Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

    Здравейте момчета ,Моля да препоръчате на една дама на средна възрастнякакъв непретенциозен лесен за поддръжка,тука четох дуракоустойчив дизелов двигател на джип в диапазано 2002-2005г.Четох ,четох но все нещо не успявам да разбера и все кусури имат,какво да правя.
    Описвам за какво е:Работя като старша сестра и наскоро започнах работа в новооткрита болница в Панагюрище,естествено заради заплатата,окол 2к.Сама съм с едно дете.Налага ми се всеки ден да пътувам от София до Панагюрище,като минавам през Нови хан,Вакарел,Поибрене,Оборище и към Панагюрище.Път през планината осеян с много завой,наклони и големи дупки,паднали клони и всякакви екстри.Няколко дни мъгла вече,мокро,слана и ще става по зле.До днес си карах Ланд ровър фрилендър 2003 2.0 дизел,но преди някалко дни разбрах,че фрито е без кардан за задното.Махнат ли е или е така,но не е 4х4 за какъвто ми го предложиха.Разочарована съм от тази кола ,защото непосредствено след покупката,купувах двигател втора употреба и вече ми легна на 7к.лева.Заради пътя по който минавам искам да мога да виждам от високо и от далече,за това реших да сменя фрито с нещо по едро,пък съм и кинта и 20.Оправям се сама и невероянто но факт успях да го продам в Панагюрище и сега имам заделени 12-15000лв.Искам надеждна джипка,висока да виждам от далече,надежден и не чак толкова проблемен дизел,лесен за поддръжка и не чак толкова скъп,да вози що годе прилично,да не ми оснават бъбреците по пътя,да има приличен разход на нафта.НЯМА ДА СЕ КАРА ОФРОУД само по асфалт и тук таме селски черен път има ги такива в 20 век в Панагюрище.Здраво и неръждясващо купе за годините си,хайде не чак толкова раждясващо.Ще стои на вън само от време на време в гараж.Искам нещо като Ланд ровър дискавъри,но ме наплашиха,че били с два двигателя на ровър и БМВ и много се трошили.Туйота Ланд Круизер пък страдала от дюзи.От тука като четох за Мицубиши 3,2 да забравя.Какво да си взема.Не искам кросоувъри,разни рафки 4-ки и кашкай.Ако тпопнат в някой дупка по този път са до там,пък коли рядко срещам по пътя.Това ще е моята крепост.Нисана пък бил скъп за поддръжка и ръждясвал.Дали да не търся нещо на бензин с газова уредба,но пък такива големи няма.Соделете опит моля.Ако го купя за около 15000 и дам още 3000 да го дооправя ще имам ли каквото искам.Имам ли шанс.Вече съвсем се обърках.Искам го голям ,че може от време на врема на дежурство да се наложи и да подремна в него,в краен случай разбира се.Стана малко дълго,но исках да съм изчерпателна съгласно вашите стандарти във форума.Поздрави.

  • #2
    От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

    Първоначално публикуван от nikoleta70 Преглед на мнение
    ...Работя като старша сестра и наскоро започнах работа в новооткрита болница в Панагюрище... Сама съм с едно дете.Налага ми се всеки ден да пътувам от София до Панагюрище,като минавам през Нови хан,Вакарел,Поибрене,Оборище и към Панагюрище....
    Възхищавам се на героизма Ви.
    Няма ли да е по-евтино да си наемете жилище в Панагюрище ?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

      Айде пак да се обадя аз като черна станция. Заплата 2к и кола за 12к е рецепта за проблеми, за 15к - още по-големи проблеми. Аз в твоята ситуация бих заделил не повече от 10 за кола.

      Що за птица е фрийлендъра си научила по трудния начин, мога само да те уверя че "кросоувъри, разни рафки и кашкай" са много по-добри от него за целите за които се гласиш. Фрийто е уникално проблемна кола, по впечатления от Форума даже Лада се троши по-рядко.

      Щом искаш нещо по-голямо - нищо си му няма на Дискавъри, двигателите им не са по-проблемни от на други коли. Тойота под названието "ленд круизър" продават поне десет доста различни коли, не е зле да се уточниш. Но Тойота е добър избор за човек на когото не му се занимава със самата кола. Принципно нищо си им няма и на Нисаните, и на Мицубиши, и на Jeep, и даже на Мерцедес Г, който с известни условности се събира в бюджета. По-важно е да се уцели добър екземпляр.

      Пътя до Панагюрище го знам, бензиностанциите по пътя също ги знам и зимно време не бих тръгнал по него с дизелова кола. Но дизелът си има своите фенове.
      Последно редактирано от Ясен; 04-11-16, 16:00.

      Коментар


      • #4
        От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Възхищавам се на героизма Ви.
        Няма ли да е по-евтино да си наемете жилище в Панагюрище ?
        Абе и аз за това си помислих

        Коментар


        • #5
          От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Абе и аз за това си помислих
          Пък и приготвената за кола сума е добра вноска за покупка с кредит. Може пък да стигне и за собствено жилище там...
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #6
            От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

            Със 2к нето заплата в Панагюрище си голяма работа по един или друг начин. С приготвените пари директно се купува обитаема къща в околните села. Всъщност приятно място.

            Коментар


            • #7
              От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

              А,защо не се помисли и по вариант със смяна на маршрута по магистралата през Гелеменово-Левски-Попинци-Панагюрище. Вярно че е с около 40км по-дълъг в едната посока, но няма дупки,клони и т.н. ,а и зимата се почиства. Като време за пътуване и разход на гориво ще е съизмеримо.

              Коментар


              • #8
                От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Със 2к нето заплата в Панагюрище си голяма работа по един или друг начин. С приготвените пари директно се купува обитаема къща в околните села. Всъщност приятно място.
                И остава да решим, какво правим с детето?
                В селското школо ли?

                Коментар


                • #9
                  От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                  Препоръчвам ви LR Discovery 2, Td5, 2003-04 г. Цената им е 9-11к лева. Дизел, 138 к.с. Разходът при 90 км/час е към 9/100. Имат 2-зонов климатроник и с-ми за сигурност. До скоро имахме 2 такива, на жена ми и моя. Сега караме трети. Внесените от Италия обикновено са без никаква ръжда. Състоянието на колата е предсказуемо и лесно се проверява (на Горубляне има 2 сервиза). Поддръжката е лесна и сравнително евтина.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                    Според мен дамата търси джип с бързи предавки фулл тайм, висока, удобна и надежна, не съм в капацитета си обаче да предложа конкретни модели/марки особено в този финансов диапазон.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      И остава да решим, какво правим с детето?
                      В селското школо ли?
                      Ако не ходи вече в някоя елитна софийска гимназия, защо не?
                      Иначе, предложението на trapper за LR Discovery 2, Td5, е много добро, само да се внимава, да не е отзад на въздух, щото като издуха някоя възглавница.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                        В момента карам под наем една Гранд Витара 2008 година. Не е дизел а е биндзин 2.7 автомат.
                        Сузукито се представя чудесно по завоите в снега и леда фул тайм си е има бавни предавки и блокаж на раздатката.
                        Гони по завоите в Грузия разните Субарута а по тежките жипки му дишат прахта.
                        В мобилето гледам за 12000 има 2008 г. дизели 1.9 ддис с ръчни скорости.
                        Мотора е на Рено и мисля не е проблемен а и не скъп за подръжка освен демпферния маховик ама те всички дизели го имат. Имаме и колега тук във форума бивш собственик на такова и се надявам да се включи.

                        Толкова ми хареса този автомобил че се замислям за жената да сменям голфа за Гранд Витара ама 3.2 литра
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                          В момента карам под наем една Гранд Витара 2008 година. Не е дизел а е биндзин 2.7 автомат.
                          Сузукито се представя чудесно по завоите в снега и леда фул тайм си е има бавни предавки и блокаж
                          ....
                          Имаме и колега тук във форума бивш собственик на такова и се надявам да се включи.

                          Толкова ми хареса този автомобил че се замислям за жената да сменям голфа за Гранд Витара ама 3.2 литра
                          Къде това? В някаква чужбина, където цари вечная мерзлота?
                          И как така няма да препоръчаш "Диско 2", ти - националният консултант по избор на 4х4 МПС ?
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #14
                            От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                            Бюджета за гориво взет ли е под внимание защото 180 км всеки ден не са пренебрежим разход. А пък SUV-тата не са особено икономични.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                              Дискавъритата не обичат завоите . Двойката имала някаква система за стабилност...Не знам,не съм карал. Единичката е трагична, тройката и тя...Едва ли двойката е по-различна,но да кажат знаещите(каращите Д2).
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X