Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регистрация на мотопед след покупка и евентуална глоба?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Регистрация на мотопед след покупка и евентуална глоба?

    Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
    ...
    Целия проблем идва от там, че продавача живее тук в Австрия. Моторчето е продобито след женитбата и трябва някаква специална декларация (така той ми обясни) да се прави при нотариус.
    ....
    Така почни та да ти бъде обяснено. В договора (който не трябва да е нотариално заверен) трябва да фигурира И съпругата, като продавач! Ако на някой му се заяжда (в съответният КАТ) спокойно ще те прати при нотариус (заради нотариално завереното пълномощно). Напишете си един обикновен договор (има бланка из интернетЪТ), собственикът и съпругата да ти продадът.мотопеда, дай едно копие в съответното ОДМВР, вземи си един входящ номер и след това го регистрирай точно когато си пожелаеш. В съответната данъчна служба пак така. Договорът е документ за собственост, а не талонът!
    Декларация от съпругата не е необходима (еле па и с нотариална заверка). В договора (както писах) трябва да фигурира И тя, като продавач.

    п.п. И стига разводнявахте темата с глупости плийззз, а прочетете някой ред в закона. От ЗДвП примерно.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #17
      От: Регистрация на мотопед след покупка и евентуална глоба?

      Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
      Иване , наистина не знаех ,че за педалетка е нужна регистрация . Над 50 кубика ли е ,че искат ? Я обясни след като си запознат. Това нещо пък хич нямаше да си играя да го регистрирам(освен ако не правя обиколка на света с него ). Понякога тука в Бг се правим на по- големи католици и от папата. Като гледам в Гърция какво става ......масово си карат без номера такива малки моторчета.
      Емо, ти нали имаш шофьорска книжка, значи трябва да си чел ЗДП.
      Там пише, че само велосипеди с ДОПЪЛНИТЕЛНО МОНТИРАН двигател не подлежат на регистрация и не изискват шофьорска книжка.

      Коментар


      • #18
        От: Регистрация на мотопед след покупка и евентуална глоба?

        Мартине , не ти трябва помощ от форума.Толкова ли нямаш някой познат от врачанските джамбази , като оди по опашките да ти "придвижи" документите.Они са убави момчета , повечето.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #19
          От: Регистрация на мотопед след покупка и евентуална глоба?

          Mинах онзи ден по следния начин.Първия ден отидох в15,40 часа на първо гише и до 16.20 бяха ми написали заявление за смяна на собственост и си тръгнах.На другия ден осъмнах на канала 8,10 и8,40 бях минал пръв(работят от 8,30).После веднага на 2ро гише и в 9,45 бях с талон в ръка,заедно с фиш за двадесет лева за забавена регистрация.
          Поздрави на всички врачани!
          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
          Враца

          Коментар


          • #20
            От: Регистрация на мотопед след покупка и евентуална глоба?

            Ако е 20лв глобата, ще го преживея (някак си)
            Благодаря за отговорите!
            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

            Коментар


            • #21
              От: Регистрация на мотопед след покупка и евентуална глоба?

              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
              Живота ако види темата , страшно ще стане , дано не види педалите. Относно регистрацията , вариант три , стария собственик / твой приятел/ ти прави нов договор с нужната дата.
              Не се притеснявай всичко е точно,те повечето модератори във форума не могат да различат карбуратор от акумулатор,ти искаш да направят разлика от педалетка и ендуро.

              Коментар


              • #22
                От: Регистрация на мотопед след покупка и евентуална глоба?

                Те някои участници не могат да изкарат 6 месеца без бан...

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X