Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой камион е добър за в гората.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой камион е добър за в гората.

    Мойте предпочитания са камиона ми да бъде западен или руски.
    Вие във днешно време сте виждали кои камиони най-често вървят по гората.
    Затова реших да ви по питам коя марка камион е най-добрата не се притесняваите да ми препоръчате и по-скъп камион.
    Аз ще отварям фирма за дърводобив.
    Затова реших да се по съветвам с хора които имат опит със дърводобивът.

  • #2
    От: Кой камион е добър за в гората.

    Зависи за какво по точно ще се използва камиона ако е за подвоз по много лоши пътища е едно ако е за извозване до населено място по не чак толкова лош път но на по голямо разстояние е друго. Това е важно да се уточни за да се разбере какво се е търси дали голяма проходимост или по рентабилен камион от гледна точка на товароносимостта.
    Последно редактирано от Emil_Pz; 05-11-16, 12:03.

    Коментар


    • #3
      От: Кой камион е добър за в гората.

      Първоначално публикуван от v.matsanov_2003 Преглед на мнение
      ..... не се притесняваите да ми препоръчате и по-скъп камион.
      Аз ще отварям фирма за дърводобив.
      ......
      Щом е така два - три Зетроса и няколко Унимога трябва да свършат работа.... и някой Актрос да вози дървата по пътя до клиента
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #4
        От: Кой камион е добър за в гората.

        Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
        Зависи за какво по точно ще се използва камиона ако е за подвоз по много лоши пътища е едно ако е за извозване до населено място по не чак толкова лош път но на по голямо разстояние е друго. Това е важно да се уточни за да се разбере какво се е търси дали голяма проходимост или по рентабилен камион от гледна точка на товароносимостта.
        Бих допълнил и кой ще го управлява
        0877 877 297

        Коментар


        • #5
          От: Кой камион е добър за в гората.

          Не ми трябва актроси трябва да е надежден а не като стъпя във гората да буксува.

          Коментар


          • #6
            От: Кой камион е добър за в гората.

            Купи си ЗиЛ, а ако трябва да се провираш в голям наклон и тесен път,"Виетнамка",въпреки че Зила ще се справи навсякъде!"Прага"също не е за пренебрегване!"Урал",няма да намериш.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #7
              От: Кой камион е добър за в гората.

              Първоначално публикуван от v.matsanov_2003 Преглед на мнение
              Мойте предпочитания са камиона ми да бъде западен или руски.
              .....
              А защо не нещо по средата. Татра ?
              Ей така за идеята. Не съм камионджия.

              Коментар


              • #8
                От: Кой камион е добър за в гората.

                Първоначално публикуван от v.matsanov_2003 Преглед на мнение
                Не ми трябва актроси трябва да е надежден а не като стъпя във гората да буксува.
                Актроса няма да стъпва в гората, Зетроса ще вози до разпределението
                И отговора ми е в кръга на шегата, така бих си направил автопарка, ако си играя с лего...
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • #9
                  От: Кой камион е добър за в гората.

                  Ами, зависи от самата планина, има ли пари за оправяне на пътищата, колко пари ще е бюджета и все такива неща, какво ще се вози, поръчки 1-2 клас дървесина, дърва за огрев, греди за белене и т.н.
                  Зил е добър вариант ако е за дърва, огромния минус му е, че не може да носи щипка и това му е сериозен -нос, но за дърва 131-то е перфектно..
                  Виетнамката е добър избор, ако пътя е нещо много шибан, макар че и тя не е много силна в двигател и скорости, а товаримоносимостта е по-малко от зила, щипка пак йок.
                  Ифата обаче 4х4 е добър заместител на виетнамката Май може да носи и щипка
                  За поръчки камионите са вече според парите, но задължително 6х6, разликата е едно 20к, от 6х4 до 6х6, а разликата и проблемите по гората са доста по-малко. Вече за марка и модел 6х6 е въпрос на избор и състояние на камиона
                  Урали все още има на пазара, колко са читави вече е отделен въпрос, но в твоя случай, защото нямаш камион, ако беше фирма с камиони 6х4 и ви трябва за подвоз, камиона е Урал, но иначе, взимай нещо Мерцедес или Ман 6х6, Щайер също е опция и не се чуди, особенно ако намериш 6х6 от старите мерцедеси v8, модела май е 2522, нечовешка идиото устойчивост и сила има тоя камион, имам пряк допир на такъв, само че 6х4, тоя камион на година прехвърляше над 15-20 хиляди кубика в силния период и все още е жив
                  Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 06-11-16, 19:18.
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кой камион е добър за в гората.

                    Първоначално публикуван от v.matsanov_2003 Преглед на мнение
                    Мойте предпочитания са камиона ми да бъде западен или руски.
                    У тая тема можело и руски - у другата не можело. Лекар?
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кой камион е добър за в гората.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кой камион е добър за в гората.

                        Bob4oo благодаря за съвета я кажи нещо за легендарния Мерцедес какъв модел и тенподобни.благодаря предварително.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кой камион е добър за в гората.

                          На гара Костандово има ивеко магирус 4х4 снегорин v8 въздухар. разгледаи го ,шофьора се казва цанко.Друга алтернатива на руските е ако държиш да е западно но все по рядко се намират вече.
                          . LRE Bulgaria.
                          RRC SE V8 91г.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кой камион е добър за в гората.

                            урал.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кой камион е добър за в гората.

                              трактор
                              Що си мислите , че само военни машини могат да вържат работа там , където винаги са се справяли елементарни ССМ машини.
                              А обикновенно военните като закъсат - викат трактори да го вадят .
                              Па имаше и лаф за оффроада...за съжаление
                              Колкото по-далече- толкова по голям трактор...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X