помагам.

                              Може да говорите за различни багерни устройства.

                              Иначе багерчето е добро.
                              only 4 x 4,sim AWD

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X