Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

    Разгеле някой да каже нещо обективно за дизелите в момента. "Надежден" и "дизелов" са две взаимно изключващи се понятия напоследък. Като бяха с бутални или роторни помпи без много ала-бала електроника тогава бяха надеждни, сегашните са всичко друго, но не и надеждни, може да са мощни и с голям въртящ момент, но в никакъв случай не бих тръгнал с такова нещо на повече от 50 км извън града еле по планините. Сега усещам как всички ще скочите да ме оборвате, но аз се занимавам с подобни чимуги по цял ден (не с джипове) и сметката единствено излиза да си го купиш нов, да го разцепиш от каране до към 170к км. и преди да изтече гаранцията да го разкараш някой друг да си чупи главата с него и то само ако съответния дилър не се направи на улав за гаранцията ако случайно си сипал от нашите прекрасни горива дето ти изпилват помпата и дюзите. Не че сегашните бензини са нещо кой знае колко и там нещата се изкилиферчиха ужасно, но все още има тук там бензинови двигатели с обикновено впръскване на които може да се сложи газ. Ама като говорим за газ, не става въпрос за някакви произведения за по 700 лв с монтажа, при таква комбинация обикалянето на сервизите ти е гарантирано.
    Колегата е прав за 4007 и C-crosser, но там избора на бензинов мотор е силно ограничена и върви обикновено с CVT автомат, който както знаем не се ремонтира, по скоро Аутлендър, но пък там други бъгове ...... Тежко е положението всъщност, старите хубави джипове остаряха, новите си ги знаете ( ако изобщо могат да се наричат такива )
    Успех с избора, макар че нямате особено голям.
    Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

    Коментар


    • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

      Първоначално публикуван от alexdevil Преглед на мнение
      Разгеле някой да каже нещо обективно за дизелите в момента. "Надежден" и "дизелов" са две взаимно изключващи се понятия напоследък. Като бяха с бутални или роторни помпи без много ала-бала електроника тогава бяха надеждни, сегашните са всичко друго, но не и надеждни, може да са мощни и с голям въртящ момент, но в никакъв случай не бих тръгнал с такова нещо на повече от 50 км извън града еле по планините. Сега усещам как всички ще скочите да ме оборвате, но аз се занимавам с подобни чимуги по цял ден (не с джипове) и сметката единствено излиза да си го купиш нов, да го разцепиш от каране до към 170к км. и преди да изтече гаранцията да го разкараш някой друг да си чупи главата с него и то само ако съответния дилър не се направи на улав за гаранцията ако случайно си сипал от нашите прекрасни горива дето ти изпилват помпата и дюзите. Не че сегашните бензини са нещо кой знае колко и там нещата се изкилиферчиха ужасно, но все още има тук там бензинови двигатели с обикновено впръскване на които може да се сложи газ. Ама като говорим за газ, не става въпрос за някакви произведения за по 700 лв с монтажа, при таква комбинация обикалянето на сервизите ти е гарантирано.
      Колегата е прав за 4007 и C-crosser, но там избора на бензинов мотор е силно ограничена и върви обикновено с CVT автомат, който както знаем не се ремонтира, по скоро Аутлендър, но пък там други бъгове ...... Тежко е положението всъщност, старите хубави джипове остаряха, новите си ги знаете ( ако изобщо могат да се наричат такива )
      Успех с избора, макар че нямате особено голям.
      Какво е това впръскване "но все още има тук там бензинови двигатели с обикновено впръскване"
      8)

      Коментар


      • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

        Бензинов двигател с директно впръскване, най-просто казано подобно на дизеловия common rail, ама на бензин. сиреч нагнетателна помпа до към 150-200 бара и пиезо инжектори за впръскване на горивото направо в цилиндъра. Обикновено върви с турбо и супер смешна кубатура като 1.6-1.4 ама 200 коня, абсолютна кафемелачка пълна с електроника до козирката чупеща се от всичко и абсолютно невъзможна за газифициране.
        Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

        Коментар


        • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

          Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
          Какво е това впръскване "но все още има тук там бензинови двигатели с обикновено впръскване"
          Напиши в Гугъл AUDI FSI/TFSI ...

          Коментар


          • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            2. Сузукито вози дървено защото окачването е по направено за извън пътя или лошите пътища. Общо взето колкото по комфортно на пътя вози един автомобил толкова е по зле извън него

            Успех.


            Sent from my iPad using Tapatalk
            Това категорично не е вярно.Всички СУВ на въздух возят по-комфортно,като не отстъпват по проходимост на стокова Витара.Ела па на Гоуф(с дървената си возия).Из за да не ме обвиниш във фенщина, виж кой пръв се ,,изходи" против Дискавъри.И когато Диското е в бокса,ползвам именно Гоуф като резервен вариант.
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

              Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
              Това категорично не е вярно.Всички СУВ на въздух возят по-комфортно,като не отстъпват по проходимост на стокова Витара.Ела па на Гоуф(с дървената си возия).Из за да не ме обвиниш във фенщина, виж кой пръв се ,,изходи" против Дискавъри.И когато Диското е в бокса,ползвам именно Гоуф като резервен вариант.
              За този бюджет/години дамата може и Майбах да разгледа

              Опа, ама Майбах Сув имаха ли нямаха ли, абе Бентли със сигурност имат.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                1. Най-важни са уменията и ерудицията на шофьора, особено при тежки пътни условия. Ако не знаеш какво правиш ще закъсаш, ако ще 6х6 да имаш. От 97-ма имам книжка, а от 98-ма не съм слизал от кола, любимо занимание ми е да карам през зимата, отделно, на месец навъртам 2000-3000 км. из цялата страна.95% от времето е с кола с един задвижващ мост, с "предно предаване" и проблеми през зимата, дори и при не добре почистени пътища, няма. Ако не е почистен пътят и джип (или есюви. т.нар СУВ у нас) няма да ти свърши работа, поне не такъв, който има качествата и спецификациите на ежедневна кола.
                2. Колкото по-нова и добре поддържана кола, толкова вероятността да те издъни на пътя е по-малка.
                3. Качествени (скъпи) и нови зимни гуми.

                Коментар


                • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                  Вие съвсем отчаяхте девойката !

                  Коментар


                  • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                    Нито е девойка, нито се е отчаяла....

                    Коментар


                    • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                      Първоначално публикуван от alexdevil Преглед на мнение
                      Разгеле някой да каже нещо обективно за дизелите в момента. "Надежден" и "дизелов" са две взаимно изключващи се понятия напоследък. ...Не че сегашните бензини са нещо кой знае колко и там нещата се изкилиферчиха ужасно, но все още има тук там бензинови двигатели с обикновено впръскване на които може да се сложи газ.
                      Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                      Какво е това впръскване "но все още има тук там бензинови двигатели с обикновено впръскване"
                      Първоначално публикуван от alexdevil Преглед на мнение
                      Бензинов двигател с директно впръскване, най-просто казано подобно на дизеловия common rail, ама на бензин. сиреч нагнетателна помпа до към 150-200 бара и пиезо инжектори за впръскване на горивото направо в цилиндъра. Обикновено върви с турбо и супер смешна кубатура като 1.6-1.4 ама 200 коня, абсолютна кафемелачка пълна с електроника до козирката чупеща се от всичко и абсолютно невъзможна за газифициране.
                      Нещо не схващам. Ще ме просветите ли? Тука масово съм попадал на мнения, че GDI двигателите, напр. на "Паджеро Пинин" НЕ могат да се газифицират успешно. В крайна сметка, описаната по-горе схема GDI далеч не е "обикновено впръскване" ?
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                        Все някога е била девойка и , ако ви чете нищо няма да си купи или поне няма да се похвали !

                        Коментар


                        • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                          Грешка, извинете
                          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                          Коментар


                          • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Нещо не схващам. Ще ме просветите ли? Тука масово съм попадал на мнения, че GDI двигателите, напр. на "Паджеро Пинин" НЕ могат да се газифицират успешно. В крайна сметка, описаната по-горе схема GDI далеч не е "обикновено впръскване" ?
                            Гагич , ти нали си спец по гуугленето. Па и два-три поста преди си пише...
                            Ма , те схематично : обикновеното -пръскВане е в основата на смукателния клапан (но все още извън горивната камера) , необикновенНото е право вътре , с голямо налягане и точно в определен момент.Е , нали и малко вентилаторче за оксидант.Капиш.
                            Дава добър перформънс , дори при малки кубатури.Зле приложено от потребителите и оттам лошата слава на този тип мотори.
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                              Какви потребители бе хора? Почнах да сменям инжектори и нагнетателни помпи още на 80-100к км. Турбокомпресорите едвам докарват до 150к. То май като изгният и изпукат старите мотори аз лично ще се качвам на колело. А GDI е направо песен в момента.
                              Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

                              Коментар


                              • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                                Па и два-три поста преди си пише...
                                Пише обратното, за това питам. Дадено е описание на GDI като отговор на въпрос какво аджеба е това "обикновено впръскване". Па и твърдение, че лесно се газифицирали.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X