Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой камион е добър за в гората.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кой камион е добър за в гората.

    Трактор винаги е нужен, отделен въпрос е дали си струва и дали е рентабилно да се оправя пътя, като знам горското колко са "дашни", ако има малък обект, не е рентабилно, дори и да е лош пътя, макар че скоро го ядох същият филм и накрая си кандисах и багера оправи всичко, но там не можеше да се влезе до рампата
    Точният модел на Мерцедеса е 2225, но понеже са от старите мерцедеси и е В8, са доста дефицит и 6х6 са доста скъпи, дори и в германия. Но пък са желязни... Често Мерцедеса и един червен Ман, мана най-често е с 3осно ремарке, идват по Юндола, може и да си ги засичал, возят материал за Якоруда
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #17
      От: Кой камион е добър за в гората.

      Добър ден! Първо ще дам един пример, мой личен приятел кара Волво ФХ12- 420к.с, 6х4. Какво съм виждал да правил тоя камион, направо в баира има сила, като за десет Зил-а, пет Ман-а и осем Праг-и. Нови дърва нещо от порядъка на 20-25кубика, според зависи състоянието на терена. Повреди и дефекти има, но е нормално с близо 40кубика първи клас черен бор с ремърке, да теглиш ти по прохода Предел и върви като змей. Това волво с 10 кариерни гуми, прави чудеса и все си мислех, какво ли ще е, да има такъв камион 6х6, за съжаление от старите кабини няма или поне не се среща в българско. Миналата есен, калната и дъждовита есен, успях да видя от новата маска Волво ФХ12- 460к.с, 6х6. Това чудо, какво вървене правеше само, просто не е истина, всичките "горачи", дето се занимават с тая професия и те хората, ах-ваха групуво. В баир, които си мислехме, че е невъзможно да излезне камион, камо ли пък с товар. Въпросното Волво на два пъти извози по 8 кубика материал, товари си, като първия пич и си замина. От този ден, мирогледа за "западните" камиони и горската проходимост ми се промени коренно. То си е искало, хубав камион - 6х6, нови гуми и мощен двигател. Та щом казваш, че парите не ти са проблем. В Велинград има такова Волво на цена от 85к лева с ремърке. Поздрави

      Коментар


      • #18
        От: Кой камион е добър за в гората.

        Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
        Добър ден! Първо ще дам един пример, мой личен приятел кара Волво ФХ12- 420к.с

        И в нашенско имаше и работеше подобно Волво /подобно, понеже не знам дали е същият модел/. Работеше докато не пръсна предният диференциал, касета к-т с лагери, пластини и т.н беше 9800лв без ДДС. Човека се тюхка, пъшка събра парите и купи к-та, последва нова греда, че тази касета не става на неговият кожух, а цената на к-т с кожуха надминаваше 15000лева .... и до там с волвото.

        Имаше и хубава страна тази история, разпродаде го на части, като надвиши май и цената на която го беше закупил.
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • #19
          От: Кой камион е добър за в гората.

          Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
          Добър ден! Първо ще дам един пример, мой личен приятел кара Волво ФХ12- 420к.с, 6х4. Какво съм виждал да правил тоя камион, направо в баира има сила, като за десет Зил-а, пет Ман-а и осем Праг-и. Нови дърва нещо от порядъка на 20-25кубика, според зависи състоянието на терена. Повреди и дефекти има, но е нормално с близо 40кубика първи клас черен бор с ремърке, да теглиш ти по прохода Предел и върви като змей. Това волво с 10 кариерни гуми, прави чудеса и все си мислех, какво ли ще е, да има такъв камион 6х6, за съжаление от старите кабини няма или поне не се среща в българско. Миналата есен, калната и дъждовита есен, успях да видя от новата маска Волво ФХ12- 460к.с, 6х6. Това чудо, какво вървене правеше само, просто не е истина, всичките "горачи", дето се занимават с тая професия и те хората, ах-ваха групуво. В баир, които си мислехме, че е невъзможно да излезне камион, камо ли пък с товар. Въпросното Волво на два пъти извози по 8 кубика материал, товари си, като първия пич и си замина. От този ден, мирогледа за "западните" камиони и горската проходимост ми се промени коренно. То си е искало, хубав камион - 6х6, нови гуми и мощен двигател. Та щом казваш, че парите не ти са проблем. В Велинград има такова Волво на цена от 85к лева с ремърке. Поздрави
          ----
          Карал съм такова Волво и наистина са големи кучета. Драпат,вървят и назад не дават.

          А, автора на темата май му е нужен хубав шофьор и един ЗиЛ 131.

          Борко, такъв мерцедес карах през 2014 година, зимата почиствах пътищата в Хасково до Мин.Бани. Моя беше 6х4. След това карах Мерцедес 2626 ак - 6х6...

          Коментар


          • #20
            От: Кой камион е добър за в гората.

            Първоначално публикуван от Dimitar.Dimitrov Преглед на мнение
            ----
            Карал съм такова Волво и наистина са големи кучета. Драпат,вървят и назад не дават.

            А, автора на темата май му е нужен хубав шофьор и един ЗиЛ 131.

            Борко, такъв мерцедес карах през 2014 година, зимата почиствах пътищата в Хасково до Мин.Бани. Моя беше 6х4. След това карах Мерцедес 2626 ак - 6х6...
            Зил ще му свърши работа, ако се занимава с дърва, не с трупи, по простата причина, че не може да носи щипка. И ще трябва още един камион със щипка за да го товари/разтовари
            Иначе мерцедеса е чудовище, направо вече всички му се възхищаваме, просто за толкова години е отметнал толкова работа, че вече няма на къде повече....
            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
            Honda Dominator 650
            088ЧЧ93979-->Борис
            0878956Ч38-->Борис

            Коментар


            • #21
              От: Кой камион е добър за в гората.

              Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
              Ами, зависи от самата планина, има ли пари за оправяне на пътищата,
              Мии, по доста държави като направиш коловози и такива глоби ти набиват че ...
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #22
                От: Кой камион е добър за в гората.

                Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                Зил ще му свърши работа, ако се занимава с дърва, не с трупи, по простата причина, че не може да носи щипка. И ще трябва още един камион със щипка за да го товари/разтовари
                Иначе мерцедеса е чудовище, направо вече всички му се възхищаваме, просто за толкова години е отметнал толкова работа, че вече няма на къде повече....
                -
                По моя край към Маджарово и околността, почти всички камиони са без щипки,за тази работа се наемат - мангалите.

                Доста хора преди караха и виетнамки, но там където се спускат в деретата понякога, виетнамката не може да излезе, а зила се справяше.
                Всеки сам знае,за себе си кое ще е по - по най.
                Аз винаги съм казвал,че всичко на 70% зависи от шофьора, а не от това каква машина управляваш. Поздрави!


                П.П В Смолян познавам един човек, има фирма за дърводобив. Има 4 камиона и те са само - щаир с щипки. Колко са надежни - не знам.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X