Обява

Свий
Няма добавени обяви.

как да го оправя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • как да го оправя

    yamaha yzf 250, кривката на ауспуха става червена ,и като върна газта почва да патка. Благодаря предварително.

  • #2
    От: как да го оправя

    Бедна смес.
    Започваш от реглаж на клапани, переш въздушния филтър, сменяш свеща, караш мотора на чиваво ухо да ти регулира карбуратора.
    Може да имаш нужда и от комлект жигльори за да се нагласи сместа.

    Коментар


    • #3
      От: как да го оправя

      Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
      Бедна смес.
      Започваш от реглаж на клапани, переш въздушния филтър, сменяш свеща, караш мотора на чиваво ухо да ти регулира карбуратора.
      Може да имаш нужда и от комлект жигльори за да се нагласи сместа.
      И да си каже някога вървяла ли е без тези проблеми, и ако да - какво точно е правил със заглушителя преди да почне да грее кривката
      То вероятно карантиите му така или иначе са прогорени или изхвърлени де, но аз си питам. Зер ако е "отпушван" няма да се размине без жикльори.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        От: как да го оправя

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        И да си каже някога вървяла ли е без тези проблеми, и ако да - какво точно е правил със заглушителя преди да почне да грее кривката
        То вероятно карантиите му така или иначе са прогорени или изхвърлени де, но аз си питам. Зер ако е "отпушван" няма да се размине без жикльори.
        Е, сигурно е отпушен, иначе как да се чуе, че мотора върви.
        ... ма като го оправи, па ше почне да харчи, а ако го запуши, пък няма да "върви".
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: как да го оправя

          Ако мотора върви и е вървял както трябва , и ако се случва при първоначално палене и на смукач , е напълно нормално да почервенее кривката , причината е в метеорологичните условия - ниска температура и висока влажност.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #6
            От: как да го оправя

            Мотора си върви добре но ме дразнеше че когато се върне газта и е на скорост мотора почва да патка ,сега е студено и му вдигнах оборотите иначе гаснеше ,отворих му карбуратора само от горе да видя иглата тя е на средно положение ,извадих едно болтче намира се отпред-отдолу на карбуратора (завих го до краи и го развих 2 оборота )толкова беше преди това ,и после взе да нагрява да става червена кривката може би около 10 см. от цилиндъра . Аз мисля че сместа е бедна но дали е така не знам и ако е така как да го оправя.

            Коментар


            • #7
              От: как да го оправя

              При ниски температури е нормално да почервенява кривката близо до цилиндъра , ако го запалиш при мъгливо и студено време , ще почервенее още повече. На мотор за мото крос , като му върнеш газта трябва да гасне. За да разбереш дали сместа е бедна или богата , трябва да го покараш да загрее до работна температура и да свалиш свещта за да разбереш състоянието на горивната смес. Но е най-добре това да го направи някой който разбира , за да не вадиш болтчета. Почервеняването на кривката и паткането при връщане на газта да не те притесняват.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X