Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Freelander тропане отпред.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Freelander тропане отпред.

    Стягам джипчето за зимата и имам проблем. При рязко тръгване опред, отдолу, като че ли посредата се чува тропане. Беше сменено предно ляво каре и продължаваше, сменихме и дясното и същата работа. Другият проблем ми е, че при подаване на контакт, не ми светкат лампите на таблото и колкото и да въртя не пали. Светнат ли лампите пали без проблем. Дали е контактен ключ или клеморед . . . Моля за съвети и за насочване към разрешаването на проблемите или насочване към технически грамотни хора за правилно диагностициране, защото не ми се дават повече пари за опити от типа проба-грешка. Благодаря

  • #2
    От: Land Rover Freelander тропане отпред.

    Понеже споменаваш рязко тръгване, т.е. лашкане, това навява на мисълта към окачването на двигателя.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-11-16, 12:57.

    Коментар


    • #3
      От: Land Rover Freelander тропане отпред.

      Огледай и ходовата част - „раздатка/кардан", има защо.
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • #4
        От: Land Rover Freelander тропане отпред.

        Правеше го и без виско муфата, така че тя отпада като вариант, като проверя раздатка и окачване на двигателя ще пиша. А нещо за другия проблем с паленето?

        Коментар


        • #5
          От: Land Rover Freelander тропане отпред.

          Тропането беше от тампон на двигателя. На двигател 2.0 DI и 1.8 бензин са еднакви и има само 1 тампон. Най евтината цена, която намерих беше в дару кар за aftermarket част и беше 62 лв.

          Коментар


          • #6
            От: Land Rover Freelander тропане отпред.

            Проверете всички тампони в групата двигател-скоростна кутия за тропането при потегляне.
            Дане е от зад че тогава е от средния тампон почти сигурно.
            Аза това че от време на време не светят ламбите и не пали значи има нещо хлабаво. Разглобете контактния ключ клеми контакти хлабави връзки маси всичко. Препръскайте всички контакти с контактен спрей и притегнете всички маси.
            Последно редактирано от zmiori; 09-11-16, 20:02. Причина: Грешки
            Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
            freelander 1,8 2001g.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X