Обява

Свий
Няма добавени обяви.

yamaha xt 600 43f - втулка на кик стартера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • yamaha xt 600 43f - втулка на кик стартера

    Здравейте колеги , имам питане за това как мога да изкарам втулка , която е доста изядена от вала. Намира се в десния капак на двигателя. Въпросът ми е някой може ли да ми каже как да я изкарам ( опитах но без успех). Капака е месингов , а втулката - не зная.
    Ето и снимки:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14962475_887971478006519_314664890_n.jpg
Прегледи:1
Размер:68.3 КБ
ID:6122458

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14971205_887971484673185_144912401_n.jpg
Прегледи:1
Размер:73.1 КБ
ID:6122459

    Благодаря!

    П.с Имам питане и за електрониката, ако някой има идея от токове, моля да пише и той

  • #2
    От: yamaha xt 600 43f - втулка на кик стартера

    Капака не е от месинг , а от алуминиева сплав. Ако тази втулка се вади , трябва да стане с нагряване , но избиването става с правилният инструмент и по правилният начин , а не така както си почнал. Другият вариант е да се разшири отвора на фреза ,до нужния размер за набиване на новата втулка. А нова втулка имаш ли?
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: yamaha xt 600 43f - втулка на кик стартера

      Не, мислех да премеря вала, и по него да направя новата. А може ли подсказване кой е правилния инструмент за изпиване на такава втулка?
      П.с. мислил съм вариант дали не е възможно да направя резба с метчик и да навия болт, но проблема е, че вече втулката е елипсовидна (видимо на око)
      + Когато нагрявам, трябва ли да следва рязко охлаждане?
      Благодаря за отговорите!

      Sent from my LG-X150 using Tapatalk

      Коментар


      • #4
        От: yamaha xt 600 43f - втулка на кик стартера

        Капакът е магнезиев, пише на него. По спомен не би трябвало да има втулка, но може и да греша. Втулка от този тип се вади с винтово приспособление. Ако няма втулка, трябва да се разстърже на фреза, както е споделил motor men, и да се запресова втулка , за предпочитане изработена от бронз. Ако ти се струва сложно, имам опит във възстановяване на подобни детайли. Относно електрическата част задай конкретен въпрос.
        Gnome Rhone AX2 800 1938
        Yamaha XT600Z 1VJ 1986
        Husqvarna Te 510 1989
        Argvmentvm ad novitatem

        Коментар


        • #5
          От: yamaha xt 600 43f - втулка на кик стартера

          Заводският капак втулка и според мен няма или поне не съм забелязал до сега . Левият капак на запалването със сигурност е магнезиев .

          Коментар


          • #6
            От: yamaha xt 600 43f - втулка на кик стартера

            Колеги, магнезиев е капака - на него си го пише. Ако няма втулка, как са оцветени видимо в различен цвят, дори и на едната калпава снимка се вижда. Винтово присппсобление е ясно че нямам, приемам всякаква помощ. За фреза по-мога да намеря нещо, но не е ли по-добре първо да се пробва да се извади "евентуалната" втулка с гореспоменатия уред?
            П.с. вече втори отговор публикувам и нещо не ми излизат съобщенията...

            Sent from my LG-X150 using Tapatalk

            Коментар


            • #7
              От: yamaha xt 600 43f - втулка на кик стартера

              Надписа магнезий означава , че има съдържание на магнезий в самата сплав. На едната снимка се вижда разлика в цвета с очертанията на втулка , възможно е да е и някаква термична обработка. Това може да се провери като се пилне с една пиличка. Аз затова попитах дали има нова втулка , защото ако се продава , значи се сменя.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #8
                От: yamaha xt 600 43f - втулка на кик стартера

                Когато мина с нокът има каналче между "двата цвята" по това съдя че са 2 различни елемента, следователно и мисля че е втулка. В ръководството не можах да видя такъв елемент, може и някой да го е майсторил , но вече му е време , понеже там има теч, просто луфта е прекалено голям, за да може семеринга да го уплътни.
                Благодаря за отговорите !

                Коментар


                • #9
                  От: yamaha xt 600 43f - втулка на кик стартера

                  Първоначално публикуван от Djabawabadza Преглед на мнение
                  Когато мина с нокът има каналче между "двата цвята" по това съдя че са 2 различни елемента, следователно и мисля че е втулка. В ръководството не можах да видя такъв елемент, може и някой да го е майсторил , но вече му е време , понеже там има теч, просто луфта е прекалено голям, за да може семеринга да го уплътни.
                  Благодаря за отговорите !
                  Голем си бре ей,сложи магнит и ще разбереш че втулка няма,защото не е и нужна,какво като има елипса,тя е без значение,затова отвън има семер,сменя се само той.

                  Коментар


                  • #10
                    От: yamaha xt 600 43f - втулка на кик стартера

                    Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                    Голем си бре ей,сложи магнит и ще разбереш че втулка няма,защото не е и нужна,какво като има елипса,тя е без значение,затова отвън има семер,сменя се само той.
                    Не знам дали съм голям, но луфта който се получава е прекакено голям за да може семеринга да се справи, като казвам елипса, нямам предвид няколко десети разминаване а милиметри. Сега започвам да сглобявам от едната страна, скоро ще стигна и до капака, колегата по-горе предложи помощ и ще се възползвам. Когато има прогрес ще направя пост със снимки и това което се е случило.
                    Благодаря за отговора.

                    П.с. Ще помоля за по-малко емоционални и повече технически насочени мнения, Благодаря!

                    Sent from my LG-X150 using Tapatalk

                    Коментар


                    • #11
                      От: yamaha xt 600 43f - втулка на кик стартера

                      Обещах да обновя темата, ето го и извода: поради неясни причини е поставена шайба, която е направила въпросното затъмняване на капака (да това което твърдях че е втулка не е било такова). Съответно също по неясни причини самия капак се е деформирал и е създал прекалено голям луфт за вала на кик стартера. Решението бе да се изпилят и 2те(вал и капак) и да се постави бронзова втулка. Ето и снимка



                      Като цяло в момента всичко изглежда много добре, скоро ще събера двигателя и ще се види дали ще протече от някъде.

                      Специални благодарности към gnomerhone

                      Sent from my LG-X150 using Tapatalk

                      Коментар


                      • #12
                        От: yamaha xt 600 43f - втулка на кик стартера

                        Добре е станало , не би трябвало да тече.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • #13
                          От: yamaha xt 600 43f - втулка на кик стартера

                          Причините за големия луфт за ясни : На първо място - ритано е не интелигентно ( с финес ) , а просташки - зверско - или от повреда в декомпресорния механизъм или от незнание на ритащия ( или от комплект от двата фактора ) . На второ място - егн -то на мотора ( или по-точно многото километри изминати с него ) .
                          П.п: този мотор се пали с джапанка без никакво усилие !

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X