Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко теория относно комън рейл дизелите с турбо.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Малко теория относно комън рейл дизелите с турбо.

    Утре е при майстора, че ходи ниска отзад и не е оптимална на возия, но ще пробвам.
    Затова темата е с образователен характер, за да се търсят причинно-следствените връЦки.
    Ще я преборя.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #17
      От: Малко теория относно комън рейл дизелите с турбо.

      И как реши, че въздуха стига ? Имаше една кола (1.9TDI PD) дето имаше подобен проблем. Смениха всичко и чак като смениха дюзите се оправи мотора. Според диагностика на ЕКУ-то всичко в норми и колата трябва да върви. Ама нъцки - не отлепяше. А преди да влезне в сервиза проблеми нямаше. Та никой не предполагаше, че може някак си 4те дюзи да са сдали багажа еднавко по времето докато колата е била в сервиза. И там все се въртеше, че нямало гориво или не стигал въздуха.

      Та започни с това - има ли кой да направи една диагностика? Силно ме съмнява да няма щом е с CR мотор. Ако не - мога да ти изброя няколко неща които може да са проблемни:

      1) MAF сензор
      2) MAP сензор
      3) IAT сензор (мери температурата на постъпващият въздух)
      4) Сензора за температура на горивото

      И още няколко потенциални, ама ЕКУто щеше да ги хване и да светне някаква лампа на таблото.

      Коментар


      • #18
        От: Малко теория относно комън рейл дизелите с турбо.

        Аз не претендирам да разбирам много, затова се образовам и се радвам на вашите съвети и мнения. Не ми е проблем да я закарам в сервиз, но принципно съм буден от към техническата част и ми е интересно. А и не бих я закарал на когото и да е , ако не го познавам. Не съм богат и не съм дойна крава, за да ме доят със същите моите предположения по сервизите. Имам и близък, които има сервиз за диагностика и имам намерение да миу я закарам да я "върже" и да види какво има да казва, въпреки че не ми свети чека.
        Мисля, че ако са заминали дюзи, въобще няма да върви, а не да е ту така, ту така.
        За пушенето, имах преди 1.9 ТД и знам кога пушеше. Като я сриташ от ниски обороти и турбината не се е развъртяла. Какво значи това?
        Помпата дава гориво колкото трябва, но няма въздух.
        Говорим за съвсем логични и теоретични размисли.
        Ако аз карам със 120 на да речем 2000 оборота в продължение на няколко минути, няма как турбината да не се е развъртяла.
        Но има моменти, в които не ще да ускорява, дори с педала в пода. Има и такива, в които ускорява на изкачването на Студена и горе излизам с над 140.
        Не може дюзи да са ON-OFF.
        Или ще са прецакани, или не.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #19
          От: Малко теория относно комън рейл дизелите с турбо.

          Дизела не е това което беше..

          Вече стана прекалено сложен и нерентабилно да се ремонтира, особено по стар комънрейл..

          Иначе като цяло, неврологичните му точки (тези които ти образуват нерви) са дюзите, горивният регулатор и турбината..

          И на всичкото отгоре, нафтата гони цената на бензина..
          Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

          Коментар


          • #20
            От: Малко теория относно комън рейл дизелите с турбо.

            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
            ...Колата не пуши. По пътя на логиката, ако не и стига въздух, а гориво си има, ще чади..... .
            Ако няма въздух ( по показания на МАФ-а ) , няма гориво , няма пушек , няма вървеж . Актуатор има , щом има уестгейт , работи на свръхналягане , ако се спече остава отворен , ама мисля по-скоро е МАФ-а . За проба - почистване с подходящ спрей . Най - добре лог с лаптоп в движение на макс натоварване по баир нагоре-всичко ще си признае.

            Коментар


            • #21
              От: Малко теория относно комън рейл дизелите с турбо.

              Съгласен. Но ако нямаше варианта газ-бензин, бих искал да видя колко щяха да карат бензинови коли. При сравнително еднакви цени на горивата и разход от порядъка на 1/3 по-надолу в полза на дизела.
              Но се отклоняваме от темата, а не ми се ще. Теми такива, колкото щеш (повечето от които заключени по понятни причини). Въпрос на лични предпочитания е и ще си остане.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #22
                От: Малко теория относно комън рейл дизелите с турбо.

                Излъжи с допълнително съпротивление сензора за въздуха, че е много студен. Така заедно с данните от MAF-a компът ще изчисли, че влиза тегловно по-голямо количество въздух от реалното и ще вкарва повече гориво за да компенсира.

                Коментар


                • #23
                  От: Малко теория относно комън рейл дизелите с турбо.

                  Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
                  Ако няма въздух ( по показания на МАФ-а ) , няма гориво , няма пушек , няма вървеж . Актуатор има , щом има уестгейт , работи на свръхналягане , ако се спече остава отворен , ама мисля по-скоро е МАФ-а . За проба - почистване с подходящ спрей . Най - добре лог с лаптоп в движение на макс натоварване по баир нагоре-всичко ще си признае.
                  Благодаря!
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Малко теория относно комън рейл дизелите с турбо.

                    На мен ми звучи като дебитомер. Задължително пробвай да покараш с откачен и виж дали има разлика. Ако има ОБД букса може да я закачим на лексия, имам една под ръка Ама трябва да е някой уикенд, че от предната седмица вече не живея в Княжево...
                    What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Малко теория относно комън рейл дизелите с турбо.

                      Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                      На мен ми звучи като дебитомер. Задължително пробвай да покараш с откачен и виж дали има разлика. Ако има ОБД букса може да я закачим на лексия, имам една под ръка Ама трябва да е някой уикенд, че от предната седмица вече не живея в Княжево...
                      Благодаря!
                      Тази събота мисля да не работя. Следващата, ще видя как ще е и ще ти пиша евентуално.
                      Като начало ще пробвам с откачен и ако има разлика, мисля да го почистя. Ще видя дали има такъв спрей и ще купя.
                      За мен е важно да намеря първопричините и да ги проверя една по една.
                      Ако не мога да се справя сам, отивам където могат. Но не ща да ми сменят камара неща по догадки и да си плащам.
                      Щото ако е едно, бива, ама има горчиви примери. За АМК, въобще не говоря.
                      На пъво време, като абсолютен лаик, започнах с филтрите.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Малко теория относно комън рейл дизелите с турбо.

                        Само внимавай при чистенето да не прекъснеш жичката вътре, че аз така от много напъване да го почиствам моя после купувах друг. Много лесно се чупи.
                        What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Малко теория относно комън рейл дизелите с турбо.

                          Не става с чистене.
                          Може да има временно подобрение но до там.

                          Ако ти е скъп вече се продават само елементите без пластмасата. А и те са около 3 вида
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Малко теория относно комън рейл дизелите с турбо.

                            Така да е, ама ако знам че е от него, да го сменя.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Малко теория относно комън рейл дизелите с турбо.

                              Ако тръгне по-добре без него 99% е от това
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #30
                                От: Малко теория относно комън рейл дизелите с турбо.

                                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                                ...По пътя на логиката, ако не и стига въздух, а гориво си има, ще чади.
                                Това е много проста логика за много прости дизели които нито управляват турбината, нито я контролират какво е направила. Или направо нямат турбина. Твоят случай явно не е такъв.

                                Нещата дето ги разправяш за променливо вървене звучат преди всичко като тъп проблем с притока на гориво.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X