Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Pajero 2002 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за Pajero 2002 г.

    Здравейте

    имам желание да си закупя Pajero след 2000 година примерно такова : Натиснете снимката за да я уголемите

Име:maxresdefault.jpg
Прегледи:1
Размер:96.9 КБ
ID:6123500
    или Pajero Sport , немога да разбера каква е разликата между тях ??? какво ще кажете , употребата ще е повече любителска колкото да може да се отиде някъде на някоя поляна за пикник и за зимата да е проходим. Не вярвам да го вкарам в кал до фаровете
    какво мислите като цяло ?

    Благодаря предварително

  • #2
    От: Мнения за Pajero 2002 г.

    Паджеро и Паджеро Спорт са две съвсем различни коли с объркващо еднакви имена. Спорта е пикапа, Л200, с каросерия на джип. Съответно е на рама и поне аз не съм попадал на спорт със супер селект. Т.е. Спорта е парт тайм само и на рама. Паджерото от тия години вече няма рама но е масово със супер селект раздатка, т.е. фул тайм. Ако ще караш повече по шосе това е доста по-удобно.

    Коментар


    • #3
      От: Мнения за Pajero 2002 г.

      Извинявам се за незнанието , но Паджеро Спорт 2002 не е ли това : Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pajero sport 2002.jpg
Прегледи:1
Размер:56.9 КБ
ID:5734341 това не е пикап .
      Значи до колкото разбрах Пажеро Спорт е по проходимо.
      и пак се извинявам , но може ли да разясниш какво означава да е на рама , да е супер селект ( доколкото разбирам означава че е постоянно 4х4 или ??? )

      Коментар


      • #4
        От: Мнения за Pajero 2002 г.

        Първоначално публикуван от krasimirrusev90 Преглед на мнение
        Извинявам се за незнанието , но Паджеро Спорт 2002 не е ли това : това не е пикап .
        Значи до колкото разбрах Пажеро Спорт е по проходимо.
        и пак се извинявам , но може ли да разясниш какво означава да е на рама , да е супер селект ( доколкото разбирам означава че е постоянно 4х4 или ??? )
        Моя е горе-долу същият (99та), най-важното е 4х4-то, не можеш да включваш на 4х4 на твърди повърхности, скоростната кутия на повечето е EasySelect, за офроъд става, по много кофти пътища съм минавал само с едни АТ гуми. Но ако искаш да си караш спокойно на мокър асфалт или лек сняг, не ти върши работа, за това ти трябва фул тайм 4х4 (СуперСелект). Аз моето 4х4 го пускам само на обилен сняг, кал или много стръмен наклон.
        Друго за Спорта важно е че по-малкият дизелов двигател е тромав, но ако не си състезател не е проблем.

        Коментар


        • #5
          От: Мнения за Pajero 2002 г.

          В допълнение- "здравината" на Паджеро 3 е пословична. Май само Фрийлендъра се чупи повече от него. Ако бях аз, щях да търся Паджеро Спорт. Има ги и с адски тромавия и харчещ дизелов 2.5 99к.с. 4D56 мотор. Паджерото ми, хем късо, беше с такъв и нищо добро не се сещам за него. Ускорението и поддържането на нормална скорост си бяха мъка. Та, ако е Спорт, по-добре избягвай тоя мотор.
          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
          Toyota Land Cruiser KDJ 125

          Коментар


          • #6
            От: Мнения за Pajero 2002 г.

            Колега,от въпросите,които задаваш стова ясно,че трябва доста да почетеш из форумите,за да разбереш разликата между П3 и Пспорт.Аз карам П3 и не искам да влизам в спорове кое колко е здраво,как върви и колко харчи. Само ще кажа,че преди него карах П2 2,5 и не виждам и една причина да се върна на зад. И като вървене и като разход на гориво и като сравня автомата на едното и другото. А като търсих какво да купя извадих касмет,защото много харесвах Паджеро спорт (3,0 бензин),но не знаех,че не е супер селект. А джип ако не можеж да го караш 4х4 на мокар асфалт,защо ти е това 4х4 след като с по-калпави гуми на всяко подаване на газ ще се поднася. Събери повече инфо,пробвай едното и другото и най-важното-слушай мнения от хора,които имат и карат съответната машина,а не от хора,които нещо са чули от някаде или някой нещо им е казал,защото го е чул от някаде. Касмет !
            Последно редактирано от Biser Savov; 10-11-16, 23:10.

            Коментар


            • #7
              От: Мнения за Pajero 2002 г.

              Първоначално публикуван от krasimirrusev90 Преглед на мнение
              Извинявам се за незнанието , но Паджеро Спорт 2002 не е ли това : [ATTACH=CONFIG]890311[/ATTACH] това не е пикап .
              Значи до колкото разбрах Пажеро Спорт е по проходимо.
              и пак се извинявам , но може ли да разясниш какво означава да е на рама , да е супер селект ( доколкото разбирам означава че е постоянно 4х4 или ??? )
              Аз и не съм казвал че е пикап. Каросерията е на джип. Под каросерията е 1:1 пикапа. С автомобил на рама такива неща лесно се правят предвид че двигателя и окачването са монтирани на рамата а купето е захванато върху нея. Лесно се слага друго купе на същата рама със същия двигател и окачване, колата отдолу си остава съвсем същата.

              Супер селекта дава възможност за постоянно 4х4 да.

              Коментар


              • #8
                От: Мнения за Pajero 2002 г.

                Това от снимката е "Монтеро" за американския пазар и се предлага там до 2005г. Нивата на оборудване са XLS Limeted, 20th Anniversary. Предлагат се 2 двигателя 3.5 и 3.8, като за предпочитане е 3.8 в Limited версията. С подходящи гуми за по-леки разходки стига на всякъде. И аз гледах американски, но светеше чека на раздатката и се отказах, след това взех модел произведен за Европа.
                Поздрави и успех с покупката!

                Коментар


                • #9
                  От: Мнения за Pajero 2002 г.

                  Първоначално публикуван от Biser Savov Преглед на мнение
                  ..... и най-важното-слушай мнения от хора,които имат и карат съответната машина,а не от хора,които нещо са чули от някаде или някой нещо им е казал,защото го е чул от някаде. Касмет !
                  ...или от хора ,които всеки ден се сблъскват с такива машини.......

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнения за Pajero 2002 г.

                    Първоначално публикуван от chasovnik Преглед на мнение
                    Това от снимката е "Монтеро" за американския пазар и се предлага там до 2005г. Нивата на оборудване са XLS Limeted, 20th Anniversary. Предлагат се 2 двигателя 3.5 и 3.8, като за предпочитане е 3.8 в Limited версията. С подходящи гуми за по-леки разходки стига на всякъде. И аз гледах американски, но светеше чека на раздатката и се отказах, след това взех модел произведен за Европа.
                    Поздрави и успех с покупката!
                    ...трябваше да вземеш 3.8-та,нищо ,че чека светел.....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнения за Pajero 2002 г.

                      Първоначално публикуван от DJ Tymbi Преглед на мнение
                      ...или от хора ,които всеки ден се сблъскват с такива машини.......
                      А това е най добрия вариант.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнения за Pajero 2002 г.

                        Колега, за да съм в помощ: по-нагоре някой беше писал, че П3 са кекави - абсолютно не е вярно! В момента жената кара П3 2002-ра, с уж трошливия 2,5ТДИ 116 коня. Купих го октомври 2010-та. Къса база е. До момента тоя джип не е мръднал!! Тук четох, че тоя двигател е гола-вода, ами може, но опитът ми само с една машина сочи, че не е така, а точно обратното! Супер селекта е супер, както и това, че П3 е с по-голяма широта вътре. Парното му също е супер. Поздрави! Качи се и тествай и сам ще се убедиш кое е за теб!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнения за Pajero 2002 г.

                          Първоначално публикуван от ф-008 Преглед на мнение
                          Колега, за да съм в помощ: по-нагоре някой беше писал, че П3 са кекави - абсолютно не е вярно! В момента жената кара П3 2002-ра, с уж трошливия 2,5ТДИ 116 коня. Купих го октомври 2010-та. Къса база е. До момента тоя джип не е мръднал!! Тук четох, че тоя двигател е гола-вода, ами може, но опитът ми само с една машина сочи, че не е така, а точно обратното! Супер селекта е супер, както и това, че П3 е с по-голяма широта вътре. Парното му също е супер. Поздрави! Качи се и тествай и сам ще се убедиш кое е за теб!
                          .....бе трошлив си е, в момента правя едно , на което сменяме 4-ти блок.......1-ия спукан, дай втори - и той спукан, дай трети, уж всичко точно, ок и т.н. ....и тъкмо да го събираме и хопа......изненада, и той спукан, но пукнатината едва се вижда......

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X