Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първоначалната поддръжка на употребяван автомобил?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Първоначалната поддръжка на употреябван автомобил?

    Първоначално публикуван от kirilkirilow Преглед на мнение
    Относно служебните автомобили - не е точно така.Зависи колко човека я карат/са я карали или водача е само един.
    Ако са едновременно много/няколко там принципа е на споделената отговорност , тоест никаква - всеки "мачка" колкото може и винаги другият е виновен.
    Но ако е карана само от един човек - то тогава нещата са различни , все пак със тази кола прекарваш повече време отколкото със жена,семейство,приятели ...... и трябва да разчиташ , че винаги ще те закара и върне.Трябва да бъде перфектна. Все пак служебна кола се поддържа най-лесно , караш я в официалният сервиз на марката и " Ъ-ъ-ъ там нещо тропа/шуми/скърца .... и хората правят , после фирмата плаща.
    Това са мойте разсъждения и аз правя така , над 10 г карам служебни коли.
    Другото е , че е купена от официалният представител чисто нова. За всяко влизане в сервиз има история , километри , сменени , отремонтирани части.На реални километри е , дори и да ти се струват много.
    Една кола си личи как е карана и поддържана , особенно по салона , особенно на служебните коли.Ако салона е много захабен , със набита мръсотия на най невероятни места - то тогава водача и е бил мърляч и се сещаш какво можеш да очакваш от останалото по колата.
    Идеята ми е , да не отхвърляш веднага кола по критерий - служебна = дарак , има и хубави коли , поддържани качествено.

    Относно напукванията по боята , най-вероятно от доло има кит ( некачествено сложен ) и затова се е напукало.Тоест колата там е натисната/удряна.

    Огледай , прецени и ако ти харесва колата,цената,състоянието - нека не те спира определението "служебна"

    Успех в избора
    В този случай е карана от 3-4 души, но не заедно. На 200 000 км , за 13 години, излиза по около 15 000 на година. Шофьорската седалка е скъсана и по дръжките на вратите цвета се поизтрил на места, но до колкото чета за корейските автомобили едва ли странно. Салона е чист, но може да са го почистили.

    Коментар


    • #17
      От: Първоначалната поддръжка на употреябван автомобил?

      Търся кола за жената - да си вози задника , децата и каквото там трябва .
      Голфа вече се предаде и трябваше заместник .ИзбраХме марка и модел и тръгна проучването .
      Първите впечатления от автокъщите във Варна - НИКОЙ НЕ ЗНАЕ ТАЯ КОЛА КАКВА Е И КОЙ Я ПРОДАВА ....
      Бе аджаба ти къв *** го дириш тука , коли ли продаваш или пуканки ?
      После , евентуално си аресваш един таралясник- с минимални ВЪНШНИ дефекти ....Да не говорим за тия дето и за скрап не ги щат.(Тука трябва да се отвори не тема - НОВ РАЗДЕЛ).
      Ми тая кола сега не се знае какво и е положението , къде и е акумулатора и т.н.
      Лудницата е пълНА . Оказва се , че колицЪта , това дет го пише с бял маркер _ НЕ Е ТОВА .Установено с КТС .
      Данните написани на предното стъкло - нищо общо като двигател и каквото и да е там .
      Почва издирване на документи и сравняване - оказва се - това което показва КТСа.
      И я ко праим....
      Почва един пазар - за 1/8 ма от капачките на гумите .

      Трябва да се въведе в камарата на търговците - АКО НЕ НАПРАВИШ СДЕЛКА ПОНЕ ЕДНА НА МЕСЕЦ - Г У Б И Ш ПРАВА.

      Коментар


      • #18
        От: Първоначалната поддръжка на употреябван автомобил?

        Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
        Утре ,когато преценя ,че искам да се отърва от кочината,защото ресурса и според мен изтича, да дам 5 години гаранция ли?
        Не разбира се.
        Мисълта ми беше че има доста екземпляри с умишлено замаскирани дефекти, чрез добавки в маслото и там разни други фокуси, колкото да мине огледа от евентуалния купувач.

        Коментар


        • #19
          От: Първоначалната поддръжка на употреябван автомобил?

          Бях попаднал на тема в друг форум и накратко казано купуваш ли кола от физическо лице - платиш ли последствията си за теб. Но когато е юридическо лице и продажбата на коли е част от търговската му дейност мисля, че 6м. има нещо като гаранционен срок. Ако се поразрови човек ще види, че има осъдени търговци и заплатили ремонти на двигатели, скоростни кутии и др.ремонти на клиентите си. Друг е въпроса до колко бихме си търсили правата.

          Коментар


          • #20
            От: Първоначалната поддръжка на употреябван автомобил?

            Първоначално публикуван от ivelin_1976 Преглед на мнение
            има осъдени търговци и заплатили ремонти на двигатели, скоростни кутии и др.ремонти на клиентите си. Друг е въпроса до колко бихме си търсили правата.
            То търсенето на правата също е с пари. Просто избираш дали да хвърлиш една сума за ремонт на калпавата нова придобивка, или да хвърлиш същата сума по адвокати и да се разправяш година-две, (през което време по необходимост така и така ще си ремотнирал калпавата нова придобивка, щото ти трябва с нещо да се движиш между офиса на адвоката и съда.) Евентуално я спИчелиш делото я не. Накрая теглиш една черта и се замисляш струва ли си да се фърляш в такъв филм.

            Коментар


            • #21
              От: Първоначалната поддръжка на употребяван автомобил?

              Много ме съмнява,как някой в съда ще докаже как точно е експлоатирал "новата" си придобивка-многократно съм виждал как се карат от пишлемета спортно служебни бусове и камиониМисля,че никой от нас не би загубил бас:-Е те тая кола не можеш да я счупиш за един месец...

              Коментар


              • #22
                От: Първоначалната поддръжка на употребяван автомобил?

                За автомобил купен от автокъща или от случаен продавач първата ми работа след прехвърляне в КАТ е да бъде обслужена ! За взета от приятел , който знам как я е подържал е друга бира !

                Коментар


                • #23
                  От: Първоначалната поддръжка на употребяван автомобил?

                  Някои автокъщи пишат в обявите си че дават шест месеца гаранция на автомобилите си,ама какво включва тази гаранция един господ знае.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Първоначалната поддръжка на употребяван автомобил?

                    По принцип включва само повреда на двигател или скоростна кутия,но ако искаш гаранция,джамбото ще ти вдигне доста цената,и евентуално ще иска той,или негов доверен сервиз да я обслужи=още печалба.Ако "цъфне" двигателя-може би трябва да разчиташ нависшата му милост и благоволение...Аз не бих се вързал.При първоначалното обслужване,обезателно смяна на водна помпа,проверка и евентуално нови четки на алтернатора,ново масло в скоростната кутия+смяната на масло в двигателя,ремъци и т.н.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Първоначалната поддръжка на употребяван автомобил?

                      При мен положението след първите 5 месеца и 5хил.км. е следното, това са само цените на частите без труд:SUZUKI GRAND VITARA - service info.docx
                      Очакват ме комплект съединител, и след няколко месеца нови летни гуми, плюс малко тенекиджийска работа за 200-300лв.
                      SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X