Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде е най-добре да си направим Каско?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде е най-добре да си направим Каско?

    Най накрая се случва да си взема джип който няма забележки по боята иии планирам да се възползвам от това и да му изпраскам едно каско. Обаче...тук идва голямата ми чуденка. Четох какви ли не теми из нета в които се обсъждат коректни и некоректни застрахователи, следствие на което добих преддстава къде не е хубаво да се застраховам. Тук обаче се интересувам - коя застраховка ми е най-изгодно финансово да направя? Ще се радвам да споделите мнение, като се надявам да не се превръща в рекламна тема от хора които са се регистрирали тук в деня на пускане на това съобщение

    За предния джип (който имаше доста козметични забележки) използвах някакъв икономичен пакет на Булстрад който обаче покрива до 4000лв премия. Така и не съм се възползвал от услугите им и не знам как плащат за такива бюджетни каскота, но мой приятел си застраховаа 124-ката и един път направо смешните 30лв за боя на калник му дадоха. Но втория - за смяна на врата + боя 480. Но очевидно каско на 4000лв застрахователна стойност при по-читав джип не си заслужава.

    И сега голямото дърво - гледай обикновените каскота на някои компани са най-дебели за коли от 7 до 13 годишна възраст. Близо 7% върху застрахователната стойност на година. По някакви каско калкулатори намирам и фирми които ми обявяват 5%...но на място сигурно ще се окаже друго яче.

    Та молбата ми е - споделете мнения и впечатения - къде застраховате джиповете си и доволни/недоволни ли сте. За да знам къде да изпраскам моето.

    Благодаря предварително
    ....!

  • #2
    От: Къде е най-добре да си направим Каско?

    За каското е най важно да си изберете доверен най добре познат брокер.
    Най малкото той ще ви запознае добре с практиките на всички застрахователи.
    Аз съм застрахован към ОЗК и съм доволен и откъм годишна премия и откъм обслужване на щети - в доверен сервиз без да плащам нищо, но се касае за 5 годишен автомобил.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Къде е най-добре да си направим Каско?

      Имам страхотната брокерка, която ползваме от надд 10 години...но тя обслужва само една застрахователна компания. А ми се ще във време на конкурентен пазар, да видя и останалите предложения, за да избера най-доброто.
      ....!

      Коментар


      • #4
        От: Къде е най-добре да си направим Каско?

        Аз винаги избрам Каско с право на доверен сервиз и досега не съм имал проблеми, пу пу пу. Последно избрах компания, която не държи на задължителни огледи и маркирания при следващо подновяване на полицата. Беше ми омръзнало да ходя за неспешни ремонти по сервизи за незначителни щети, такива който само аз си знам, но и застрахователя ще отбележи при подновяване на Каското и не дай си боже нещо да се случи, всички знаем за какво иде реч. Не е най-ниската цена, но крайния резултат ме устройва.

        Коментар


        • #5
          От: Къде е най-добре да си направим Каско?

          На джипа съм с каското на Булстрад с премия 4000 лв. Не ми се е налагало да го използвам. Причината да застраховам джипа там е, че преди 2 години, когато беше голямата градушка в София, имах кола със същото каско и ми изплатиха над 700 лв за щети. А дори нямах счупено стъкло, само огънати ламарини. На мой колега, със същата кола и същите щети и каско от Армеец му изплатиха 500 лв. Разликата в застраховките беше, че моята е 150 лв, а неговата 350 лв.

          Поздрави
          Николай Савов
          Опел Фронтера А КБ, 2.0
          +359885 07 00 92

          Коментар


          • #6
            От: Къде е най-добре да си направим Каско?

            С приятели също сме коментирали въпроса с доверения сервиз. Като и тук има едно "но" което е условност. В единия случай ти дават пари по експертна оценка и ти сам си избираш къде, кога и за колко време (според договорката ти) ще ти оправят колата. Но не се знае парите които ти дават, ще покрият ли щетата. Макар и рядко но се случва и да останат.
            При доверения сервиз - само си закарваш колата, нито ще ти останат пари, нито ще доплащаш. Но гаранция ли е това, че ще ти направят качествено колата там и можеш ли след това да се разправяш със сервиза. На мой колега чисто ново Пежо 308 комби, заради паркинг щета отиде в доверен сервиз (в случая официалния) да му боядисат бронята. Предопредих го, че колата е сребърна и има шанс да се разминава цвета. Да гледа внимателно когато я взима. Оказа се, че разликата ще я види и слепец.
            ....!

            Коментар


            • #7
              От: Къде е най-добре да си направим Каско?

              За да се възползуваш от "конкурентния пазар", божурище, трябва да имаш един минимум от познания върху основни неща в тази материя. Разбирам от въпросите ти, че този минимум ти липсва, та ще се пробвам, съвсееееем отгоре- отгоре.
              Трябва да избереш, дали търсиш "...коя застраховка ми е най-изгодно финансово да направя?", което обикновено води до "...един път направо смешните 30лв за боя на калник му дадоха." или търсиш добри покрития при евентуална щета. Ако имаш 2000 лв. застрахователна стойност, това ще рече, че при тотална щета, ще вземеш 2000 лв. За боядисването на един калник, в този случай, може да ти дадат и 15 лв, нищо че в доверен сервиз (на тия калкулаторите им ползуват Математика, непозната в другите области) могат да ти вземат 300 лв.
              Ползуването на обезщетения ти се отразява в досието на автомобила и на следващата година можеш да останеш изненадан от застрахователната премия.
              Първата застраховка се прави след щателен оглед, снимки и протокол. Важно е какво пише в протокола. Например: имаш незначителна люспичка в ъгъла на предното стъкло, не ти пречи, но влиза в протокола. Утре, предния камион ти хвърля камъче и ти прави по- голяма беля, точно по средата на стъклото, която вече пречи. Мииии, може и да не ти признаят щета.
              Материята е обширна, застрахователите отдавна излязоха от ролята на камили и се пазят да понасят щети, някои дават добри условия, но опреш ли до обезщетения те правят на маймуна от писане, огледи и оценка... Наистина е мноооого дълго за обяснение. Казвам го като ползвател.
              Ако някой ти каже - отивай в Алианц, или Дженерали, или ДСК, или Булстрад, или... няма значение къде, просто ти дава едностранчиво мнение, единствено от собствен опит. Трябва с добър брокер да си направиш консултация, да кажеш какво те интересува, да направите план "За да знаеш къде да изпраскаш твоето". Просто, за целта трябва да знаеш какво искаш, а на мен не ми стана много ясно от въпроса ти.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #8
                От: Къде е най-добре да си направим Каско?

                Първоначално публикуван от bojurishte Преглед на мнение
                С приятели също сме коментирали въпроса с доверения сервиз. Като и тук има едно "но" което е условност. В единия случай ти дават пари по експертна оценка и ти сам си избираш къде, кога и за колко време (според договорката ти) ще ти оправят колата. Но не се знае парите които ти дават, ще покрият ли щетата. Макар и рядко но се случва и да останат.
                При доверения сервиз - само си закарваш колата, нито ще ти останат пари, нито ще доплащаш. Но гаранция ли е това, че ще ти направят качествено колата там и можеш ли след това да се разправяш със сервиза. На мой колега чисто ново Пежо 308 комби, заради паркинг щета отиде в доверен сервиз (в случая официалния) да му боядисат бронята. Предопредих го, че колата е сребърна и има шанс да се разминава цвета. Да гледа внимателно когато я взима. Оказа се, че разликата ще я види и слепец.
                Изводът е , че не е свършена коректно работата.От довереният .Отива при застрахователя и си подава рекламация.Застрхователят да се оправя , кой ще му изпълнява услугите качествено.
                Ако не може да я свърши работата го подаваш в съда , избираш си изпълнение на повредата и си плаща.После ти се оправяш с избрания.
                Тука така работи схемата.И никой не може да си позволи да губи клиенти.
                Научава се да си стои на приказките.
                Клиент , какъвто и да било , но си плаща.
                А ти си му платил вече на застрахователя и можеш да си назначиш даже и експертиза , ако цветоусещанет ви се разминава.:
                Последно редактирано от jeko47; 11-11-16, 12:07.
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #9
                  От: Къде е най-добре да си направим Каско?

                  Четири годишна Каптива.Заблеяна шОферка се спира странично в предната броня.
                  Наглеците от Алианц взеха 90 лева /50% от материалите за боядисването/че на бронята имало миниатюрно обелено петънце от преди удара.
                  Скоро след това изтече застраховката и следващите 1000 лева отидоха при други...
                  ........................
                  Иван Маринов
                  CRF 250 X
                  Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Къде е най-добре да си направим Каско?

                    Заблеяната шоферка нямаше ли ГО? Или изкавалерства, ползувайки си каското?
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Къде е най-добре да си направим Каско?

                      В Дженерали ми изплатиха 300 лв за 2 срязани от нож гуми и агитирам всички мои приятели за там 100% Питайте ,като сключвате каско,дали ще Ви изплатят за такъв проблем. Вярвайте ми НЯМА.
                      Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Къде е най-добре да си направим Каско?

                        Дженерали е една от доста, м-м-м-м-м, гъвкавите компании, по отношение на застрахователна стойност и видове обезщетения. Швакето, много- много не го гледат. Много е важно, да отидеш с ясна концепция (при тях, а и при когото и да било) какво искаш. Няма компания, която да ти даде срещу 50 лв. застрахователна премия, 300 лв. за щета по предна броня, примерно.
                        Те, тая основна концепция не ми стана ясна от първия пост. Доколкото разбрах, повод за размислите е хубавата боя... ако ще се прави каско за нея и колата ще излиза от гаража, трябват високи вноски, а не "финансово изгодни предложения".
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Къде е най-добре да си направим Каско?

                          И каква е техниката дето е обект на застраховане? Застрахователи разни, условия разни. Всичко е въпрос на конкретика.
                          Визирам частични щети, тотална щета и кражба грабеж.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Къде е най-добре да си направим Каско?

                            Дженерали... от около 8 години ползвам услугите им за двете семейни возила и до сега не е имало никакъв проблем със срокове за изплащане, експертиза и бюрокрация.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Къде е най-добре да си направим Каско?

                              Аз само ще те посъветвам да си четеш общите условия и да задаваш въпроси. И да не тръгваш с нашенската нагласа, че даваш едни пари за каско и ако не си ги вземеш в рамките на годината под формата на щети "на паркинг" си се прееб@л. В такъв случай не си прави каско.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X