Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с китайско АТВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с китайско АТВ

    Здравейте колеги ,пиша от името на един мой приятел,който има проблем с АТВ-то си (Aeon Aerо 250).
    Проблема е ,че иска да свали задната вилка ,която му носи задната ос,самата вилка е хваната с един дълъг болт ,който не може да избием,не вижда да има осигуровка ,не е на резба ,защото въртяхме поне 20 минути,пръскахме с ВД , накря блъскахме с чук и дървено трупче и пак не мръдна,дали трябва да се нагрее вие ще кажете,аз мисля ,че самия болт се е изкривил и за това не можем да я извадим,прикачам снимки за да дадете вашите мнения.

    Извинявам се ,че качвам снимки чрез друг сайт ,но от форума ми дава грешка.







    Последно редактирано от DeffenssoR; 10-11-16, 17:48.

  • #2
    От: Проблем с китайско АТВ

    Хубава снимка но да беше оградил болта за който питаш. Иначе според мен няма вариант да е само набита оста. Зонгшен 200 и Шинерай 250 съм рзглобявал из основи и до колкото си спомням задната ос се държеше от есин метален кожух в който са лагерите на задната ос и трябва да се гресира редовно. А носача (ако така се казва се държеше на един дълъг болт минаваш през рамката и носача. Там имаше и едни проблемни втулки, които се износват и АТВ-то при подаване на газ започва да дърпа в ляво или дясно според това от коя страна му е веригата

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с китайско АТВ

      Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
      Хубава снимка но да беше оградил болта за който питаш. Иначе според мен няма вариант да е само набита оста. Зонгшен 200 и Шинерай 250 съм рзглобявал из основи и до колкото си спомням задната ос се държеше от есин метален кожух в който са лагерите на задната ос и трябва да се гресира редовно. А носача (ако така се казва се държеше на един дълъг болт минаваш през рамката и носача. Там имаше и едни проблемни втулки, които се износват и АТВ-то при подаване на газ започва да дърпа в ляво или дясно според това от коя страна му е веригата
      Колега грешката е моя ,че не оградих болта ,но на втората и третата снимка се вижда добре ,то друг няма,даже съм го развил и оставил за да чукам с трупчето по него,иначе не говоря за кожуха с лагерите ,него го свалихме ,говоря за целия носач ,точно този за ,който говориш с разбитите втулки и този е така и ходи наляво надясно,то това е поправимо с едни по хубави втулки,но не можем да го избием тоя болт,а не смеем да вземем големия чук докато не се уверим напълно ,че иска само груба сила.

      Ето снимка за да стане по-ясно.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с китайско АТВ

        А може и да не успееш да го извадиш дори и с много чукане, такъв болт го в вадихме с шлаифа и после стугар ни го прави , пробвай с горелка!

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с китайско АТВ

          Трябва да излезне сравнително лесно но трябва да го освободите от напрежението. Разкачете задния амортисьор, подпрете АТВ-то някъде по средата да е стабилно. След това един да бие с чука а друг да движи задната ос на горе на долу , за да намерите къде ще освободи и тръгне да излиза. Като излезне моя съвет е нови втулки от полиамид или някаква друга техническа пластмаса устойчива на износване, и нов болт или с поръчка от магазините за крепежни елементи и няколко дена чакане или на стругар. При стугаря ще стане веднага но цената ще е доста по висока от тази на готово болт. Важното е обаче местата където втулките лягат на болта да няма резба а да е гладък

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X