Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шкода мадара срещу Камаз

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шкода мадара срещу Камаз

    Днес искам да ви разкажа една не разказана история. Навремето имаше две разпределения шкодаджий и камазаджий хор
    Хората които обичаха шкоди хвалеха шкодите а тези които имаха камаз само плюеха по мадарите.А вие от кой сте камаз или Шкода аз съм от мадарата сега вие кажете от кой сте

  • #2
    От: Шкода мадара срещу Камаз

    Това което може Мадара , Камаз не може и това което може Камаз, Мадара не може.Машините са еднакви само по конете - 200.
    Моят пример: Връщаме се от Перник - Мадара (влекач) с платформа руска празни , тегло 13750кг. На Вакарел колега с Европа с прицеп с 22т. желязо скъсал съединител. Чака ни . Кво да го правим. Закачихме го и на ПЪРВА БАВНА го дърпахме до ЕКО бензиностанцията. Колегата когато ме види все още ми говори за тогава. Щото беше ни чакал 7-8 часа и не вярваше че ще го издърпаме. Мадарата е с много бавен диф. и винаги тръгваш на втора. Да сте видяли Камаз да тръгва на втора? Не вярвате за случая - звъннете на Кънчо (0885727495) , него дърпахме. Но Шкодата не е за балкана, тя си е кокона. С поздрав Борето
    Сметнахте ли общото тегло? - почти 50т.
    Последно редактирано от boreto2; 06-11-16, 11:30.

    Коментар


    • #3
      От: Шкода мадара срещу Камаз

      Каква кокона приятел камаза 6х4 е много по нисък от мадарата самосвал

      Коментар


      • #4
        От: Шкода мадара срещу Камаз

        Карал съм няколко мадари и няколко камаза все в основните им разновидности бордови ; цистерна и седлови влекач . Ако ще работя само по шосе Мадара/Европа ако трябва да влизам и по черно и между селата Камаз . Две зими на времето изкарах с Камаз седлови влекач с 24 000 литра цистерна която преди това съм влачил с Мадара и Европа разликата е от небето до земята с Камаз до ден днешен вериги не съм слагал а с мадарата си беше на всеки километър . Не става въпрос за любов към някоя от марките а за реална оценка на качествата им . Като си шофьор - приемчик на сурово краве мляко в Сердика София не си избираш пътя и маршрута . Там където преди тебе са влизали с ГАЗ 53 или ЗиЛ 130 някак си трябва да нагъзиш 18 метра камион . Мадарката по душа и конструкция си е шосеен камион а камаза си е направен за работа по тежки пътища . Ниска висока ако преди тебе са изорали уралите пътя лягаш на диферинциалите и си до там . На времето в казармата имахме 2 мадари 4х4 ВАРЕМ и двете не вървяха на черно по наклон и най лошото беше че тръгваха на страни даже едната беше обръщана а тях ги караха старшини . Там където ЗиЛ 131 на бъзите само с двата моста отзад минаваше без да усети на мадарата и идваше тежко . Това ми е последния служебен Камаз в момента е на 120 000 реални като повече от половината съм ги навъртял аз и съм го гледал като мой . Спряхме го от движение преди няколко години заради лицензите и сега ще го продават . И двата камиона имат силни и слаби страни и най хубавото е че са от поколението машини които шофьора е водещия в управлението а не компютъра . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6018.jpg
Прегледи:9
Размер:132.6 КБ
ID:5733283
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          От: Шкода мадара срещу Камаз

          Sek1 ти си истински шофьор. Ти си един от малкото останали добри шофьори.

          Коментар


          • #6
            От: Шкода мадара срещу Камаз

            Sek(точка ) 1
            Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

            Коментар


            • #7
              От: Шкода мадара срещу Камаз

              От доста години не си изкарвам хляба с това машинен инженер съм . Последния Камаз го карах по необходимост защото нямаше достатъчно работа да му назначавам шофьор а само аз и един колега имаме категориите и на времето доста години с тоя занаят сме си вадили хляба . От Велинград имам доста приятели с които сме карали на времето по пътищата . Повечето и сега вдигат прахоляк по пътищата на България и света . То с тия нови технологии цялата романтика на професията замина . С тия ГПСи ако камиона не е твой шефа ти знае и кога си пръднал за последно . Хубавото беше че сам си си началник ти си определяш темпото и никой не ти виси на главата . Сега погледнах покрай темата че психото и професионалната компетентност са ми изтекли . И там едни пари не че ще ми трябват ама знае ли човек .
              Последно редактирано от sek.1; 06-11-16, 17:14.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                От: Шкода мадара срещу Камаз

                Вече има доста западни камиони да сносни цени,един щаер е в пъти по хубав от която и да е съветска техника а вече ги гледам на нормални цени.
                0 8 76 36 8 542

                Коментар


                • #9
                  От: Шкода мадара срещу Камаз

                  Точно така

                  Коментар


                  • #10
                    От: Шкода мадара срещу Камаз

                    Колега пускай следващата тема за сравнение между Шкода и.............
                    Виждам,че сте в страни от "дърводобива" и не разбирам, за спорта или за активност е цялята "патаклама".

                    Коментар


                    • #11
                      От: Шкода мадара срещу Камаз

                      Ахаха ,сега имам минусова репутация от индивида който пуска темите.
                      0 8 76 36 8 542

                      Коментар


                      • #12
                        От: Шкода мадара срещу Камаз

                        Венко спри се бе , напълни форума (какъвто и да е ) с проблемите си .
                        Ми ние имаме семейства , деца , някЪв бизнес дет нъ рани - и с малки питанки тук и там - оправяме се .
                        Ако искаш тук да ти се изработи БЕЗПЛАТЕН ПЕЧЕЛИВШ БИЗНЕС ПЛАН - е добре , ако се получи аз съм първия дето ще ти честити и поздрави за успеха .

                        Нареждам се и аз поне на втора позиция .

                        Ама да вземаш всички за мезе и да се правиш на тарикат - Е НЯМА СТАНЕ.
                        Поне аз ще те ритам до сръбската граница и обратно .С думи разбира се .
                        Щото е форум ....

                        Коментар


                        • #13
                          От: Шкода мадара срещу Камаз

                          Аз викам, че е по-правилно Камаз да се сравнява с Татра, вместо с Шкода, без значение Мадара, или Европа?
                          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                          Само DIESEL !!!

                          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X