Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маслена помпа Kymco ZX50

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Маслена помпа Kymco ZX50

    Здравейте,
    Имам скутер Kymco ZX50 2 - тактов, преди 4000 км. му правих ремонт на двигателя(смяна на бутало,сегменти и шлайф на цилиндъра). До тогава двигателя се захранваше с гориво-въздушна смес разделно. По препоръка на майстора започнах да смесвам бензина с маслото в съотношение 1л/20-25 гр. От скоро обаче се появи едно свистене и като загрее двигателя направо спира. Въпроса ми е тъй като не ползвам системата за разделно мазане, възможно ли е маслената помпа да затяга от това, че работи на сухо и от там да се получава свистенето?

  • #2
    От: Маслена помпа Kymco ZX50

    Възможно е.

    Аз поне тази препоръка винаги съм я разбирал като да сложа масло И в бензина, не само в бензина.

    Коментар


    • #3
      От: Маслена помпа Kymco ZX50

      А защо не я махна при положение че няма да се ползва. Може и да я напълниш малко да си работи и маркуча пак да вкарва в казанчето.

      Коментар


      • #4
        От: Маслена помпа Kymco ZX50

        Първоначално публикуван от segura Преглед на мнение
        Здравейте,
        Имам скутер Kymco ZX50 2 - тактов, преди 4000 км. му правих ремонт на двигателя(смяна на бутало,сегменти и шлайф на цилиндъра). До тогава двигателя се захранваше с гориво-въздушна смес разделно. По препоръка на майстора започнах да смесвам бензина с маслото в съотношение 1л/20-25 гр. От скоро обаче се появи едно свистене и като загрее двигателя направо спира. Въпроса ми е тъй като не ползвам системата за разделно мазане, възможно ли е маслената помпа да затяга от това, че работи на сухо и от там да се получава свистенето?
        Не , буталото ти затяга .

        Коментар


        • #5
          От: Маслена помпа Kymco ZX50

          И според мен затяга буталото, шлайфиста не е оставил необходимия допуск.....Като загрее мотора, буталото се разширява и блокира в цилиндъра.....Разработка трябва.......

          Коментар


          • #6
            От: Маслена помпа Kymco ZX50

            Затяга ли буталото - никаква разработка не помага .

            Коментар


            • #7
              От: Маслена помпа Kymco ZX50

              4000 км съм изминал след ремонта! Ще сложа малко масло в резервоара на маслото и ще видя какво ще се получи.

              Коментар


              • #8
                От: Маслена помпа Kymco ZX50

                Да не би да прегрява , с какво охлаждане е това , ако е водно , има ли охлаждаща течност? Върви ли нормално преди да се появи свистенето? Най-добре не го карай , а намери някой да го погледне.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #9
                  От: Маслена помпа Kymco ZX50

                  Тези 4000 км съм ги изпуснал . Иска направление и доктор .

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X