Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Неписаните правила на пътя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Неписаните правила на пътя

    Това за тарикатите и балъците е вярно. Докато тарикатите са малко, нещата им се получават без съществени сътресения, но с увеличаването им, ситуацията загрубява. Ако става дума за неписани правила, при горенарисуваната картинка, почти винаги пропускам автобуси, маршрутки, понякога и таксита. Другите- да го духат.
    Лично мнение.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #32
      От: Неписаните правила на пътя

      Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
      При движение на многолентов път в градски условия си длъжен да пропуснеш престрояващият се...
      Ндаааа.... а кафе да го почерпя длъжен ли съм? Само в градски условия ли престрояващият се има предимство, или извън града е същото? Даването на мигач в градски условия знак за предимство ли е?

      П.С. Същия като описания в първия пост казус го гледам всяка божА сутрин на кръстовището на Румънското посолство, посока Подуене. Баламурниците чинно чакат в средна лента, тарикатите шпорят в лявата (само за ляв завой) с надеждата да хванат...

      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
      заблеяни шофьорки .
      .. които не дебнат непременно светофара на полусъединител. Дори и да няма заблеяни шофьорки - почва се едно натискане, мигачи, ръкомахане, бибиткане. В резултат - средната лента (със заблеяните шофьорки и балъците) се придвижва с 4-5 коли, защото междувременно в тяхната лента са се нашмугали 7-8 селски тариката. И като безплатен бонус - опашката на средната лента остава на средата на кръстовището за да задръства движението за идващите откъм Универсиада. Да не говорим, че има особенно надарени тутманици, които толкова бързат, че се качват на трамвайните релси (там са повдигнати над нивото на платното, с бордюр), изпреварват цялата колона за ЛЯВ завой, и после като светне зелено за направо - се изстрелват с мръсна газ и пилене на гуми.
      Последно редактирано от windwarrior; 03-11-16, 20:49.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • #33
        От: Неписаните правила на пътя

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        М тук пише именно, че престрояващият се е без предимство.
        В качеството си на престрояващ се и в една линия с теб, ти си с предимство. Но движещият се зад теб е длъжен да ми осигури място за престрояване. Иначе ще си карам все вляво, а автобусите от градския транспорт никога няма да тръгнат от спирката.
        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

        Коментар


        • #34
          От: Неписаните правила на пътя

          Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
          На пътя трябва да се спазват 'Писаните правила'.
          Неписаните и други тарикатлъци водят до бели!
          Много точно.Писаните правила уреждат реда.А не както ни е куртоазно , или ...
          На пътя може да си правите жестове , само ако сте двама.Има ли трети участник , почват да важат писаните правила.А на пътя сме повече от трима.
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #35
            От: Неписаните правила на пътя

            Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
            Тотално не ти е ясно какво пише тук.
            Мерси за констатацията!

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            Това за тарикатите и балъците е вярно. Докато тарикатите са малко, нещата им се получават без съществени сътресения, но с увеличаването им, ситуацията загрубява. Ако става дума за неписани правила, при горенарисуваната картинка, почти винаги пропускам автобуси, маршрутки, понякога и таксита. Другите- да го духат.
            Лично мнение.
            Горе долу така седят нещата.

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            Ндаааа.... а кафе да го почерпя длъжен ли съм? Само в градски условия ли престрояващият се има предимство, или извън града е същото? Даването на мигач в градски условия знак за предимство ли е?
            Само ако пие кафе и ти искаш да го черпиш. Извън града е друго.
            Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

            Коментар


            • #36
              От: Неписаните правила на пътя

              Хората очевидно си тълкуват писаните закони както им е кеф, Вие говорите за спазване на неписани...

              Коментар


              • #37
                От: Неписаните правила на пътя

                Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                В качеството си на престрояващ се и в една линия с теб, ти си с предимство. Но движещият се зад теб е длъжен да ми осигури място за престрояване...
                Това гъде го пише?
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #38
                  От: Неписаните правила на пътя

                  Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                  В качеството си на престрояващ се и в една линия с теб, ти си с предимство. Но движещият се зад теб е длъжен да ми осигури място за престрояване. Иначе ще си карам все вляво, а автобусите от градския транспорт никога няма да тръгнат от спирката.
                  Сега, като гледам как си го написал- разбирам! Прочети внимателно цитираните от теб членове и обърни специално внимание кой, какво, на кого, кога, как... трябва да прави.
                  Съгласен съм, че може да се формулира и малко по- разбираемо, но Законодателят в ППЗДП нерядко проявява завидни поетическо- асоциативно- каламбурести таланти
                  Последно редактирано от Тропчо; 03-11-16, 20:52.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Неписаните правила на пътя

                    Направо се разпознах в написаното!
                    Тоя целия булевард идващ от Младост ми е кошмарен а е най използвания от мене маршрут като съм във Варна. Май му хванах цаката вече де, ама съм брал ядове и на кръстовището на червения площад и на това при винса.
                    Големия ми проблем във Варна е че или напълно липстват табели указващи кое платно за къде е или са поставени така че като ги видиш вече си в киреча. Същото важи и за пътната маркировка. Ама за 5 години по 2 пъти ходене почти научих наизуст обичайните ми маршрути. Като се наложи нов маршрут почва цирка обаче. Калпаво е организирано движението във Варна.
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Неписаните правила на пътя

                      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                      ...почти винаги пропускам автобуси, маршрутки, понякога и таксита. Другите- да го духат.
                      Случват се и такива, които видимо са се объркали, без преднамерено да тарикатеят - аз пускам и тях.
                      Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                      В качеството си на престрояващ се и в една линия с теб, ти си с предимство. Но движещият се зад теб е длъжен да ми осигури място за престрояване. Иначе ще си карам все вляво, а автобусите от градския транспорт никога няма да тръгнат от спирката.
                      Изобщо не е длъжен, но би могъл да го направи като жест. За да не си караш все вляво - да не си се успоредил с колоната, на чийто край трябва да се намираш. А превозните средства на обществения транспорт са с предимство при потегляне от спирка - съвсем писано. Това, когато не са релсови, релсовите са с предимство при всички ситуации.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Неписаните правила на пътя

                        Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                        В качеството си на престрояващ се и в една линия с теб, ти си с предимство. Но движещият се зад теб е длъжен да ми осигури място за престрояване. Иначе ще си карам все вляво, а автобусите от градския транспорт никога няма да тръгнат от спирката.
                        Да ти го обясня ли от тарикатска гледна точка и посочения пример в началото на темата?Или и сам се сещаш за какво става дума?
                        Случва се човек да се поразсее , или ГПС да се забави , но това не може да бъде регламент
                        То и традициите са в неписмена форма ( да си се псуваме , например ) но си има написани последствия.
                        Дори и аксиомите , нямащи нужда от доказване са формулирани.В писмен вид.
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Неписаните правила на пътя

                          Имаше много мнения , на различни теми и за различни неща .
                          Правилника за движение си е почти същия като преди 50 години .
                          А няма никакви сПоменавки за неписани правила - като например да подадеш сигнал на задния , че е чисто и може да те изпревари и ще му съдействаш за това (няма го в правилника) ,
                          да пропуснеш на място където си с предимство , човек който по правилата НИКОГА няма да се включи в движението (по правилник предимство не се отстъпва) ,
                          да окажеш съдействие на закъсал човек по пътя (Има си и добрите и лошите страни ).
                          Със всичките вайкания за разни забавяния по пътя във Варна или даже в Софето (Големата ТИКВА) , след половин годишно шофиране в Москва ,и след 30 годишен стаж като шофьор разбрах как се кара правилно. И не е по правилника !!!!
                          На пътя зависиш не само от колата , себе си и метео условията .
                          Създавай си приятели - не врагове.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Неписаните правила на пътя

                            Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                            Имаше много мнения , на различни теми и за различни неща .
                            Правилника за движение си е почти същия като преди 50 години .
                            А няма никакви сПоменавки за неписани правила - като например да подадеш сигнал на задния , че е чисто и може да те изпревари и ще му съдействаш за това (няма го в правилника) ,
                            да пропуснеш на място където си с предимство , човек който по правилата НИКОГА няма да се включи в движението (по правилник предимство не се отстъпва) ,
                            да окажеш съдействие на закъсал човек по пътя (Има си и добрите и лошите страни ).
                            Със всичките вайкания за разни забавяния по пътя във Варна или даже в Софето (Големата ТИКВА) , след половин годишно шофиране в Москва ,и след 30 годишен стаж като шофьор разбрах как се кара правилно. И не е по правилника !!!!
                            На пътя зависиш не само от колата , себе си и метео условията .
                            Създавай си приятели - не врагове.
                            Не бъркай 'жестове' с правила.
                            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Неписаните правила на пътя

                              Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                              Правилника за движение си е почти същия като преди 50 години ... ...да подадеш сигнал на задния , че е чисто и може да те изпревари и ще му съдействаш за това (няма го в правилника)... ...да окажеш съдействие на закъсал човек по пътя...
                              Признавам си, че не следя особено стриктно промените в правилника, но по времето, по което съм учил закона, тези конкретно неща си бяха съвсем официални правила.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Неписаните правила на пътя

                                Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                                Но движещият се зад теб е длъжен да ми осигури място за престрояване. Иначе ще си карам все вляво....
                                Това не го казвай на застрахователя си Никой, който кара в собствената си лента, бил той първа, втора, 28-ма, 62-ра или 104-та кола след тази, до която караш ти НЕ Е длъжен да ти осигури предимство, ако ще да си караш в лявата лента докато ти свърши тунджата. Може да ти даде път, от колегиалност, но не е ДЛЪЖЕН да го направи. Сам си качил разни цитати - вземи ги прочети, а? Предимство при престрояване се осигурява само при хипотезата на едновременно престрояване, при което отново дясностоящия е с предимство - демек пак къса клечка за теб

                                Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                                .... а автобусите от градския транспорт никога няма да тръгнат от спирката.
                                А автобусите/тролеите потеглящи от спирката са си със съвсем писани предимства.
                                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X