Обява

Свий
Няма добавени обяви.

странен проблем със съединител ЦРВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • странен проблем със съединител ЦРВ

    Здравейте!
    Хондата е ЦРВ 1998г. Горната помпа текна и я смених с нова и се започна филма. До преди смяната отделяше ниско и педала беше мек.
    Новата помпа отеля много високо и почна да буксува съединителя. Взех че смених само феродовия диск защото не стъм имал оплаквания с притисктел и лагер. Сега, когато натисн педала до ламарината не включва 1-2 см отделен включва.
    Когато е студена всичко е ок, като покараш почва да отделя високо и пак приплъзва при все че е с ново фердо.
    Течноста на помпите е нова и е доста по рядка дали може и от мея да е ...имали ли сте такъв проблем???? Мерси!!!
    Последно редактирано от telecentar; 05-11-16, 11:51.

  • #2
    От: странен проблем със съединител ЦРВ

    Неправилен реглаж на педала.
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #3
      От: странен проблем със съединител ЦРВ

      Педала няма реголаж...

      Коментар


      • #4
        От: странен проблем със съединител ЦРВ

        Няма регулиране на педала....

        Коментар


        • #5
          От: странен проблем със съединител ЦРВ

          Има,има.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • #6
            От: странен проблем със съединител ЦРВ

            Първоначално публикуван от telecentar Преглед на мнение
            ... Сега, когато натисн педала до ламарината не включва 1-2 см отделен включва.
            ...
            Това е често срещан проблем когато феродовия диск е по-дебел,или е износен маховика,или и т.н....
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              От: странен проблем със съединител ЦРВ

              Проблемът е решен. Върнах старата горна помпа на съединителя смених и гумичките, заспа сега е по добре от преди. Отделя от ламарината, хода мек. Всичко е било от помпата.... а регулиране няма педала мога да дам гаранция. Резбата не е за регулиране а за да се обере луфта на педала. Хидравличните помпи нямат регулация само ако си с жило.
              Ползвайте си оригиналните части, ако е възможно.
              Сега поне съм с ново феродо притискателя огледалния и лагара бяха доста запазени за това не ги смених. Реално вместо 400 лв ми излезе 36 лв смяната на съединителя ако не броим новата стара помпа Ремотния комплект беше 6 лева.
              Всичко е точно вече. Може да затваряме темата
              СЪС ЗДРАВЕ! ! !

              Коментар


              • #8
                От: странен проблем със съединител ЦРВ

                Преди да затворим-като с тая резба обереш луфта до нула ,се получава проблема при теб,и да,има регулиране,ти си го разбрал по трудния начин.
                Калин Владов,09РСПБЗН

                Коментар


                • #9
                  От: странен проблем със съединител ЦРВ

                  Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                  Преди да затворим-като с тая резба обереш луфта до нула ,се получава проблема при теб,и да,има регулиране,ти си го разбрал по трудния начин.
                  И аз така бих рекъл , да се не обърка и някой друг.
                  Това със съединителите не е проста работа.И не е винаги вярно минаването тънко.
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: странен проблем със съединител ЦРВ

                    Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                    Преди да затворим-като с тая резба обереш луфта до нула ,се получава проблема при теб,и да,има регулиране,ти си го разбрал по трудния начин.
                    Хора няма региулиране на съединителя ! Тази резба е само за луфта, ако го натегнеш повече просто все едно седи натиснат педала! НЕ можеш да промениш мястото на отделяне на съединителя. Хонда ЦРВ 1-ва генерация е БЕЗ регулиране пак казвам... навиваш резбата педала се прибира и все едно си го натиснал на полусъединител, а не променяш мястото на отделяне! Да не остане някой с грешно впечатление!

                    Останете със здраве вие и семействата Ви!

                    Коментар


                    • #11
                      От: странен проблем със съединител ЦРВ

                      Аз незнам на коя кола и се регулира съединитела.От едно или друго място се регулира системата отцепваща съединитела.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • #12
                        От: странен проблем със съединител ЦРВ

                        Когато обереш луфта,буталото на помпата подминава отвора през който се допълва помпата и се разтоварва налягането. На това му викам регулиране.
                        Калин Владов,09РСПБЗН

                        Коментар


                        • #13
                          От: странен проблем със съединител ЦРВ

                          Специално на Хондата просто хода става по къс и съединителя превърта, както искате го наричайте, но това за мен не е регулиране. Да кажем на брат ми на Субаруто е с жило, там като навиеш гайката за регулиране отделя при ламарината или ако я развиеше почва да отделя съвсем високо и така можа да си регулираш къде ти е удобно. та така....

                          И без лоши чувства всичко е гледна точка...

                          Коментар


                          • #14
                            От: странен проблем със съединител ЦРВ

                            1+ и от мене,че това е реглаж,па го наричай както искаш!
                            имах и Toyota Rav 4 2006g.
                            Mitsubishi Lancer 2008g.
                            Honda CR-V 1998г.
                            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                            Коментар


                            • #15
                              От: странен проблем със съединител ЦРВ

                              Здравейте колеги,
                              Преди седмици смених горна и долна помпи на съединител . В момента се получава остатъчно налягане (при честа употреба на съединителя педала се втвърдява и започва да пробуксува ) .Проблема изчезва при отвиване и завиване на пробката за обезвъздушаване на долната помпа или при развиване и завиване на гайката на горната помпа към металния тръбопровод . Но временно . Майсторът ми обясняваше че е възможно запушване на тръбопроводите и така докато се прочистели ...
                              Някакви идеи ?
                              Калпава помпа ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X